Wtorek, 18 maj 2021, Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Szczawnica i okolice
Rain
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Rain
11°
Wiatr: 14.472 km/h Wilgotność: 99
Rain
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 91
Rain
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
12.04.2021, 20:49 | czytano: 6432

Pijani na drogach

Arch. Podhale24.pl

W sobotę i niedzielę na drogach powiatu nowotarskiego policjanci zatrzymali aż siedmiu nietrzeźwych kierowców.

W sobotę wieczorem w Rabce-Zdroju policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem, który prowadził pojazd bez wymaganego oświetlenia. Podczas kontroli okazało się, że 29-letni kierowca jest pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie za popełnione przestępstwo.

W nocy podczas patrolu miejscowości Szczawnica, policjanci zauważyli na poboczu uszkodzony samochód marki audi. Na fotelu kierowcy siedział 37-letni mężczyzna, który był pod wpływem alkoholu. Jego badanie trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że podczas jazdy 37-latek stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w przydrożny słup oświetleniowy. Kierowcy nic się nie stało. Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Po północy w Rabce-Zdroju na DK nr 28, osoba kierująca fordem straciła panowanie nad pojazdem, zjechała ze skarpy i uderzyła w drzewo. Samochodem jechały dwie osoby, kobieta i mężczyzna. Na szczęście nie doszło do tragedii. Oboje byli pod wpływem alkoholu. Poszkodowana kobieta została przewieziona do szpitala, a mężczyzna został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Policjanci z Komisariatu-Policji w Rabce-Zdroju w prowadzonym postępowaniu wyjaśniają, kto kierował fordem w chwili zdarzenia.

W niedzielę rano w Ludźmierzu, 44-letni kierujący rowerem miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości, grozi mężczyźnie kara aresztu albo kara grzywny nawet do 5 tysięcy złotych. W tym przypadku może również zostać orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów nie mechanicznych.

Natomiast w Spytkowicach około godziny 9, 19-latek kierujący fordem wydmuchał ponad pół promila alkoholu. Dodatkowo nie posiadał prawa jazdy, bo jeszcze nie zdał egzaminów, a wraz z pasażerami jechali na stację benzynową zrobić zakupy. 19-latek odpowie za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości z art. 178a kk i bez wymaganych uprawnień tj. wykroczenia z art. 94 kw, a właścicielka samochodu, która siedziała obok odpowie za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu przez osobę nieuprawnioną z art. 96 kw.

Przed godziną 14 w miejscowości Czerwienne, 30-letni kierujący oplem miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu za pokwitowaniem zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Po wykonanych czynnościach mężczyzna został zwolniony. Jednak po kilku godzinach ponownie wsiadł za kierownicę opla. Kierowca ponownie został zatrzymany do kontroli po godzinie 18, w tej samej miejscowości. Tym razem badanie stanu trzeźwości wykazało u 30-latka blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości z art. 178a kk.

W niedzielę po północy w Tylmanowej, policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skuterem. 41-letni kierujący pojazdem miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie i wiózł pasażera.

Apelujemy o rozsądek!

W przypadku kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, kierowcom grozi kilkutysięczna grzywna, utrata prawa jazdy na minimum 3 lata, a nawet kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Na szczęście w tych przypadkach nie doszło do tragedii. Przestrzegamy! Za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu kara jest jeszcze bardziej surowa, a jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności nawet do 8 lat. Ponadto w przypadku spowodowania pod wpływem alkoholu wypadku, czy kolizji nie chronią kierowcy polisy ubezpieczeniowe. Za skutki zdarzenia kierowca będzie odpowiadał z własnej kieszeni.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Ja wam dam maseczke.19:02, 13 kwietnia 2021
Oj temat rzeka dla kapusiów.
lewy migacz17:46, 13 kwietnia 2021
@Slayer, "Konfiskować samochody"

Takiego prawa u nas nie ma i nie będzie bo politycy i ludzie odpowiedzialni za przepisy ustalają je pod siebie. A wiadomo jak jest z piciem i przepisową jazdą na wysokich stanowiskach. Nie wyrobiliby na konfiskowane samochody. Wyobrażasz sobie co by było gdyby rydzykowi zawinęli maybacha za przekroczenie prędkości lub inne wykroczenia...? Dlatego nigdy tego nie wprowadzą i bronią się przed aktualizacją taryfikatora, bo sami nie chcą płacić więcej.


Ale myślę że jest pośrednie rozwiązanie. Zazwyczaj to młodzież świruje na drogach szrotami, kupionym przez rodziców i na pewno nie mają kieszonkowego na serwisowanie tych szrotów, a znajomi diagności przybijają pieczątki jak reksio. Dlatego przy każdym tak rażącym wykroczeniu pojazd powinien być kierowany na badania diagnostyczne co przynajmniej na miesiąc wykluczy go z ruchu, wyjedzie z serwisu bezpieczniejszy dla innych uczestników ruchu i skrobnie rodziców po kieszeni - co może skłoni ich do lepszego nadzoru nad dzieciakami.

Trzeba tylko chcieć i wykazać odrobinę dobrej woli a nie nabijać tylko statystyki dla premii...
Swój chłop09:13, 13 kwietnia 2021
Mam pierwszą poszlake! kierowcy Opla to najwyraźniej bądź przeważnie sami alkoholicy...
Rowerzysta09:13, 13 kwietnia 2021
Gratulacje dla kierującego rowerem, 3,5 promila i jechał o własnych siłach. Wyczyn!
fred08:21, 13 kwietnia 2021
A na ORAWIE ani jednego,ale to dlatego że Posterunek w Jabłonce spi.
bo oni na słuzbie siedzą w domu .
Slayer07:46, 13 kwietnia 2021
Ręce opadają. Konfiskować samochody to chyba jedyne rozwiązanie.
115KM21:16, 12 kwietnia 2021
Kary musza być bardziej surowe, tak żeby przed wypiciem delikwent schował kluczyki głęboko, póki ma świadomość, co go może czekać, gdy pojedzie po pijaku. Nie ma zmiłuj i nie ma żadnego wytłumaczenia.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij