Czwartek, 06 maj 2021, Imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty
Nowy Targ i okolice
Clear
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Clear
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Clear
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Clear
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 64
Clear
Wiatr: 7.344 km/h Wilgotność: 90
Clear
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
16.04.2021, 12:56 | czytano: 2178

Szansa na środki na modernizację obiektów sportowych

NOWY TARG. Jedną ze zmian w budżecie Miasta, jaka będzie procedowana podczas najbliższej sesji - będzie zwiększenie wydatków o milion zł z przeznaczeniem na modernizację obiektów sportowych Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Kwota ta jest zapewnieniem tzw. wkładu własnego do złożonego przez MCSiR wniosku do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na dofinansowanie w ramach programu "Sportowa Polska 20121".

We wniosku znalazło się m. in. docieplenie dwóch ścian - zachodniej i wschodniej Miejskiej Hali Lodowej, remont trzech łazienek przy szatniach, wymianę band na tafli lodowej, remont dachu i elewacji budynku maszynowni, system osuszania powietrza hali lodowej, wymiana drzwi ewakuacyjnych. Na terenie Hali Gorce - wymiana nawierzchni trzech kortów tenisowych, oświetlenia sali gimnastycznej na LED, rozbudowa systemu monitoringu p-poz. Pływalnia ma zostać wyposażona w system monitoringu p-poż, wymienione ma być oświetlenia hali pływalni na system LED i zmodernizowany monitoring.

Wartość zgłoszonych do dofinansowania prac to blisko 2,3 mln zł netto. Wkład własny to ok. 1,1 mln i podatek VAT - 0,5 mln.

s/
najnowsze informacje
komentarze
gulczas14:46, 19 kwietnia 2021
Alarmujący system inteligentnego lodowiska nie będzie już robił zwarcia na hali. Bedzie miej wilgoci. Super
PODHALE NOWY TARG18:17, 16 kwietnia 2021
Chopy nie marudzic!Dobrze ze cos sie robi na tej hali i tu wypada tylko sie cieszyc.Moim zdaniem naglosnienie jest tragiczne,czas sie tym zajac mosci panowie.Podhale!!!!
alik16:48, 16 kwietnia 2021
Po co komu nowa hala. Na starą i tak nie chcą wpuszczać młodzież. Drużyny brak. Dla juniorków ta hala wystarczająca. Na Podhala nie ma dużej firmy, która mogła by sponsorować - jak NZPS.
z tąd15:28, 16 kwietnia 2021
Szansa.......ma miliony,miliardy lat.Jest szansa.
esbek14:30, 16 kwietnia 2021
do ~bo ona tak chciała: przypomnę tylko, że to za czasów śp. Fryźlewicza oraz władz tamtego czasu Wiesław Wojas się wycofał ze sponsorowania Podhala - nigdy nie mogli się dogadać by lód był na czas, aby miasto sponsorowało drużynę, dopiero jak WW odszedł to władza się przebudziła...

do ~góral NT, nową halę to może by się udało zbudować, ale plany na całe centrum za grubo ponad 100mln (z tego co pamiętam) to już marzenia ściętej głowy....

do ~JasonB, nie stać nas na nową halę to trzeba reanimować strego trupa, aby lód nie był tylko na Dunajcu (co również w dzisiejszych czasach nie jest pewne). Co do hali to tam nie tylko trzeba generalnego remontu, a raczej generalnej przebudowy np północnej trybuny od fundamentów...

W tym roku zostanie oddana nowa hala w Bytomiu, więc Nowy Targ wraz ze Sosnowcem mają zaszczyt mieć najgorszych hal lodowych w PL.
JasonB13:42, 16 kwietnia 2021
Po co budować nową halę - a co niby miałoby się stać z tą obecną? Przecież w takiej wersji to trzeba będzie utrzymywać 2 budynki o ogromnej kubaturze, generujące gigantyczne koszty.
Jestem zdania - że jeśli już - to trzeba zapewnić finansowanie inwestycji polegającej na kapitalnym remoncie, nawet takim, który polegałby na zrównaniu z gruntem obecnej hali i na jej miejscu wzniesienie nowej. Ale nie budowie drugiego budynku.
picie kawki na czas13:37, 16 kwietnia 2021
A na MOK nic? Przecież tak nie może być.
Mateusz13:32, 16 kwietnia 2021
Przed kampanią wyborczą sam burmistrz wraz z zastępcami wbije łopatę w grunt i przedstawi dzielnym wyborcom wizualizację projektu nowej hali.
Pozyskanie gruntów i przeboje z konserwatorem zabytków przyczyniły się do 9 letniego opóżnienia ale teraz już działamy. Wybaczcie za poślizg. "Grzegorz Watycha: Twój głos, Twój burmistrz, Twoje miasto!"
Ps. Ciekawie co na to ministerstwo które przeznaczyło nie mało pieniedzy na budowę areny lodowej w Zakopanem z torem do szybkiej jazdy i lodowiskiem hokejowym. Dwie podobne i tak duże inwestycje 20 km od siebie? Być może, gdzie jak nie w kraju który jest efektem cudów...
góral NT13:11, 16 kwietnia 2021
Nowej Hali lodowej nie będzie. To jest oczywista rzecz.
Nowa hala pojawia się tylko przed wyborami. I przed kolejnymi też się pojawi. Obecna władza kłamie i uważa nas za debili.
Miało nie być dwóch zastępców burmistrza ( między innymi na tym zbudowali kampanie przeciw MF) - i co ???? ilu mamy zastępców ??
Druga sprawa to nowa hala lodowa dzięki której wygrali pierwsze wybory. Przed drugimi też pojawił się ten temat i był głośno forsowany. Wybory wygrane i cisza. Poczekajmy chwilę bo temat zacznie być nagłaśniany rok-pół roku przed kolejnymi wyborami.

Oni myślą że jesteśmy mniej inteligentni niż oni. Ale jak widać że mniej się nie da.

Będziemy pamiętali wszystkie kłamstwa stając przed urną
bo ona tak chciała12:56, 16 kwietnia 2021
Przy tym burmistrzu to po Szarotkach zostanie nam tylko ta wirtualna izba pamięci i reanimowana strata hala lodowa. Pytam dlaczego jej nie remontował przez sześć lat z programów unijnych. Mogła być już wyremontowana i nowoczesna jak w Tychach. Grześ wolał MOK.
Pinokio12:48, 16 kwietnia 2021
Czyli jednak możemy zapomnieć o budowie nowej hali. Inaczej wsadzanie pieniędzy w stary obiekt będzie niegospodarnością. Tak oto pęka kolejna bańka mydlana Watychy.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij