Poniedziałek, 27 września 2021, Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli
Nowy Targ i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 1.512 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
15°
Wiatr: 1.728 km/h Wilgotność: 85 %
Clear
13°
Wiatr: 2.844 km/h Wilgotność: 80 %
Clear
14°
Wiatr: 2.628 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.564 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
15°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 90 %
16.04.2021, 19:09 | czytano: 4208

Szczawnica odwołała skarbnika – burmistrz i radni nabierają wody w usta

Na poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej w Szczawnicy na wniosek burmistrza Grzegorza Niezgody radni odwołali skarbnika Grzegorza Politowicza.

Najwyraźniej sprawa była nagląca, gdyż nawet w porządku obrad rady nie przewidziano punktu dotyczącego odwołania skarbnika. Jednak na początku sesji wprowadzono dodatkowy punkt i przeprowadzono głosowanie. Tylko jeden radny wstrzymał się od głosu – reszta radnych była za.

Decyzją radnych skarbnik Grzegorz Politowicz przestał pełnić funkcję skarbnika Miasta i Gminy Szczawnica.
Sprawa nie jest jasna – burmistrz Grzegorz Niezgoda zapytany przez nas o przyczyny odwołania stwierdził lakonicznie, że „wyczerpała się możliwość współpracy w tej konfiguracji personalnej”.

Radni także nabrali wody w usta. Niestety tradycją stało się, że wszelkie dyskusje szczawniccy radni prowadzą podczas posiedzeń komisji i to tam zapadają wszelkie ustalenia. Jednak jak wiemy komisje nie są transmitowane i aktualnie nie ma żadnej możliwości uczestniczenia w nich mieszkańców i osób zainteresowanych.

Kilka lat temu ustawodawca wprowadził obowiązek transmitowania sesji z myślą o mieszkańcach, aby każdy miał dostęp do informacji co dzieje się w ich miejscowości. Wiadomo, że wielu ludzi nie ma możliwości uczestniczenia w sesjach: są przecież ludzie starsi, którym ciężko dotrzeć do urzędu; są osoby, które mieszkają daleko od centrum a nie mają środków transportu; mamy studentów, którzy na co dzień uczą się poza Szczawnicą; mamy mieszkańców, którzy pracują w Krakowie, Nowym Targu czy Nowym Sączu i wracają do domu późnym wieczorem. Nawet osoby mieszkające i pracujące w Szczawnicy o godz. 15, kiedy to rozpoczyna się sesja są jeszcze w pracy. Mamy wreszcie osoby, które nie są rdzennymi mieszkańcami uzdrowiska i na co dzień mieszkają poza Szczawnicą, jednak tu mają swoje mieszkania i domy i tu płacą podatki od nieruchomości. Tym wszystkim ludziom należy się informacja o tym co się dzieje w gminie i dlaczego. A niestety wszelkie dyskusje nie są dostępne dla ucha zwykłego śmiertelnika.

Niech za przykład dla szczawnickich radnych posłuży Gmina Ochotnica – tam sesje mają nawet po 7-8 godzin i każdy mieszkaniec może w Internecie dowiedzieć się o czym debatują radni, jakie są możliwości rozwiązania problemów i dlaczego niektórzy radni są za a niektórzy przeciw. Dla porównania - szczawnickie sesje zazwyczaj kończą po godzinie – gdyż wszystko jest już ustalone poza okiem kamery.

jd/pieniny24
najnowsze informacje
komentarze
Holagoga17:19, 17 kwietnia 2021
Pan Grzegorz Politowicz to fachowiec. Bez niego w Szczawnicy już dawno byłby zarząd komisaryczny. Dziwię się radnym, że o tym zapomnieli. Widocznie po raz kolejny się postawił, że czegoś nie wolno, że coś przyniesie szkodę majątkowi miasta i poniósł konsekwencje. Swoją drogą burmistrza opuściło już dwóch zastępców, dwoch sekretarzy, tuzin kierowników moku, mzgk, szkół, dziesiątki urzędników, teraz drugi skarbnik. Albo oni wszyscy byli tacy beznadziejni, albo z nim jest jakiś problem.
Ala10:55, 17 kwietnia 2021
Szczawnica to stan umysłu...
swój08:59, 17 kwietnia 2021
w Czorsztynie na sesji też tylko zatwierdzają wójtowi, szkoda że bawią się w transmisję.
abc08:08, 17 kwietnia 2021
jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o JEDNO!!!
w końcu to był skarbnik!
nocny marek01:01, 17 kwietnia 2021
To prawda, nikt normalny nie będzie miał do niego pretensji. Niech ma odwage, przynajmniej szacunek zarobi.
Jarosław22:36, 16 kwietnia 2021
Jak sie nie umie mówić do ludzi to najlepiej takich ludzi nie dopuszczać do władzy. Czytaj radnych.
bob21:08, 16 kwietnia 2021
Szczawniccy radni nie potrafią się wysławiać. Niestety powstałby obciach przed kamerami. Poza tym jak zwykle mają coś do ukrycia a mieszkańcy nie posiadają taczek.
no i co ?20:10, 16 kwietnia 2021
Nie tylko jest taka sytuacja w Szczawnicy, jeszcze gorsza jest w Łapszach Niżnych. Tam jest całkowite bezkrólewie!!!!!
ojojoj20:06, 16 kwietnia 2021
Niech Pan skarbnik wyda jakies oswiadczenie bo dobrze to nie wyglada. Lepiej jak ludzie sie dowiedza jak jest. Prawda jest zawsze lepsza niz wladzosiowe wciskanie kitu./.../
nie popiera kopaczy19:31, 16 kwietnia 2021
Nie chciał wspierać kopaczy niezgody i to główny powód .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij