Sobota, 04 grudnia 2021, Imieniny: Barbary, Krystiana, Berny
Szczawnica i okolice
Snow
-0°
Wiatr: 8.46 km/h Wilgotność: 58 %
Clouds
-0°
Wiatr: 10.044 km/h Wilgotność: 58 %
Clouds
-0°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 58 %
Clouds
Wiatr: 5.004 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 58 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
20.04.2021, 20:00 | czytano: 5110

Kto dokończy wodny plac zabaw?

Fot. Robert Miśkowiec

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju ogłosił przetarg na dokończenie budowy wodnego placu zabaw w Parku Zdrojowym. Wielomilionowa inwestycja, która miała być jedną z większych atrakcji parku, od trzech lat nie może się doczekać finału.

Budowa ruszyła w 2018 roku i miała tego roku również się skończyć. Potem były opóźnienia, przedłużanie terminu zakończenia prac, spór wykonawcy z magistratem o pieniądze, a w końcu, wiosną ub. roku firma z Jarosławia porzuciła plac budowy. Miasto ogłosiło nowy przetarg, wybrało firmę z Rabki-Zdroju, ale wyniki zostały zaskarżone i ostatecznie przetarg unieważniono.

W ostatnich dniach magistrat ogłosił kolejne postępowanie, licząc, że tym razem znajdzie wykonawcę, który dokończy budowę, na której stan zaawansowania prac wynosi ok. 60%. Wykonawca, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie znany w maju, a atrakcja będzie gotowa jesienią.

Przypomnijmy, iż wodny plac powstaje w centrum parku, w sąsiedztwie placu zabaw dla dzieci. Docelowo składał się będzie z kilku fontann m.in. fontanny skalnej, edukacyjnej ze zlokalizowanymi w jej nawierzchni fontanną gejzer, wiru wodnego i kuli wodnych. Będzie też strumyk z kołem młyńskim i półkami wodnymi. W otoczeniu placu przewidziano rabaty z zielenią oraz miejsce odpoczynku ze stołkami i parasolami.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Turyści z dziećmi14:23, 21 kwietnia 2021
Tyle wspaniałych, pięknych (kolorowych, edukacyjnych, itp.) - inwestycji w różnych miastach, zwłaszcza uzdrowiskowych. A w mieście Dzieci Świata tak jakoś szaro i buro, bez pomysłu skierowanego gł. dla dzieci (niby kol.- kwiatowo w parku, ale przecież utrzymanie nie mało - kosztuje). Można było coś: regionalnie, edukacyjne, etc. Gdzie te oryginalne , a nie "nowoczesne" - pomysły?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas