Piątek, 07 maj 2021, Imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy
Jabłonka i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 66
Clouds
10°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 66
Clouds
11°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 66
Clouds
14°
Wiatr: 35.172 km/h Wilgotność: 62
Clouds
12°
Wiatr: 12.06 km/h Wilgotność: 68
Clouds
11°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
22.04.2021, 10:25 | czytano: 1365

Rozpoczęło się łatanie dziur. Najgorzej pod Wielką Krokwią

Fot. Marcin Szkodziński

Urząd Miasta Zakopane rozpoczął pozimową akcję bieżących remontów dróg i chodników.

Ubytki uzupełnione zostały na ul. Droga do Olczy, Stolarczyka, Makuszyńskiego, Piłsudskiego, ul. Tetmajera, Kościeliska i Kościuszki. Przy ul. Ustup oraz Al. 3-go Maja naprawione zostały barierki przy przejściach dla pieszych.

Najgorsza sytuacja jest na ul. Bronisława Czecha pod Wielką Krokwią, tam jednak wymieniona zostanie cała nawierzchnia. Jak informuje zakopiański magistrat, rrwają procedury, które pozwolą na wykonanie remontu nawierzchni jezdni wraz z elementami pasa drogowego na na tej ulicy, a także na Harendzie i Jaszczurówce.

Na remonty dróg miasto planuje wydać 334 tys. zł. W przetargu o remonty zakopiańskich ulic wystartowały zaledwie dwie firmy z terenu Podhala. Najkorzystniejszą ofertę cenową złożyła forma „Stachoń” z Poronina. W przetargu obie firmy deklarowały możliwość rozpoczęcia prac do 6 godz. od zgłoszenia alarmowego.

Niebawem rozstrzygnięty zostanie także przetarg na wykonanie poziomego oznaczenia na jezdniach. Na wykonanie linii oddzielających pasy jezdni, oznakowanie przejść dla pieszych firma, która wygra przetarg będzie miała 60 dni.

Źródło: UM Zakopane, oprac. r/ms/
najnowsze informacje
komentarze
Jo14:06, 22 kwietnia 2021
A kiedy firma stachon bedzie naprawiac swoją fuszere. Za psie pieniądze robią a potem nawet gwarancji nie daje WSTYD DLA URZEDU
Wyborca z marusarzowny13:11, 22 kwietnia 2021
a może Karnął by sie jakiś radny na Marusarzówny? 2 lata temu była jedna dziura, rok temu 3, dzis jest 8+ zapewne w kolejnych latach się nie poprawi.
Ja wiem boczna uliczka o znaczeniu wyłączenie dla mieszkańców, no ale oni (my) płacą wszystkie podatki w tym cudacznym mieście, hej!
mietła10:32, 22 kwietnia 2021
A kiedy zacznie się akcja zamiatania ulic i chodników po zimowym syfie?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij