Poniedziałek, 21 czerwiec 2021, Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
Zakopane i okolice
Clouds
26°
Wiatr: 5.652 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
26°
Wiatr: 3.276 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
26°
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 58 %
Clouds
27°
Wiatr: 7.2 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
27°
Wiatr: 7.272 km/h Wilgotność: 73 %
Rain
25°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 75 %
15.05.2021, 09:14 | czytano: 2203

Od dziś nie trzeba nosić maseczek na świeżym powietrzu!

Arch. Podhale24.pl

Pozostaje jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kościele, w kinie czy teatrze.

Od 15 maja poluzowane zostają kolejne obostrzenia związane z pandemią. Mogą już działać ogródki gastronomiczne oraz kina, projekcje filmowe, teatry, opery, filharmonie poza pomieszczeniami.

Możliwa jest również działalność na świeżym powietrzu prowadzona przez domy i ośrodki kultury, świetlice, może być prowadzona działalność edukacyjna i animacyjna prowadzona przez instytucje kultury.

W otwartych obiektach sportowych np. na stadionach dopuszczona jest możliwość udziału 25 proc. publiczności.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
moim_zdaniem17:42, 16 maja 2021
do @ leming doskonały

Można powiedzieć, że opis twojego nicka to:
Mały szczuropodobny gryzoń z krótkim ogonkiem.

''Konstytutywną cechą "lemingów-ludzi" jest właśnie konformizm i bezrefleksyjność. Piotr Zaręba zdefiniował ich jako "bezrefleksyjnych przeżuwaczy medialnych mądrości".
Ważną cechą lemingów jest przeświadczenie o swojej politycznej oraz ekonomicznej wiedzy, którą to czerpią głównie z telewizji TVN oraz "Gazety Wyborczej".

''Robert Mazurek w "Alfabecie leminga" postanowił wykpić zwyczaje "lemingów-ludzi" oraz przedstawić szerszemu gronu odbiorców ich sposób myślenia, a także przywiązanie do ich nierozłącznych atrybutów. Alfabet ten zawiera między innymi hasła jak:

->"Auris- toyota, zazwyczaj biała. Firmowe auto leminga, najbardziej widoczny symbol jego statusu społecznego. Swych służbowych białych aurisów lemingi broniłyby bardziej niż niepodległości i gotowe są w ich obronie wywołać powstanie."

->"Ekspreso- taka mała kawa, którą wypada pić w Starbucksie. Może też być maciato lub kapuczino."

->"Fejs- podstawowe źródło wiedzy, kto z kolegów z klasy, kolegów kolegów oraz wszystkich tych, których lemingi chciałyby poznać, ma już białego aurisa. Także miejsce wrzucania zdjęć z Hurghady i fotek potraw na wielkanocnym stole u rodziny w Małkini."

->"Ikea- świątynia lemingów. Spotykają się tam co niedziela na klopsikach szwedzkich lub sałatce z krewetek. W Nowym Roku przypada odpust- rozpoczyna się wielka promocja."

->"Korpo- miejsce pracy, gdzie na szczęście prawie wszyscy też są ze wsi. Kawa jest za darmo a jeśli się ma ze dwa szkolenia dziennie, to można tyle orzeszków oraz herbatników zjeść i pepsi popić że na lunch już ani zeta nie trzeba wydawać. Korporacje zajmują się wydawaniem toyot, smartfonów, kart na siłownie i do Lux medu."

->"Mohery- rodzice i dziadkowie lemingów. Obciach gorszy niż Polsat."

->"TVN24- biblia dostosowana do poziomu leminga, czyli w obrazkach."

''...są bezmyślnymi konsumentami, zajętymi tylko pracą, karierą, rozrywkami,(...) Dzięki temu, leming może prowadzić swoje spokojne, pospolite życie i w dalszym ciągu zabiegać o swoje sprawy bez konieczności myślenia i przejmowania się problemami...''

Czytając twoją wypowiedź na tym forum na temat maseczek oraz wcześniejszych, trzeba przyznać - nick wyjątkowo trafiony.
leming doskonały22:04, 15 maja 2021
@Gulasz Juliusz Zeżarł
W jaki sposób kawałek szmaty tzw namordnik ma cię uchronić przed wirusem ??? Nie widzisz, że to tresura takich ludzi jak Ty ??? "Maseczki nie pomagają, one nie zabezpieczają przed wirusem, one nie zabezpieczają przed zachorowaniem, nie wiem po co ludzie je noszą - WHO ich też nie zaleca" - wiesz kto wypowiedział te słowa ??? Ja jej na sobie nie miałem ani razu, zresztą nie ja jeden a Ty jak się boisz, to dalej w niej chodź :)
kominiarz15:10, 15 maja 2021
Już jest w odwrocie już się nie trzeba jego bać :D
Gulasz Juliusz Zeżarł12:47, 15 maja 2021
@fan polityczej propagandy
Gościu, prawdzie myślący nie mają watpliwosci dlaczego nie można sikać do basenu, a wysikanie się do morza nie ma znaczenia epidemicznego. Ale gdyby wszyscy obecni np w Łebie w lipcu ma plaży, weszli i naraz nasikali do morza, to przynajmniej przez chwilę mogłoby to mieć konsekwencje epidemiczne.
Słowem "klucz" w tym przypadku to "stężenie"
Ale to pewnie zbyt skomplikowane dla "myślących", których pozdrawiasz.
elam09:57, 15 maja 2021
czekalam na to naprawde dlugo :)
fan politycznej propagandy09:56, 15 maja 2021
mamy 14 maja 2021 roku, groźny wirus, z dnia na dzień decyduje się na zawieszenie broni i nie będzie już atakował od godziny 23.59.
Tak więc, od 15 maja 2021 roku, na zewnątrz, możemy się więc czuć bezpieczni i chodzić bez maseczek.
Jednak w aneksie do zawieszenia broni, wirus zaznaczył, że w pomieszaniach, nadal będą obowiązywać maseczki, tan nadal panuje wojna!

pozdro dla myślących! :)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij