Środa, 06 lipca
Imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny
Szczawnica
Clouds
17°
Wiatr: 7.452 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
18°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.804 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
21°
Wiatr: 11.736 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
20°
Wiatr: 8.568 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
18.05.2021, 21:05 | czytano: 2536

Poronin chce uchwały reklamowej

Do 28 maja w gminie Poronin można wziąć udział w ankiecie dotyczącej „uchwały krajobrazowej”. Poronin to kolejna gmina, po Kościelisku, Zakopanem i Nowym Targu, która postanowiła ustalić zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury i reklam.

Arch. Podhale24.pl
Przepisy mają określić m. in. wygląd i wielkość tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane.
Jak mówi Agnieszka Machaj, inspektor w referacie budownictwa i architektury w poroniańskim urzędzie gminy, opinie wyrażone w ankiecie mają być wzięte pod uwagę podczas prac nad nowym prawem miejscowym, który ma uporządkować reklamowy chaos.

– Mogą w niej wziąć udział nie tylko mieszkańcy gminy, ale również osoby nie będące naszymi mieszkańcami – mówi inspektor Machaj. – Tym sposobem będziemy mogli sprawdzić, jak postrzegają kwestię związaną z małą architekturą również goście, którzy odwiedzają Poronin. Jednym z kolejnych kroków w przygotowaniu uchwały krajobrazowej będą konsultacje społeczne.

Głównym celem wprowadzenia w życie uchwały jest przede wszystkim usunięcie nadmiaru zbyt dużej ilości reklam z podhalańskiego krajobrazu. Według nie tylko urzędników, ale również radnych i mieszkańców, wielkie często mało estetyczne bilbordy, zasłaniają widok na Tatry. Władze chcą ustalenia liczby i jakości szyldów i reklam
Obecnie na zlecenie urzędu specjalistyczna firma prowadzi w terenie wizje, która mają określić, jak istotnym elementem miejscowego krajobrazu i jaki wpływ na niego mają tablice reklamowe i bilbordy i inne elementy małej architektury. Wyniki pracy specjalistów będą wzięte również pod uwagę podczas prac nad uchwałą.

js/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Ubogi07:12, 19 maja 2021
Środek kryzysu, mnóstwo ludzi żyje tylko dzięki wynajmowaniu swoich nieużytków a wy chcecie im to zabrać.

Brawo. Ten kraj musi upaść.
Naleśnik23:05, 18 maja 2021
Byle nie wzorowali się na mieście bo u Watychy wszystko na odwrót. Właśnie zmieniają tego bubla sprzed dwóch lat.
urzędnik na swoim22:00, 18 maja 2021
Nie sztuka klepnąć uchwałę, tylko później ją egzekwować...
Jest wiele martwych przepisów, których nie ma kto egzekwować.
reklama reklama21:11, 18 maja 2021
Jak ma działać tak jak ta w Nowym Targu to szkoda roboty do pisania tego. W NT widać jak funkcjonuje, jak nawalone reklam było tak jest. Z resztą jaki burmistrz jakie miasto...
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas