Piątek, 30 lipiec 2021, Imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
17°
Wiatr: 4.068 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
19°
Wiatr: 3.348 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
18°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
20°
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
19°
Wiatr: 3.528 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
17°
Wiatr: 5.472 km/h Wilgotność: 79 %
26.05.2021, 11:09 | czytano: 6047

Pijany i agresywny rowerzysta zaatakował policjantów. "Nie będę dmuchał!"

27-letni mieszkaniec Odrowąża odpowie przed sądem za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie funkcjonariuszy.

W niedzielę późnym wieczorem policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu zauważyli w Odrowążu rowerzystę, który miał duży problem z utrzymaniem równowagi i prawidłowego toru jazdy. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że jednośladem jechał znany mundurowym 27-latek. Rowerzysta przekonywał, że wypił tylko jedno piwo i wraca do domu. Kiedy policjanci poinformowali go, że jazda rowerem pod wpływem alkoholu jest zabroniona i zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu, ten odrzucił rower i zaczął uciekać, krzycząc, że „nie będzie dmuchał”.

Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany. 27-latek był bardzo agresywny. Policjanci, aby go obezwładnić użyli środków przymusu bezpośredniego. Dodatkowo podczas interwencji znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Zatrzymany został przewieziony do komisariatu. Badanie alkomatem wykazało u rowerzysty ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Za swoje zachowanie mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Zamiast za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości, odpowie dodatkowo za popełnione przestępstwa znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, za co grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Za kierowanie rowerem w stanie po użyciu alkoholu, grozi mandat karny w wysokości od 300 do 500 złotych. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat karny w wysokości 500 zł. W przypadku stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jeżeli sprawa może trafi do sądu, grozi grzywna nawet do 5 tys. złotych albo kara aresztu. Sąd może także orzec zakaz prowadzenia pojazdów (innych niż mechaniczne) na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
plandemia17:19, 26 maja 2021
hahah pijany byl czy mysla ze byl pijany , to sa wielkie roznice. ano wlasnie najlepiej zamiast lapac bandziorow kradnacych miliony to alkomaty i predkosc .
KROWA15:20, 26 maja 2021
No to bycek sie doigral...
Przyjezdny13:09, 26 maja 2021
Do @Z_łodrowaza dawanie mandatów za piwo wcale nie jest takie złe.. kilka razy widziałem pijanych koneserów tego trunku pod sklepem i to zdecydowanie nie przyciąga klientów, kiedy słyszy się jakieś zaczepki z ich strony
Do @lewy_migacz z maseczkami się zgodzę, ale nie wina policji że takie przepisy.. I zdecydowana racja jeśli chodzi o pijanych kierowców.. ale pijany rowerzysta też stwarza zagrożenie.. przewróci się taki i wpadnie pod samochód, a później kierowca będzie miał problemy
Kowalski13:01, 26 maja 2021
I bardzo dobrze, chodzą narąbani w cztery d..., a później kozaczą do każdego i burdel robią. Jeden gostek mniej. "Wsi spokojna, wsi wesoła!"
:)
pompka13:00, 26 maja 2021
Może się przesłyszał że będzie dmuchany i uciekał ?
lewy migacz11:54, 26 maja 2021
Poniekąd nie dziwię się agresji... Prawdziwi pijani recydywiści w samochodach są puszczani wolno po którymś z kolei odebraniu prawka... I zostawia im się pojazd by mieli czym po flaszkę podjechać. I tak w kółko...
Czy łapanie pijanych rowerzystów i mandatowanie za brak maseczek to jest szczyt możliwości służb?

Czy lepiej żeby w takim stanie jechał rowerem czy samochodem...? Może tirem...?

Gdyby zabrali mu ten porzucony rower i wezwali później po odbiór na komendę, obyłoby się bez rękoczynów i byłby już zupełnie nieszkodliwy wracając na piechotę do domu (może parę kilometrów?).
Z łodrowaza11:40, 26 maja 2021
Smiechu warte szedl czy jechal wezykiem a potem uceikal .Dokąd zalecial do Wroblowki i dopiero go zatrzymali brawo policjanci.A tak wogole to wam najlepiej wychodzi tylko dawac mandaty za piwo do niczego innego sie nie nadajecie wtym Dunajcu.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij