Poniedziałek, 21 czerwiec 2021, Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
25°
Wiatr: 5.652 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
25°
Wiatr: 3.276 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
26°
Wiatr: 7.596 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
26°
Wiatr: 7.2 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
27°
Wiatr: 7.272 km/h Wilgotność: 73 %
Rain
24°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 75 %
10.06.2021, 13:12 | czytano: 1869

Dwa nowe zakażenia koronawirusem na Podhalu

Mapa zakażeń w południowych powiatach Małopolski / www.gov.pl

1 nowych przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie nowotarskim, 1 w tatrzańskim, 250 wykonanych testów, 1 zgon związany z COVID-19, 137 osób na kwarantannie - to dane o pandemii w naszym regionie za ostatnią dobę.

Łącznie mamy dziś w kraju 382 nowe zakażenia i 84 przypadki śmiertelne (22 wyłącznie z powodu COVID-19, 62 choroby współistniejące).

r/
najnowsze informacje
komentarze
Napełnijcie dzbany wodą !!!!!!! :) :) :)11:31, 13 czerwca 2021
@antycovidian
Mam wrażenie, że ten komentujący/ca "Ja tylko przejazdem", to albo jakiś poseł, albo kompletnie ...
antycovidian00:05, 12 czerwca 2021
@Ja tylko przejazdem
ad.1 - Nigdy, nigdzie nie twierdziłem, że Michael Yeadon piastował takie, czy inne funkcje w Koncernie Farm. Pfizera, dlatego odesłałem Cię do wypowiedzi dr Yeadon'a, w której sam (osobiście) scharakteryzował swoją karierę zawodową wraz z zajmowanymi przez siebie stanowiskami - funkcjami u Pfizera. Po raz kolejny posługujesz się manipulacją pod moim adresem przypisując mi nie wypowiedziane przeze mnie treści.
ad.2 Czy tak trudno Ci zrozumieć, że na świecie mamy globalną pandemię medialną, że definicja pandemii została zmieniona przez "przekupionych ekspertów WHO" .
"W październiku 2020 roku Yeadon, przekonując że szczepionki są niepotrzebne, argumentował, że najbardziej dotkliwy etap pandemii SARS-CoV-2 już się zakończył." W pełni z Jego wypowiedzią się zgadzam, tu nie ma co dementować, bo niby przed czym te preparaty "szczepionki" mają chronić, skoro są w fazie testów i nie wiadomo jaki będzie ich wynik ??? - wszak "testowane na zwierzętach, wszystkie zwierzątka zdechły"
Ja tylko przejazdem15:06, 11 czerwca 2021
@antycovidian
KOLEJNA BREDNIA MANIPULATORÓW ANTYSZCZEPIONKOWYCH

Manipulacja o długim terminie ważności

Artykuł z tłumaczeniem opinii dr. Michaela Yeadona od miesięcy regularnie trafia na fora internetowe, a także na strony i grupy w mediach społecznościowych, gdzie toczy się dyskusja o szczepionkach. Jeden ze styczniowych wpisów z linkiem do wspomnianego artykułu internauci udostępnili ponad 300 razy. W lutym tekst stał się popularny na jednej ze stron publikujących zmanipulowane treści o COVID-19. Internauci masowo zamieszczali też zrzuty ekranu artykułu i grafiki z wykorzystanym w nim zdjęciem Michaela Yeadona.

DWA POZIOMY MANIPULACJI ANTYSZCZEPIONKOWCÓW:

Michael Yeadon rzeczywiście napisał, że szczepienie ludzi przeciw COVID-19 jest niepotrzebne. Taka wypowiedź znalazła się w jego artykule z października 2020 roku. Słowa naukowca są jednak konsekwentnie rozpowszechniane w zmanipulowanej formie - na dwóch płaszczyznach:

1) Michael Yeadon nigdy nie był szefem Pfizera, jak jest przedstawiany. Nie był też ani wiceprezesem, ani głównym naukowcem tej firmy. Pracował jak wicedyrektor i główny naukowiec jednego z działów. Autorzy zmanipulowanych artykułów "awansowali" naukowca, by nadać jego wypowiedziom wiarygodności.

2) W październiku 2020 roku Yeadon, przekonując że szczepionki są niepotrzebne, argumentował, że najbardziej dotkliwy etap pandemii SARS-CoV-2 już się zakończył. W kolejnych tygodniach okazało się, że nie miał racji. Jednak faktu, że od czasu, gdy Yeadon opublikował swój tekst, sytuacja pandemiczna się zmieniła, w zmanipulowanych przekazach się nie podaje.
antycovidian14:02, 11 czerwca 2021
@Ja tylko przejazdem
"OPRACOWANO SKUTECZNE SZCZEPIONKI przeciwko sars cov 2 obecnie dostępne na rynku - badania wskazują, ze są one skuteczne również na obecne mutacje.

WIRUS MUTUJE U NIESZCZEPIONYCH, BO MAM TAM DOBRE WARUNKI DO MUTOWANIA (brak przygotowania immunologicznego organizmu do zwalczania wirusa - co daje mu możliwość wielu cykli rozwoju, zanim organizm się "zmobilizuje do walki, lub chory umrze)"

Większych bredni, dawno nie czytałem. Skąd Ty o tym wszystko wiesz ??? jasnowidz jakiś czy cóś, skoro o tych preparatach nie wiemy prawnie NIC - przecież one są dopiero w fazie testów, ale wszechnica wiedzy @Ja tylko przejazdem już wie wszystko. Czy o "skuteczności" tych "szczepionek" przeczytałeś na pasku w polskich telewizjach, Skoro Europejska Agencja Leków (EMA) ma do nich zastrzeżenie i tylko WARUNKOWO je dopuściła. Czy Ty w ogóle się słyszysz ??? Czy masz świadomość co piszesz ??? Czytałeś może ulotki producentów tych preparatów - w szczególności SKUTKI UBOCZNE ??? Gorąco polecam wykład dr Michaela Yeadon'a - (myślę, że znajdziesz go bez problemu w necie) może Jego wykład otworzy Ci parę klepek i uświadomi, że jesteś w wielkim błędzie.
Ja tylko przejazdem13:14, 11 czerwca 2021
@antycovidian

Dlaczego, chociaż wyizolowana wirus sars cov 2 nie ma niego skutecznego leku?

Po pierwsze nie opracowano skutecznego leku na sars cov 2 tak jak nie opracowano skutecznego leku na katar, czy gorączkę Ebola, chociaż były wyizolowane znacznie wcześniej, a lek na katar przyniósłby nie miliardy a dziesiątki miliardów zysku, bo nie na wszystkie drobnoustroje udało się znaleźć leki.
Wyizolowano też wirus wścieklizny a leku na wściekliznę mnóstwo innych znanych wirusów.
TWOJA TEZA, JAKOBY TO MIAŁ BYĆ DOWÓD NA NIE WYIZOLOWANIE WIRUSA< W TYM PRZYPADKU JEST IDIOTYCZNA.

OPRACOWANO SKUTECZNE SZCZEPIONKI przeciwko sars cov 2 obecnie dostępne na rynku - badania wskazują, ze są one skuteczne również na obecne mutacje.

WIRUS MUTUJE U NIESZCZEPIONYCH, BO MAM TAM DOBRE WARUNKI DO MUTOWANIA (brak przygotowania immunologicznego organizmu do zwalczania wirusa - co daje mu możliwość wielu cykli rozwoju, zanim organizm się "zmobilizuje do walki, lub chory umrze)
Ja tylko przejazdem12:50, 11 czerwca 2021
@antycvovidian

ty masz paranoidalne podejście do rzeczywistości i nic cię nie przekona, że białe jest białe a czarne jest czarne.
Henryk09:27, 11 czerwca 2021
2 przypadki
Jesteśmy zgubieni
Szybko 4 maski na ryjek
dwie pary okularów
Rekawiczki
I wiadro tak dla bezpieczeństwa

Ta cała otoczka tej pandemi jest juz smieszna a ci co popieraja zamykanie wszystkiego w tym sluzby zdrowia życze jak najgorzej.
antycovidian08:59, 11 czerwca 2021
@Ja tylko przejazdem
Przyjmijmy HIPOTETYCZNIE, że przedstawione przez Ciebie informacje dot. wyizolowania wirusa Sars-CoV-2 są prawdziwe, to dlaczego laboratoria, ośrodki naukowe, które tego dokonały nie opracowały skutecznego leku lub "szczepionki" na tego wirusa ??? . To jest żyła złota - dająca miliardy dolarów zysku, a mając wyodrębniony - wyizolowany wirus opracowanie tych leków - szczepionek, to bułka z masłem. Uprzedzając Twoją odpowiedź, że wirus mutuje - mamy już setki prawdziwych, bądź nie ;), odmian tych wirusów np. czeska, londyńska, indyjska, południowoafrykańska, brazylijska itd itp. to jak to jest możliwe, że preparaty, którymi teraz "szczepi" się społeczeństwo, które zostały opracowane - wynalezione w 2020 r. są "skuteczne" na zmutowane wirusy, które powstały i będą powstawać w 2021 - 2022 r. ??? Wg mnie, moja wypowiedź jest logiczna - na "ręce i nogi" a jak się mają Twoje wypowiedzi, to pozostawiam ocenie komentującym na tym portalu.
antycovidian07:30, 11 czerwca 2021
Jaką mamy pewność, że to co przedstawiłeś ma pokrycie w rzeczywistości, której nie ma jak sprawdzić. Jakoś mi się wierzyć nie chce, że fachowcy - specjaliści w swych dziedzinach, wirusologia, epidemiologia, genetyka, bioinformatyka i biomatematyka, biolodzy ewolucyjni się mylą. Dzisiaj światem rządzi pieniądz i ten co finansuje "badania" - czytaj przydziela na nie granty - oczekuje od tych ośrodków naukowych wyników pod swoją linię polityczną. Przykładów na takie działania mamy ogrom a najbardziej widocznym z nich jest zmiana definicji pandemii przez WHO, którą też potwierdzili "wybitni naukowcy", po to, byśmy mieli obecne szaleństwo. Dzisiaj badania są wyjątkowo kosztowne i wiele laboratoriów - ośrodków naukowych funkcjonuje dzięki grantom - cudzym pieniądzom. Tam, gdzie w grę wchodzą pieniądze korporacyjne, wynik musi być taki, jaki życzy sobie korporacja. Dlatego bardziej przekonują mnie wypowiedzi NIEZALEŻNYCH ekspertów np. dr Michael Yeadon, Dr Karina Reiss, Dr Sucharit Bhakdi - i wielu, wielu innych, którzy nie dali się kupić za pieniądze. Środki masowego przekazu również korzystają z ogromnych pieniędzy i muszą prowadzić taki przekaz za jaki otrzymują pieniążki. Dlatego niezależnym ekspertom, tak trudno się przebić do ogółu społeczeństwa. Trzeba myśleć i oceniać wielotorowo - wysłuchać argumentów każdej ze stron a nie jak "koń z klapkami na oczach" iść tylko w jednym kierunku, nie dopuszczając do siebie argumentów - faktów naukowych, które burzą obraną i opłaconą linię polityczną.

"Nie wierzymy nikomu, nie wierzymy w nic, patrzymy na fakty i wyciągamy wnioski"
Ja tylko przejazdem00:06, 11 czerwca 2021
@antycovidian

I masz jeszcze jedną; ale za karę, że powtarzasz brednie, poćwicz angielski...wklejam tylko króciutki fragmencik, żebyśsię za bardzo nie spocił z wysilku..


"Identification of coronavirus isolated from a patient in Korea with COVID-19"
Jeong-Min Kim, Yoon-Seok Chung, Hye Jun Jo, Nam-Joo Lee, Mi Seon Kim, Sang Hee Woo, Sehee Park, Jee Woong Kim, Heui Man Kim, Myung-Guk Han

Methods
Upper and lower respiratory tract secretion samples from putative patients with COVID-19 were inoculated onto cells to isolate the virus. Full genome sequencing and electron microscopy were used to identify the virus.

Results
The virus replicated in Vero cells and cytopathic effects were observed. Full genome sequencing showed that the virus genome exhibited sequence homology of more than 99.9% with SARS-CoV-2 which was isolated from patients from other countries,
Ja tylko przejazdem23:54, 10 czerwca 2021
@antycovidian
Ty tak naprawdę??? Wierzysz w to co wypisujesz???
Tych prac jest ze 200... pierwsza z brzegu z PNAS (Proceedings of National Academie of Science of USA)
"Enhanced isolation of SARS-CoV-2 by TMPRSS2-expressing cells"
Shutoku Matsuyama, Naganori Nao, Kazuya Shirato,.
Chłopie nie brnij już to dalej, bo znów admin mi powie, że cię obrzucam inwektywami.
antycovidian21:29, 10 czerwca 2021
@Ja tylko przejazdem
Bardzo proszę, abyś przedstawił DOWODY NAUKOWE - PUBLIKACJE, kto i kiedy wyodrębnił wirusa Sars-Cov-2
Czekam miszczu ;)
obserwująca21:24, 10 czerwca 2021
do Tuff mnie to bardzo obchodzi i codziennie czytam.
Ja tylko przejazdem20:26, 10 czerwca 2021
Drogi Moderatorze

Czasem trudno się powstrzymać, kiedy ktoś po raz setny powiela najzwyklejsze kłamstwa.
Jednak zwracam uwagę, że odnoszę się do wypowiedzi antycovidiana nie personalnie do niego, a to zasadnicza różnica.
Ja tylko przejazdem17:00, 10 czerwca 2021
@antycovidian
Oni sa niezależni wyłącznie od rozumu. Brednie gadają, a ty je później bezmyślnie powtarxasz. A łgarstwa jakoby wirus SarsCov 2 nie był wyodrębniony,i to już nawet twoi kumple z płaskoziemia nie powielają, bo jest mawet na nich za głupie.

Przepraszam, że się wtrącam. Obserwowanie Waszych dyskusji sprawiało - chyba nie tylko mi - dużą przyjemność. Niestety przeszliście panowie z przerzucania się opiniami do przerzucania się obelgami. Jak politycy. Szkoda. Moderator.
Tuff15:34, 10 czerwca 2021
Kogoś to jeszcze obchodzi?
antycovidian13:42, 10 czerwca 2021
Polecam Inauguracyjną konferencję Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców - profil na fb - szczególnie dla
@Ja tylko przejazdem i Jemu podobnych
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij