Poniedziałek, 27 września 2021, Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 1.908 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
16°
Wiatr: 2.34 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
15°
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
16°
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
12°
Wiatr: 0.144 km/h Wilgotność: 66 %
10.06.2021, 15:48 | czytano: 3248

Pediatria znowu czynna

Fot. Podhalański Szpital Specjalistyczny

Dziś swoją działalność wznowił Oddział Pediatrii w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu.

Oddział dla dzieci został zamknięty w marcu w związku z potrzebą zwiększenia liczby łóżek dla chorych na COVID-19. Od tego czasu mali pacjenci wymagający hospitalizacji byli przewożeni do szpitala w Zakopanem. W miejscu pediatrii powstał oddział dla zakażonych koronawirusem. Na ponowne uruchomienie oddziału dla dzieci pozwoliła poprawiająca się sytuacja związana ze słabnącą pandemią koronawirusa.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Nika07:45, 13 czerwca 2021
Chwileczka! Niech poskładam fakty. Kiedyś tu pisali, że szpital w NT przyjmuje chorych na COVID ze Słowacji. Czyli pediatria była zamknięta, a oni leczyli ludzi z innego państwa! Boże, gdzie ja żyję?!
Urodzona w styczniu10:06, 11 czerwca 2021
Szkoda, że ten piękny obrazek ze zdjęcia całkowicie odbiega od atmosfery jaka panuje na tym oddziale. Dobiegające z dyżurki pielęgniarek głośne rozmowy, śmiechy i historie, których pacjenci nie mają ochoty znać niosą się po korytarzu równie szybko jak dym z papierosów. Dzieci traktowane są jak zło konieczne, nie mają prawa bać się, płakać , krzyczeć czy mieć swojego zdania , a co gorsza kiedy odmawiają współpracy, cały zespół używając siły próbuje np. pobrać krew. Proszę mi wierzyć, że argumenty o braku czasu lub natłoku obowiązków w pracy nie przemawiają do wystraszonego dziecka, co w konsekwencji niesie ze sobą odmowę współpracy. Niestety tam tylko nieliczne osoby wykazują więcej empatii, współczucia i troski o dobro pacjenta. Mam nadzieję, że to był nasz pierwszy i ostatni pobyt na tym oddziale.
Fakt01:43, 11 czerwca 2021
Fakt nie wskazane było by oddział na którym nie wykłada się papieru toaletowego w WC funkcjonował w czasie epidemii, bo niepodcieranie i epidemia - jedno z drugim się kłuci.
Lekrz też zatrzymał się z wiedzą chyba 30 lat temu bo odciągnoł na siłe synowi napletek że krew się lała co jest błedem i tylko stulejkę można tak osiągnąć.
Ojciec21:29, 10 czerwca 2021
Najgłupsze co można zrobić zamknąć Pediatrie. Na tak duży powiat albo powiaty nie masz dostępu do lekarzy których potrzebuję twoje dziecko. Szpital w Nowym Targu to jeden z gorszych wiem co mówię byłem z dzieckiem lekarze to pajace którzy zamiast pomagać mówią żeby uciszyć dziecko bo płacze. Taki lekarz to odrazu powinien dostać w pysk. Oni są dla nas nie my dla nich.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij