Piątek, 30 lipiec 2021, Imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
17°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
19°
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
18°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
21°
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
19°
Wiatr: 4.14 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 79 %
15.06.2021, 15:00 | czytano: 11382

Po awarii gazociągu w Klikuszowej: co z dostawami gazu na Podhale?

Fot. GDDKiA

- Usuwamy awarię. Naprawa trwała całą noc. Pracujemy na 200%, by odbiorcy w jak najmniejszym stopniu odczuli jej skutki - mówi w rozmowie z Podhale24.pl Radosław Jankiewicz, rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa.

W poniedziałek 14 czerwca po godz. 19.00. doszło do rozszczelnienia rury gazowej podczas prac na drodze serwisowej, na obszarze budowanej dwujezdniowej DK47 Rdzawka – Nowy Targ. Trwało mieszanie cementu z gruntem przy pomocy specjalistycznej maszyny, w celu stabilizacji podłoża na drodze serwisowej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie podkreśla, że lokalizacja rurociągu gazowego w terenie, odbiegała od przebiegu naniesionego na mapy projektowe, na podstawie map geodezyjnych uzyskanych ze starostwa.

Nikt nie został ranny, nie było pożaru. Unoszące się po rozszczelnieniu kłęby były mieszaniną cementu i gruntu wznoszone przez wydostający się gaz. Na miejscu była straż pożarna, policja i pracownicy zakładu gazownictwa. Odcięto dopływ gazu.

Jak dodaje rzecznik PSG, prace techniczne przy naprawie uszkodzonej linii gazowej wysokiego ciśnienia, którą dostarczany jest gaz na Podhale, już się zakończyły. Gazociąg został zaspawany, ale musi zostać sprawdzony, zanim zostaną dopuszczone tradycyjne dostawy gazu. - Trudno powiedzieć, kiedy to nastąpi, wierzę, że jeszcze dzisiaj, ale musimy być pewni, że wszystko jest OK, zanim dopuścimy gazociąg do użytku - dodaje rzecznik. Po wykonaniu prześwietlenia spawów rozpocznie się procedura napełniania rurociągu gazem.

Na razie odbiorcy gazu na Podhalu nie odczuli braków w dostawach. Obecnie sieć zasilana jest ze źródeł zastępczych - dwóch mobilnych stacji LNG, jednej w Nowym Targu, drugiej w Zakopanem.

Na terenie budowy geodeci przystąpią teraz do oznaczania rzeczywistego przebiegu rurociągu w terenie, po czym część kolidująca z inwestycją, po przeprojektowaniu, zostanie przełożona w inne miejsce. - Wszystkie te czynności nie mają wpływu na prace prowadzone na ciągu głównym i nie przewidujemy opóźnień związanych z tym wydarzeniem - informuje GDDKiA.

r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Przemek20:20, 16 czerwca 2021
Jurek - homologacja jest, nie martw się
mewa13:20, 16 czerwca 2021
Czy aby po jakimś remoncie ( i drobnym przesunięciu) został ten rurociąg zainwentaryzowany? A może nie, bo to tylko remont? Wtedy to niestety wina wykonawcy remontu i oczywiście jednostki branżowej
Jurek21:50, 15 czerwca 2021
Od kiedy Tatra jest przystosowana do przewozu 4 osób w kabinie ????? Niewazne ze jest to samochód specjalny ale na pewnie nie ma homologacji na przewóz 4 osób
Piotrek20:55, 15 czerwca 2021
Dbajcie też o beczkę na wodę bo to po Jelczu.
Rafał20:24, 15 czerwca 2021
Jak tam ?dzieje sie , gaz podhale
mieszkaniec Podhala19:42, 15 czerwca 2021
co jest z tymi mapkami ????? to już kolejny raz, że rury nie biegną zgodnie z mapkami..........
Adam19:06, 15 czerwca 2021
Aj najładniejsza to ta TATRA. Piękny samochód. Dbajcie o to auto.
takitam.15:36, 15 czerwca 2021
"- Usuwamy awarię. Naprawa trwała całą noc. Pracujemy na 200%, by odbiorcy w jak najmniejszym stopniu jej skutki - mówi w rozmowie z Podhale24.pl Radosław Jankiewicz, rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa." - ale "w jak najmniejszym stopniu" poczuli czy raczej nie odczuli "jej skutki"? niechze ktos przeczyta co naszkreblal, sorki admin, ale czasem to wychodzi jak widac.

Admin się nie gniewa. Raczej dziękuje za zwrócenie uwagi. Moderator.
qwerty15:36, 15 czerwca 2021
Kto za to beknie? Ano nikt. Zauważcie jak wszyscy są spokojni: "Oj tam, przecież nikt nie zginął. Przełożymy rurki w inne miejsce i po sprawie".
Przecież to wszystko to są koszta i to nie małe. Zastąpienie dostaw gazu (szczęście że nie sezon zimowy bo kilkaset, jak nie tysięcy, gospodarstw bez ogrzewania). Przestój na placach budowy. Geodeci, uwzględnienie na nowo gazu w planach.

Nic się nie stało, spółce państwowej (PSG) państwówka bruździć nie będzie (GDDKiA). Prywatny przedsiębiorca już by miał sprawę za spowodowania katastrofy, klęski żywiołowej bądź terroryzmu. Zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny :)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij