Poniedziałek, 26 lipiec 2021, Imieniny: Anny, Mirosławy, Grażyny
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
15°
Wiatr: 4.608 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
16°
Wiatr: 3.528 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
16°
Wiatr: 10.872 km/h Wilgotność: 90 %
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: %
16.06.2021, 19:10 | czytano: 3205

Zakopane szykuje sporo imprez na lato (zdj. z konferencji)

zdj. Piotr Korczak

W ogrodzie zabytkowej Willi Czerwony Dwór odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowany został plan imprez na sezon letni w Zakopanem. A propozycji jest naprawdę dużo i będą to przede wszystkim imprezy plenerowe.

- Każdy znajdzie coś dla siebie. Już w poprzedni weekend rozpoczęliśmy plenerowe wydarzenia, dedykowaliśmy je dzieciom, a w najbliższym czasie duże zakopiańskiej festiwale - Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, Zakopiański Festiwal Literacki, czy Festiwal Moc Gór - dla każdego coś miłego - wymieniała wiceburmistrz Agnieszka Nowak Gąsienica.

Przypomniano o trwających obchodach 100-lecia III Powstania Śląskiego. Miejska Konserwator Zabytków Natalia Skiepko zaprosiła na obywające się w najbliższy weekend wydarzenie podkreślając ważny, choć zapomniany fakt udziału zakopiańczyków w walce o przynależność Śląska do Polski.

Na kulinarną edycję Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich zaprosiła jego dyrektor Joanna Staszak. W tym roku zmagania festiwalowe z udziałem zaproszonych zespołów będą miały miejsce w wiosce festiwalowej na plenerowej scenie. Organizatorzy zapowiedzieli dziś również nowy festiwalowy projekt - koncert „Siła korzeni”.

O współpracy Miasta Zakopane z Polskim Radiem opowiedziała dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury Beata Majcher. Tegoroczna, 50 już edycja Lata z Radiem, po raz kolejny będzie miała swój przystanek pod Giewontem.

Po rocznej przerwie w jubileuszowej odsłonie powróci Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Choć tegoroczna edycja będzie skromna, nie zabraknie wspaniałych wrażeń - o czym przekonywał dyrektor festiwalu, Rafał Monita.

Wiele atrakcji zapowiedziała również dyrektor festiwalu Moc Gór - Magdalena Ziaja-Żebracka. W tegorocznej edycji znajdzie się miedzy innymi konkurs filmowy, spotkania z autorami książek, zawody biegowe i rozmowy z ludźmi gór.

Na Placu Niepodległości, jak co roku rozstawi swój ogromny ekran i wygodne leżaki Kino Letnie. Na wieczory z hitami filmowymi z całego świata zaprosił prezes Outdoor Cinema, Paweł Adamski.

Bożena Gąsienica z Biblioteki Publicznej zaprosiła na 6. Zakopiański Festiwal Literacki, który odbędzie się na Placu Niepodległości. W programie m. in. spotkania z literatami - Joanną Bator, Grzegorzem Kasdepke czy Wojciechem Szatkowskim, promocje ciekawych tytułów, targi książki i warsztaty dla dzieci.

Dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki Lidia Rosinska-Podleśny przypominała, że prócz dużych festiwali i wydarzeń plenerowych na gości Zakopanego czekać będą otwarte muzea i galerie. W Miejskiej Galerii Sztuki jeszcze do 22 lipca podziwiać będzie można fascynujący dorobek twórczy Józefa Wilkonia – ilustratora, malarza i rzeźbiarza, a po nim prezentację prac zakopiańskich twórców w ramach cyklicznej wystawy „Artyści zakopiańscy”.

Ekspozycję w Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór zapełni natomiast twórczość utalentowanej rodziny - Adama Doleżuchowicza oraz jego córki Bożeny Doleżuchowicz Mickiewicz, zafascynowanych kulturą ludową. Od dziś w przestrzeni ogrodu oglądać można również wystawę fotografii Pawła Murzyna „Wielka Krokiew. Od profanum do sacrum”, na którą zaprosiła kierownik Centrum Kultury Rodzimej Małgorzata Wonuczka-Wnuk.

UM Zakopane, opr.s/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Wanda06:00, 19 czerwca 2021
Szkoda że zlikwidowano przedszkole, duży, zacieniony plac zabaw dla dzieci nad strumyczkiem.
wg11:44, 17 czerwca 2021
A co dla dzieci? Coś na cały dzień?
pacynka23:07, 16 czerwca 2021
Biuro promocji się promuje... bo czarne chmury się zbierają.
G20:06, 16 czerwca 2021
W Nowym Targu się nie da. /.../
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij