Wtorek, 03 sierpień 2021, Imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema
Jabłonka i okolice
Clouds
22°
Wiatr: 9.468 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
22°
Wiatr: 10.224 km/h Wilgotność: 50 %
Clouds
22°
Wiatr: 10.08 km/h Wilgotność: 72 %
Rain
22°
Wiatr: 8.496 km/h Wilgotność: 52 %
Clouds
23°
Wiatr: 3.276 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
21°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 72 %
20.06.2021, 18:28 | czytano: 15526

Ponad milion złotych od województwa dla pogorzelców z Nowej Białej. "Zadbamy o każdą rodzinę" (zdjęcia)

zdj. UMWM

Marszałek Witold Kozłowski spotkał się z samorządowcami i parlamentarzystami z powiatu nowotarskiego i przekazał informację, że każda rodzina poszkodowana w sobotnim pożarze otrzyma wsparcie.

- Reakcja musi być natychmiastowa. Przeznaczamy w pierwszym etapie ponad milion złotych na pomoc dla pogorzelców z Nowej Białej. Przeznaczymy na każdy budynek zamieszkały blisko 50 tys. złotych. Na bieżąco będziemy analizować sytuację i jeśli będzie taka potrzeba, pomoc będzie kontynuowana. Zadbamy o każdą rodzinę, która ucierpiała w tym pożarze - mówi marszałek.

Pożar wybuchł w sobotę, w godzinach wieczornych. Walka z żywiołem trwała do późnych godzin nocnych. Strażacy jeszcze w niedzielę zabezpieczali teren pogorzeliska.

- Dziękuję wszystkim zaangażowanym w akcję gaśniczą w Nowej Białej. Wielkie ukłony dla strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej oraz dla wszystkich służb pracujących tej nocy w nowotarskiej miejscowości. Dziękuję także mieszkańcom Nowej Białej, którzy natychmiast zareagowali i pospieszyli z pomocą swoim sąsiadom - podkreśla marszałek.

UMWM, s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Jaromir09:38, 21 czerwca 2021
Powinni zakazać zabudowy drewnianej w tej Spiskiej Wsi.
do M.L07:32, 21 czerwca 2021
agenci ubezpieczeniowi byli już w niedzielę rano na miejscu.......
M.L22:48, 20 czerwca 2021
Tam powinni już być agenci ubezpieczeniowi i szacować straty.. pożary w e wsi to nic nowego i zapewne wszyscy są ubezpieczeni.
Gazda19:54, 20 czerwca 2021
Każda pomoc jest dobra,
Optymista.19:49, 20 czerwca 2021
W Nowej Białej ogromny dramat pogorzelców i tylko jakiś cud
sprawił, że nie ma strat w ludziach. Tymczasem na Rynku Nowego Targu w najlepsze trwa karnawał szczepień najbardziej
kontrowersyjnym preparatem szczepionkowym, który zbiera żniwow z opóźnionym śmiercionośnym zapłonem ale przecież nikt nikogo do niczego nie zmusza. Od poniedziałku nagła gwałtowna zmiana aury pogodowej. Może to znak od Boga a może i nie. Jak z czarnych chmur nad miastem polecą strugi wody i będą miejscowe podtopienia a przecież mądrzy decydenci nic nie robią od niepamiętnych czasów by lepiej zabezpieczyć linie brzegową Dunajca i mniejszych potoków, które w krótkim momencie potrafią zamienić się w trudne do wyobrażenia wodne nieprzewidywalne potwory. No a kiedy susza zbiorników na wodę dużych się nie buduje. Dawno nie było chyba też prawdziwej klęski żywiołowej.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij