Środa, 22 września 2021, Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Jabłonka i okolice
-
brak pomiaru
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 93 %
Rain
Wiatr: 6.3 km/h Wilgotność: 97 %
Rain
Wiatr: 6.588 km/h Wilgotność: 93 %
Rain
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 92 %
Rain
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 97 %
01.07.2021, 20:07 | czytano: 2980

Chodnik potrzebny od zaraz

Radni powiatowi Adam Gracz i Bartosz Leksander przekonują, że trzeba wybudować chodnik z Jordanowa w kierunku Wysokiej.

Interpelację w tej sprawie złożyli na ostatniej sesji Rady Powiatu Nowotarskiego. Podkreślają w niej, że to teren, w którym jest coraz więcej domów, a w weekendy panuje tu bardzo duży ruch samochodowy, bo część turystów wracających z Zakopanego omija tędy zakopiankę. Jak podkreślali, gmina Spytkowice jest skłonna współfinansować tę inwestycję.

Starosta Krzysztof Faber studzi jednak oczekiwania. Na sesji tłumaczył, że od dawna rozmawia w tej sprawie z władzami gminy. Inwestycja jest realna, ale jedynie przy sporym zaangażowaniu finansowym ze strony lokalnego samorządu. Przypominał, że w ostatnim czasie powiat sporo inwestował w Spytkowicach. Nie tak dawno zakończyła się budowa chodnika w kierunku Skawy. - Nie damy rady zrobić wszystkiego na raz. Mamy jeszcze inne wydatki. Wiemy jednak o tym i rozmawiamy - dodał.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Ziomek13:07, 2 lipca 2021
Chodnik potrzebny strach chodzić tą drogą powiatową a wysłac dziecko to trzeba nie lada odwagi sam widziałem jak dziewczynka na widok pędzących samochodów wolała wejśc do rowu ale czy tak powinien wyglądać ruch pieszych w 21 wieku
M12:03, 2 lipca 2021
A w Lasku to kiedy doczekamy się chodnika? wąska droga ruch coraz większy, bo wszyscy omijają zakopiankę.....
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij