Czwartek, 23 września 2021, Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta
Szczawnica i okolice
Clouds
16°
Wiatr: 17.604 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
16°
Wiatr: 19.548 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
16°
Wiatr: 18.396 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
17°
Wiatr: 16.812 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
17°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
15°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 65 %
09.07.2021, 20:46 | czytano: 5836

Uroczyste otwarcie kompleksu średniej skoczni. "To miejsce dla wszystkich" (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak

ZAKOPANE. Na terenie skoczni im. Bronisława Czecha pojawili się dziś ministrowie, samorządowcy, urzędnicy oraz sportowcy. Wzięli oni udział w uroczystym otwarciu zmodernizowanego kompleksu sportowego.

Wśród gości był dekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz pełnomocnik rządu ds. infrastruktury sportowej Jacek Osuch, doradca prezydenta RP minister Piotr Nowacki, dyrektor Centrum Informacyjnego Rządu Tomasz Mateja, wiceprezes Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej Artur Woźnicki, Andrzej Gut Mostowy - sekretarz stanu Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologi, wojewoda Łukasz Kmita, parlamentarzyści, przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego, władze Zakopanego, powiatu tatrzańskiego, dyr COS Andrzej Kalinowski, prezes PZN Apoloniusz Tajner i TZN - Andrej Kozak. Nie zabrakło także skoczków - Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. Pojawiła się także m. in. Justyna Kowalczyk.

Minister Piotr Gliński - z telebimu - mówił o tym, że "skoki narciarskie mają w Polsce długą tradycję". Przypomniał o nieistniejącej już skoczni na Antałówce. Nazwał Zakopane - "niekwestionowaną stolicą polskich skoków". - 42 miliony zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury pozwoliło na udostępnienie skoczkom 5 różnych rozmiarów skoczni. To od dzisiaj jeden z najnowocześniejszych na świecie tego typu obiekt - dodał.

- Myślę, że wszyscy jesteśmy dumni z tego, że ten obiekt udało się zrealizować w terminie, który z założenia był dość krótki, bo zależało nam, aby polscy skoczkowie jak najszybciej mogli się tu szkolić - powiedział Sebastian Danikiewicz. Dyrektor COS w Zakopanem przypomniał, że z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w sumie udało się pozyskać ponad 120 milionów zł na rozbudowę całej infrastruktury.

- Zakopane jest dzisiaj dumne, ponieważ może się poszczycić, że w końcu są obiekty na których młodzież będzie mogła trenować. W imieniu rodziców dzieci - chciałem tym, którzy się zaangażowali w tę wielką budowę - podziękować. Miasto Zakopane podęło uchwałę, że zwalnia z podatku od budowli do 2 procent wartości tej nieruchomości. Tak więc COS będzie miał rocznie milion zł "w kieszeni" - podsumował burmistrz Leszek Dorula.

Starosta Piotr Bąk przypomniał, że skocznie powstały 80 lat temu i chociaż były już modernizowane, to "dopiero teraz powstało coś nowego". - To nie jest tylko dla Zakopanego, czy społeczności Podhala. To jest dla całej Polski, bo tu jest miejsce dla wszystkich Polaków i wszystkich sportowców - powiedział starosta tatrzański.

Po serii przemówień - skocznię poświęcono, wstęgę przecięto.

Od rana na średniej skoczni skakali młodzi skoczkowie. Zaplanowane na dziś Mistrzostwa Polski nie odbyły się z powodu silnego wiatru.

s/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
ab11:39, 12 lipca 2021
Było otwarcie, będzie zamknięcie.
z tąd12:23, 10 lipca 2021
Sami partyjni ,,skoczkowie,, na pierwszym planie,fociach .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij