Wtorek, 03 sierpień 2021, Imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
22°
Wiatr: 9.468 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
22°
Wiatr: 10.224 km/h Wilgotność: 50 %
Clouds
22°
Wiatr: 10.08 km/h Wilgotność: 72 %
Rain
22°
Wiatr: 8.496 km/h Wilgotność: 52 %
Clouds
23°
Wiatr: 3.276 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
21°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 72 %
22.07.2021, 20:19 | czytano: 2799

"Poroniańskie Lato" - do niedzieli czeka nas wspaniała zabawa (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak

46 edycja Poroniańskiego Lata trwać będzie cztery dni. Do 25 lipca na chętnych czekają atrakcje dla dorosłych i dla dzieci. W programie koncerty, spotkania z autorami książek i płyt, turniej piłki nożnej, czy potańcówka z największymi przebojami lat 70', 80' i 90'.

Dziś świętowano wspólnie z parafią pw. Św. Marii Magdaleny. Mszę św. odpustową odprawili w koncelebrze ks. Jan Zając, jubilat świętujący Złoty Jubileusz Kapłaństwa, wikariusz w Poroninie w latach 1971 – 73 oraz ks. Andrzej Loranc, świętujący 40 – lecie Kapłaństwa.

Po mszy główną ulicą Poronin przejechał korowód weselny. Zespół "Regle" zaprezentował fragment wesela góralskiego. Uroczyste otwarcie 46. Poroniańskiego Lata odbyło się na senie plenerowej przy Wańkówce. W programie pirwszego dnia znalazło się pasowanie na honielnika i prymistę. Zagrała muzyka góralska Dawida Czernika - „Reglański Zbyrk”, akordeoniści pod kierownictwem Janusza Polaka, wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Rzgowianie”.

Wieczór zakończy koncert „The Postman - Beatlesi z Polkowic” i zabawa góralska z zespołem „Jafer”.

Na piątek zaplanowano m.in. uroczyste otwarcie siedziby Związku Podhalan (górna sala Wańkówki), uczczenie pamięci Zasłużonych dla Związku Podhalan i wręczenie Medali za Długoletnią Służbę, a wieczorem spotkanie autorskie z zespołem „Zyngry” i prezentacja płyty "Za głosem ślebody – Folklor w obliczu II wojny światowej".

Szczegółowy program Poroniańskiego Lata, które potrwa do niedzieli - w naszym dziale "co, gdzie, kiedy".

s/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
zuza09:36, 23 lipca 2021
a gdzie konkurs na najpiekniejszy warkocz , przyjechałam 300 km a tu nic nikt nie wie
magajwerx21:14, 22 lipca 2021
wspaniała impreza. 30 minut na zakopiance, bo Policja blokowała wjazd.
szarada20:25, 22 lipca 2021
Da się? Da! A w Nowym Targu Stegowa z Watychą odpuścili wszystkie cykliczne imprezy. Nawet Jarmarku znów nie będzie. Stegowa pracuje, Putowa pracuje, MOK pracuje... nikt tylko nie wie gdzie i poca? To zwykłe darmozjady i ludzie powinni i pogonić do tego Koziej Wólki bo tam jest ich miejsce. O Stolico Podhala jak nisko upadłaś...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij