Święto Borówki w skansenie w Zubrzycy Górnej (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 11.988 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
Wiatr: 14.04 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
Wiatr: 15.372 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 69 %
Jakość powietrza
32 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
25.07.2021, 21:06 | czytano: 7966

Święto Borówki w skansenie w Zubrzycy Górnej (zdjęcia)

Po rocznej przerwie Muzeum - Orawski Park Etnograficzny zorganizował swoją największą, cykliczną imprezę plenerowa o charakterze folklorystycznym. Święto Borówki to pokazy warsztatowe zajęć gospodarskich, rzemiosła, degustacje dań regionalnych, występy grup i zespołów, a także historyczne inscenizacje.

zdj. Jakub Wojtyczek
zdj. Jakub Wojtyczek
Jak zwykle dodatkowe atrakcje przygotowali pracownicy Babiogórskiego Parku Narodowego, Lasów Państwowych - Nadleśnictwa Nowy Targ oraz stowarzyszenia z całego regionu.

Na terenie skansenu otwarte zostały wystawy czasowe: "Lepieje, limeryki i inne przyrodnicze wierszyki" - rzeźba i malarstwo Jerzego Fugiela z Orawki, rzeźba i malarstwo Jerzego Fugiela z Orawki oraz malarstwa Bartłomieja Dyrcza Częstotliwość.

Zorganizowano też konkurs wiedzy o Orawie i muzeum. Występem adeptów sztuki muzycznej, biorących udział w warsztatach skrzypcowych "Babiogórskie Eksploracje Wiolinistyczne 2021" zainaugurowany został Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej. Gości bawiła Orawska Grupa Teatralna im. Dr. Emila Kowalczyka z Lipnicy Wielkiej i Chyżnego, a w podróż w przeszłość zabrał Klub Oręża Dawnego Klinga z Nowego Targu wraz z grupą Parva Armis z Krakowa - prezentując pokazy broni białej i czarnoprochowej, dawne rzemiosła. Nie zabrakło inscenizowanej potyczki.

Zagrała muzyka orawska Marcina Kowalczyka, zespół Małolipnicka Rodzina Kolpinga z Lipnicy Małej, Skalniok z Zubrzycy Górnej, Orawiacy z Lipnicy Wielkiej

s/ zdj. Jakub Wojtyczek
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Do freda11:01, 26 lipca 2021
Jakie Orawskie Lato, tyko jakaś dziwna imprezka dla wybranych panów w OCK.
fred05:13, 26 lipca 2021
Widzisz wójcie z Lipnicy Wielkiej jabłonka dała rady zrobic Lato Orawskie i Świeto Borówki. A wójt z Lipnicy Świeta Pasterskiego nie zrobił tylko wymyśla w tygodniu jakieś imprezy .Wstyd Panie Lichosyt.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas