Sobota, 28 maja
Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
Wiatr: 7.812 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 7.452 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
22 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
14 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
29.07.2021, 11:33 | czytano: 1812

Na "Księżówce" w Zakopanem powstanie elektrownia słoneczna

TAURON wybuduje magazyn energii i instalację fotowoltaiczną w Centrum Formacyjno-Szkoleniowym „Księżówka” w Zakopanem.. Dzięki nowoczesnej technologii osiągnie ono niezależność energetyczną. To jedna z pierwszych tego typu inwestycji na południu Polski.

Podpisanie umowy na budowę magazynu energii i farmy. Materiały prasowe Tauron
Elektrownia słoneczna budowana w "Księżówce" będzie składała się ze 135 paneli PV o łącznej mocy niemal 50 kWp. Pozwoli to na roczną produkcje energii elektrycznej w wysokości nieco ponad 36 MWh. Część wyprodukowanej energii będzie trafiać do akumulatora o pojemności 40 kWh z opcją rozbudowy do 140 kWh.- Kwestia ekologii, szacunku do środowiska naturalnego to temat w Kościele niezwykle istotny. A nawet fundamentalny, jeśli uświadomimy sobie fakt, że zagadnienie to wpisuje się w kontekst ochrony życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci. „Bądźmy "opiekunami" stworzenia, Bożego planu wypisanego w naturze, opiekunami bliźniego, środowiska” – pamiętamy słowa Ojca Świętego Franciszka z Mszy św. inaugurującej pontyfikat. Dlatego inwestycja, która powstanie w Księżówce ma nie tylko wymiar ekonomiczny, ale przede wszystkim nastawiona jest na budowanie wspólnego dobra, jakim jest czyste środowisko – powiedział ks. Lesław Mirek, dyrektor Centrum „Księżówka”.

- To inwestycja, która ma dać pewien impuls dla inwestorów zainteresowanych produkcją zielonej energii. Wskazuje pewną konieczność – chcesz efektywnie korzystać z tańszej, ekologicznej energii, zaopatrz się w urządzenie do jej gromadzenia. Projekt ten ma kolosalne znaczenie w takich miejscach jak Zakopane, do którego ciągną turyści spragnieni kontaktu z naturą i miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu. Czyste powietrze i nieskażone ludzką działalnością środowisko są dla nich tak samo ważne, jak wygodny i czysty pokój czy smaczne, regionalne jedzenie – dodaje Artur Warzocha, prezes zarządu TAURON Nowe Technologie.

Materiały prasowe, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Optymista17:29, 29 lipca 2021
Od kiedy pojemność akumulatora podaje się w kWh
mm17:05, 29 lipca 2021
Po pierwsze kto za to płaci? Po drugie, który mądry wpadł na pomysł żeby montować panele fotowoltaiczne w Zakopanem, gdzie rocznie jest chyba najmniej godzin słonecznych w całej Polsce. Chciałbym mieszkać w kraju gdzie państwowa spółka nie odwala takich nie do końca jasnych akcji
Ziomal16:56, 29 lipca 2021
Ja tyz mom ogród i jako? I u mnie ni ma wesel porahemnie :)))
kuba14:11, 29 lipca 2021
do Taurona:
ja też mam duży ogród -wybudujecie ???
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas