Minister rolnictwa u pogorzelców z Nowej Białej (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 01 października
Imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana
Jabłonka
Clear
Wiatr: 2.124 km/h Wilgotność: 93 %
Clear
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
10°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 93 %
Clear
10°
Wiatr: 6.48 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
14°
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 94 %
Clear
11°
Wiatr: 2.124 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
03.08.2021, 19:01 | czytano: 10618

Minister rolnictwa u pogorzelców z Nowej Białej (zdjęcia)

Grzegorz Puda przekazał miejscowym rolnikom sprzęt rolniczy - dojarki, schładzarki czy śrutownik, który stracili w pożarze.

Fot. Michał Adamowski
Fot. Michał Adamowski
Minister, któremu towarzyszyła posłanka Anna Paluch, przekazał też, przygotowane przez agendy rolne, paczki z przyborami dla dzieci z rodzin pogorzelców, a także torby medyczne dla strażaków z Nowej Białej, Dursztyna i Krempach.

- Liczymy, że to wsparcie, które udało nam się udzielić przyniesie ten efekt, że rolnicy będą mogli nadal normalnie prowadzić podstawową produkcję, którą zajmowali się dotychczas. Wielu rolników pozostało pozostało bez środków do życia. Utracili majątek, zwierzęta. Zaraz po tej smutnej informacji rząd PiS podjął działania mające na celu wsparcie. Zadziałała też Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - mając na uwadze dobro rolników. Umożliwiono rolnikom ubezpieczonym w KRUS umorzenie składek lub rozłożenie ich na raty. 12 lipca Małopolska Izba Rolnicza zwróciła się o kolejne wsparcie rolników w tej trudniej sytuacji. Pod koniec lipca wpłacono do Izby ponad 1,2 mln dla rolników - mówił minister.

Za wsparcie dziękowała sołtys Nowej Białej Krystyna Węglarz.

Minister obejrzał miejsce pożaru i powstające w ich miejscu nowe budynki.

Pożar, który wybuchł 19 czerwca, zniszczył wiele budynków stojących w zwartej zabudowie. Całkowicie spłonęło 5 domów. Ok. 11 domów zakwalifikowano do remontu, a przypadku 7 domów konieczne są mniejsze naprawy i remonty. Ogień strawił również liczne zabudowania gospodarcze wraz ze sprzętem rolniczym i płodami rolnymi.

oprac. r/ zdj. Michał Adamowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
szkoda gadać20:23, 5 sierpnia 2021
Sobie od 1 sierpnia posłowie i ministrowie dali 60% podwyżki a za to ludziom dali drakońskie podwyżki prądu, paliwa, gazu też od 1 sierpnia, żywności itd.. Pis to wilki w owczej skórze.
antypis22:26, 4 sierpnia 2021
Chciałbym pomóc jednej z rodzin.Czy ktoś napisze mi, która rodzina najbardziej potrzebuje pomocy?
lo-la14:25, 4 sierpnia 2021
Dotąd nachodziła mnie myśl, że to polski rząd ale minister wyprowadził wszystkich z błędu - to rząd PiS - u!!! Dlaczego nie "doi" pisowskich owieczek, tylko cały naród i potem mówi, że daje "pisowskie". Mimo tragedii jaka dotknęła miwszkańców Nowej Białej ludzie, opamiętajcie się ...
Czy Paluchowa się mnoży13:26, 4 sierpnia 2021
za nasze pieniądze, które daje gestem jakby charytatywnie ze swojego majątku?
grand11:39, 4 sierpnia 2021
Tak się wybiela i tworzy nowy elektorat tylko że rząd nie dysponuje swoimi pieniędzmi tylko podatników czyli wszyscy żeśmy się złożyli na pomoc pogorzelcom
PL10:54, 4 sierpnia 2021
Opłacalność produkcji żywca przez rolników spada z dnia na dzień. W tym czasie królowie propagandy jeżdżą po kraju i czekają na podwyżki które zafundował im wódź bezprawia i niesprawiedliwości.
pamiętający09:54, 4 sierpnia 2021
Z jednej strony posłowie i rząd gnębią społeczeństwo, swoimi decyzjami doprowadzając do ok 150 tysięcy tragedii rodzinnych, bo tyle osób ponadplanowo zmarło - jak to powiedział red. Rola i poseł Braun, "w białych rękawiczkach dopuścili się mordu tych ludzi i spłynęło to po nich jak woda po kaczce" - a z drugiej strony za marne grosze lansują się na tragedii pogorzelców. Tu widać zakłamanie i hipokryzję posłów jak i rządu - a ciemny lud to kupuje. Kiedy wreszcie otworzycie oczy.
Logiczny06:50, 4 sierpnia 2021
Dziękujemy Pani Ani Paluch za przybycie aby trzasnać kilka sweet foci. Nigdy Pani nie zawodzi. Jakoś Pani nie widziałem na fotkach jak rodzice z niepełnosprawnymi dziećmi okupowali sejm lub jak atakowali rolnicy
Białcoń21:24, 3 sierpnia 2021
Rolnicy? przecież wszyscy robią na czarno! !!!a to co sobie hoduje i sadzi każdy z nich to mają dla siebie ewentualnie mleko sprzedadzą .
Teraz ministrowie jeżdżą i rozdają ochlapy żeby przykryć własne podwyżki pensji
mądry20:06, 3 sierpnia 2021
a co to ino trzy jednostki gasiły pożar albo dawać wszystkim albo nikomu poza tym ponoć ci pogorzelcy tak wybrzydzają a to im deski nie pasują kłuzą się między sobą bo sąsiad dostał lepszą łopatę fiskersa a ja drewnianą ciekawy jestem czy na innych wsiach by tak dostawali
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas