Radny upomina się o kanalizacje sanitarną w północnej części Miasta - podhale24.pl
Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Rabka Zdrój
Clouds
25°
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
26°
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 38 %
Clouds
28°
Wiatr: 7.884 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
26°
Wiatr: 10.008 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
29°
Wiatr: 3.024 km/h Wilgotność: 48 %
Clouds
26°
Wiatr: 4.608 km/h Wilgotność: 58 %
Jakość powietrza
22 %
Nowy Targ
28 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
15.08.2021, 12:18 | czytano: 4374

Radny upomina się o kanalizacje sanitarną w północnej części Miasta

NOWY TARG. O "podjęcie działań w celu pozyskania środków zewnętrznych" na budowę sieci kanalizacyjnej w rejonie os. Niwa, ul. Krakowska i dobudowę kolektorów przy Klikuszówce i na os. Nowe zaapelował do burmistrza Grzegorz Luberda. Radny proponuje, by skorzystać ze środków zewnętrznych, przykładowo z nowego programu Polski Ład.

zdj. Podhale24
zdj. Podhale24
- Inwestycje czekają na realizację od dłuższego czasu, ale w związku z możliwościami finansowymi Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji są realizowane w mniejszych zakresach i odkładane w czasie na kolejne lata - dodaje radny.

W odpowiedzi burmistrz poinformował, że "prowadzona jest analiza miejskich inwestycji, jakie mogą być zgłoszone do Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych".

- Planujemy zgłosić zadania związane z budową lub modernizacją infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. Część inwestycji zostanie zgłoszono już w ramach najbliższego pilotażowego naboru. Inne zadania - w tym również te związane z budową kanalizacji w północnej części Miasta - będą zgłaszane etapowo w kolejnych naborach - zapowiada Grzegorz Watycha.

- Niezależnie od tego, MZWiK występuje o dofinansowanie swoich inwestycji do WFOŚ w Krakowie. Współpracując z Funduszem spółka miejska pozyskała już 2,4 mln zł dofinansowania na różne inwestycje, a w tym roku zawnioskowała o kolejne 5 mln zł pożyczki. Wnioski są w trakcie rozpatrywania - dodaje burmistrz. I przypomina, że "niezbędne remonty oraz inwestycje w zakresie gospodarki wodno-kanalizacyjnej są realizowane w różnych rejonach miasta i są koordynowane z remontami nawierzchni dróg, celem ograniczenia kosztów inwestycji".

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
zzz21:47, 18 sierpnia 2021
Nie ma kanalizacji lub dojazdu do działki to na jakiej zasadzie otrzymuje się pozwolenie na budowę?
0
Mieszkaniec16:40, 15 sierpnia 2021
Niwa nie jest pępkiem świata, a w mieście są ważniejsze inwestycje. Niech Luberda nie wykorzystuje swojej pozycji, bo jako przewodniczący rady miasta Nowy Targ powinien mieć szersze horyzonty.
0
Waldek15:38, 15 sierpnia 2021
A przymusić prezesa L. niech robi, od czego jest. On jest dla mieszkańców czy mieszkańcy dla niego? Przecież chcom płacić. Jak mu nie pasuje to wysłać go do PPK.
0
Podatnik14:28, 15 sierpnia 2021
Jesli nie ma tam kanalizacji to jakim cudem funkcjonuje tam tyle podmiotów oferujących noclegi dla turystów? Wystarczy wejść na odpowiedni portal.
0
mieszkaniec13:11, 15 sierpnia 2021
Panie radny jeden i drugi z Niwy. Co z os.Niwa od ul.Partyzantów, budowanych jest kilka osiedli mieszkaniowych brak kanalizacji, oswietlenia ulicy do tego chaos z adresami część mają adres oś.niwa (dawniej budowane domy) nowe tuż obok już ulica partyzantów
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas