Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
Nowy Targ
Clouds
17°
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 43 %
Clouds
17°
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 57 %
Clouds
18°
Wiatr: 7.632 km/h Wilgotność: 46 %
Clouds
18°
Wiatr: 9.288 km/h Wilgotność: 48 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 51 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.804 km/h Wilgotność: 43 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
14 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
20.08.2021, 11:28 | czytano: 1806

Pobór krwi w plenerze (zdjęcia)

Dwudniowa akcja honorowego krwiodawstwa przyniosła plon w postaci blisko 10 litrów krwi.

zdj. organizatora
W pierwszym dniu krew była zbierana w mobilnym punkcie poboru krwi na parkingu przed rodzinnym parkiem wodnym Gorący Potok. W drugim - krwiobus stanął na parkingu naprzeciw Dworu Kupieckiego na terenie Nowej Targowicy w Nowym Targu.

- Autokar wzbudzał spore zainteresowani - po raz pierwszy pojawił się w tych miejscach. Pojawiło się pytań, ale wiele osób zdecydowało się oddać dla potrzebujących cząstką siebie. W trakcie zbiórki zarejestrowano łącznie 25 osób, niestety przebyte choroby, uniemożliwiły wielu chętnym oddanie krwi. Ostatecznie krew oddało 22 osoby - relacjonuje Mateusz Kapołka. I dodaje: - Kolejna akcja zorganizowana przez klub HDK PCK Kropla wspólnie z RCKiK Nowy Targ, oraz Gorącym Potokiem, pomimo panującej pandemii okazała się sukcesem. W akcji wzięli udział wieloletni dawcy krwi, na których zawsze można liczyć, a także osoby, które po raz pierwszy zdecydowali się zostać honorowym dawcą krwi. Łącznie zebrano prawie 10 litrów krwi dla potrzebujących.

Wszyscy dawcy otrzymali, poza gwarantowanym pakietem energetycznym, okolicznościowy pamiątkowy kubeczek i okolicznościową smyczkę ufundowaną przez firmę Blachotrapez Sp. z O.O. oraz bezpłatny voucher do skorzystania z atrakcji kompleksu kilkunastu unikalnych basenów ufundowane przez Gorący Potok. Tradycyjny słodki upominek zapewnił Zbigniew Steskal.

Kolejna zbiórka krwi odbędzie się w Rabce - Zdroju 12 września przy okazji "Zakończenia lata".

opr. s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas