Środa, 27 października 2021, Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
Wiatr: 1.404 km/h Wilgotność: 84 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
20.08.2021, 11:28 | czytano: 1457

Pobór krwi w plenerze (zdjęcia)

zdj. organizatora

Dwudniowa akcja honorowego krwiodawstwa przyniosła plon w postaci blisko 10 litrów krwi.

W pierwszym dniu krew była zbierana w mobilnym punkcie poboru krwi na parkingu przed rodzinnym parkiem wodnym Gorący Potok. W drugim - krwiobus stanął na parkingu naprzeciw Dworu Kupieckiego na terenie Nowej Targowicy w Nowym Targu.

- Autokar wzbudzał spore zainteresowani - po raz pierwszy pojawił się w tych miejscach. Pojawiło się pytań, ale wiele osób zdecydowało się oddać dla potrzebujących cząstką siebie. W trakcie zbiórki zarejestrowano łącznie 25 osób, niestety przebyte choroby, uniemożliwiły wielu chętnym oddanie krwi. Ostatecznie krew oddało 22 osoby - relacjonuje Mateusz Kapołka. I dodaje: - Kolejna akcja zorganizowana przez klub HDK PCK Kropla wspólnie z RCKiK Nowy Targ, oraz Gorącym Potokiem, pomimo panującej pandemii okazała się sukcesem. W akcji wzięli udział wieloletni dawcy krwi, na których zawsze można liczyć, a także osoby, które po raz pierwszy zdecydowali się zostać honorowym dawcą krwi. Łącznie zebrano prawie 10 litrów krwi dla potrzebujących.

Wszyscy dawcy otrzymali, poza gwarantowanym pakietem energetycznym, okolicznościowy pamiątkowy kubeczek i okolicznościową smyczkę ufundowaną przez firmę Blachotrapez Sp. z O.O. oraz bezpłatny voucher do skorzystania z atrakcji kompleksu kilkunastu unikalnych basenów ufundowane przez Gorący Potok. Tradycyjny słodki upominek zapewnił Zbigniew Steskal.

Kolejna zbiórka krwi odbędzie się w Rabce - Zdroju 12 września przy okazji "Zakończenia lata".

opr. s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas