Maciej Jachymiak: "Wataha, Ach Nasza Wataha, Jedna flacha, Druga flacha..." - podhale24.pl
Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Jabłonka
Clouds
13°
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
14°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.456 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
05.09.2021, 16:34 | czytano: 26409

Maciej Jachymiak: "Wataha, Ach Nasza Wataha, Jedna flacha, Druga flacha..."

FELIETON. - Ledwie co przycichła sprawa idiotycznej ankiety, za którą zapłaciła Nasza Wataha, a już mamy nową! Jeszcze lepszą! Przypomnę, że z tamtej wyszło, że najwięcej na świecie pije się w Nowym Targu - pisze Maciej Jachymiak, lekarz, nowotarżanin, były samorządowiec i polityk.

Maciej Jachymiak. Fot. Szymon Pyzowski
Maciej Jachymiak. Fot. Szymon Pyzowski
- Nowa ukazała się w tych dniach na stronie WK Miasta. Ocenia pracę magistratu. Ma konstrukcję od lat niespotykaną. Zawiera już zaznaczone, gotowe odpowiedzi. Wystarczy kliknąć „wyślij” (Zobacz: TUTAJ). Te zaznaczone odpowiedzi, przypadkiem oczywiście, entuzjastycznie oceniają pracę miejskich urzędników. Genialne, nie? Do tego jeszcze słówko od tzw burmistrza:

„Szanowni Państwo, Niniejsza ankieta ma na celu zapoznanie się z Państwa opiniami na temat jakości pracy Urzędu Miasta Nowy Targ. Wszystkie Państwa odpowiedzi i sugestie chcemy wykorzystać do usprawnienia pracy Urzędu”
Jak słodko… Jak beza Pavlova z kawiarni Deja Vue…

A propos tego deja vue… (z francuskiego: coś już przeżyte).

Był kiedyś taki czas, że się głosowało bez skreśleń. Np. pierwszy kandydat na liście do czegoś tam był kandydatem partii. Drugi i następni startowali tylko, żeby zachować pozory demokracji. Mówiło się na nich „jajo”. To znaczy, że biorą udział a nie wchodzą. Wydajność tego systemu była stuprocentowa. Wygrywali zawsze kandydaci wcześniej ustaleni.

Podobnie będzie z tą miejską ankietą. Spodziewam się że poparcie dla Naszej Watahy będzie bliskie setki. I galaretki.

Myślałem, że to se ne vrati. A jednak! Historia kołem się toczy. I koła tego nie sposób zatrzymać. Tuszę, że w najbliższych wyborach na burmistrza krzyżyk zostanie od razu wydrukowany przy kandydacie Watahy. Podobnie w wyborach na radnych. I słusznie! Trza dać odpór zaprzańcom, wichrzycielom i innym zadawaczom pytań!
Radni WK Miasta klub NW podobno już zawarli w tej sprawie porozumienie, które z automatu stanie się miejskim prawem. Wiadomy prawnik przybije na tym odcisk kciuka.

Tak, że śpijmy dalej spokojnie…

Tylko ta radna Pawlikowska… Podobno na najbliższej sesji ma zadać pytanie czy ta ankieta to wytwór panci od paznokciów burmistrzówki, instruktora narciarstwa z Krupówek czy jakiego innego fachowca. Na szczęście nic się nie dowie…

Tyle.

Na zakończenie wisienka na bezie. Założyliśmy podsłuch na zebraniu Naszej Watahy i oto co się nagrało. Potem ktoś urwał kabel. Zaczęli od pieśni. Melodia znana.

*
Wyklęty lud Nowego Targu
Powstał
Wataha gryzie kość
Obudzili my się z letargu
Miasta przy drodze mamy dość!
Wstążkami teraz wszystko upstrzym
Poimprezujem, że ho ho !
Władzę do rąk damy najgłupszym
Mądrzy już byli
No i co?

*

Wataha
Ach Nasza Wataha
Jedna flacha
Druga flacha
Kopsniemy szluga
Strzelim macha
Nikt nie podskoczy
Wataha !

Maciej Jachymiak
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
KTT12:56, 7 września 2021
Dziękujemy Panie Maćku za pokazywanie tego co Wataha wyprawia. Każdy felieton to temat na kolejną część Misia nieżyjącego Bareji. Miś w Nowym Targu. Zamiast manekina i pijanych baranów na Rynku powinni postawić Misia.
0
@zula12:02, 7 września 2021
Zazdrościsz tych kilku zer? Inteligentni lekarze tyle powinni zarabiać, no ale żyjemy w państwie z kartonu, a do Nowego Targu kaganek oświaty jeszcze nie dotarł.
0
zula07:01, 7 września 2021
Pan Jachymiak kiepski lekarz i polityk żaden. Używanie słowa Wataha jest równoznaczne z Jachymą. Jachyma siedzi w pracy 8 godzi. A potem politykieruje. Ilość pacjentów zero, a wypłata kilka zer.
0
Karamba21:45, 6 września 2021
Ten Watycha coraz bardziej śmieszny. Mówił o tym że w innej ankiecie to będzie wybierał tylko te przychylne głosy a te nieprzychylne odrzucał - bo to roboty wypełniały. Łoj kolejne granice absurdu przekracza.
Ta oceniająca pracę urzędników na szczęście już ma zaznaczone odpowiedzi. Wyjdzie super. A potem brifing w kablówce, kwiaty na sesji i nagrody dla urzędników. U Watychy wszystko jest na odwrót. Nawet przeprowadzanie ankiety, której wynik znał zanim ją rozdał.
0
pytajnik z archeo19:49, 6 września 2021
Hahahhaha, śmieszny Watycha mówił dzisiaj jeszcze śmieszniejsze rzeczy jakoby jacyś nieprzychylni kosmici z galaktyki Fiufiu zrobili włam na serwer miejski i poprzestawiali świetnie przygotowaną i zabezpieczoną ankietę przez pana sekretarza. Ale farsa. Czy oni naprawdę mają nas wszystkich za idiotów?
0
Bogna18:39, 6 września 2021
Na sesji o ankiecie wypowiadał się sekretarz rodem z Maruszyny. Że niby od 2007 roku jest przeprowadzana. Chyba nie zrozumieli felietonu, że nie chodzi o ankietę tylko o zaznaczone odpowiedzi czyli wyraźną sugestię. Widć teraz zatrudnieja w UM nieumiejących czytać ze zrozumieniem. Watycha te
0
Niezgodna15:00, 6 września 2021
No widzę, że mamy w miasteczku kolejnego Mickiewicza. . .No ale na nic się zda krytyka, niebezpiecznie po znajomosci ustawionych w sejmie nie idzie ruszyć, a co dopiero w naszym słodkim miasteczku. Jak rzekł Edward Burke: " Do triumfu zła wystarczy, ażeby jeden człowiek pozostał bezczynny".
0
mądry i skromny14:52, 6 września 2021
Wektor- na krzywy ryj się nie liczy.
0
Wektor13:20, 6 września 2021
Skąd wiesz, że nie piłem? Na mgr, dr, to trzeba jeszcze wyglądać, posiadać kulturę osobistą,
nie tylko MIEĆ. Tytuł do czegoś zobowiązuje.

@Bottle
Popieram. Pamiętam tę sytuację, poziom godny uwagi środowiska z tytułami, no cóż,
szlachta się bawi :)
0
mgr10:47, 6 września 2021
wektor myślę . że flasiuni z Panem Doktorem nie piłeś więc stwierdzenie "doktorek ,, jest co najmniej nie na miejscu szacunku troszkę
0
Dana10:41, 6 września 2021
Brawo bardzo odwaznie i merytorycznie okraszone humorem diagnozy naszych rzadzacych .Prosze o wiecej P.Macieju.
0
KTT10:36, 6 września 2021
Jedna flacha, druga flacha i potem wychodzą ankiety jak wychodzą. Kolejna żenada w wykonie Watahy
0
STAŚ10:12, 6 września 2021
No cóż, każdemu wolno śpiewać ....!!!
0
Gramatyka09:35, 6 września 2021
Pan Mariusz, autor nowotarskiego DEJA VUE, świetny i inteligentny człowiek, miał też pomysł na kolejną fajną knajpkę, miała nazywać się FAUX PAS... Na szczęście (jego) już tu nie mieszka, zostawił za sobą ten BŁĄD i tych, co za kasę chcą kupić WSZYSTKO...
0
@Wektor09:27, 6 września 2021
Tyś jest nie do przesunięcia jednak. Jeśli nie w lewo to "niżej, niżej, może za wysoko patrzysz". Zalecenie lekarskie - zmienić punkt siedzenia.
0
klawo jak cholera08:20, 6 września 2021
Watycha od lat praktykuje nawijanie makaranu na uszy nieświadomych mieszkańców stosując tanią socjotechnikę dla naiwnych. A miał być raj... szkoda tylko, że to miasto żyje jedynie na biurkach urzędniczych, imprezkach za publiczne pieniądze, bankiecikach, wstążkach, ankietach z góry założoną pozytywną oceną i wizualizacjach inwestycji, które nigdy już nie powstaną.

Dlatego drodzy adwersarze i krytykanci Jachymiaka nie czepiajcie się jego felietonów tylko osoby i efektów pracy burmistrza, który nie radzi sobie ani z realizacją swojego programu wyborczego, ani zwykłego zarządzania miastem, ani nawet rzeczowego odpowiadania na pytania radnych. Radzi sobie jedynie z pustymi obietnicami, kłamstwami, nepotyzmem i zapleczem mało kompetentnych klakierów na intratnych stanowiskach. Tak wygląda Nowy Targ 2021. Brak perspektyw, marazm i smogowa degrengolada.
0
kazek07:44, 6 września 2021
trolu znowy siadłeś do kompa,
a Macieju, nakręcasz Burmistrzowi publikę, nie ma co.
Nikt by nie wiedział o tej ankiecie, bo i komu się chce coś takiego sprawdzać a teraz będzie frekwencja hahahahahahaha (to chyba wstążka Ci płaci za reklamę co?)
0
Bottle07:31, 6 września 2021
Co pan ma z tymi flachami? Czyżby wspomnienia wróciły?
Cyt. z Podhale24:
"O tym, że wicestarosta Maciej Jachymiak może być nietrzeźwy poinformował policję wiceprzewodniczący Rady Miasta Andrzej Fryźlewicz 7 stycznia 2009r, dzień po Spotkaniu Noworocznym u burmistrza Marka Fryźlewicza w którym obaj uczestniczyli. "
A pan na badanie trzeźwości, zamiast na policję poszedł do szpitala.
Tuszę, że w najbliższych wyborach pana kandydatury na liście nie będzie i krzyżykiem nie będziemy zawracać sobie głowy
0
Pinki07:28, 6 września 2021
Czy jest w tym mieście jeszcze coś czego nie schrzanił Grzesiu ze swoim dworem kolesiów?
0
Fiśka23:27, 5 września 2021
panie Macieju brawo, brawo, brawo. Ankieta faktycznie z zaznaczonymi odpowiedziami a potem pewnie następne 000 tysiaków na nagrody dla urzędników
0
Wektor22:06, 5 września 2021
Ta zaduma doktorka na zdjęciu to obraz tragedii po ostatnim felietonie :). Matejko lepiej
by tego nie ujął :).

"Wataha, Ach Nasza Wataha, Jedna flacha, Druga flacha...".

Panie Doktorze, co to za poziom?, na więcej Pana nie stać?, czyżby borowiczka (flacha)
zaszkodziła? :). Ankieta została skrytykowana, mieszkańcy i OBYWATELE to wiedzą.
Tak w ogóle, Watycha musi odejść. I to jest poważne... .
0
Stachu21:17, 5 września 2021
Pan Jachymiak się troszkę kompromituje, bo tak jak napisał mieszkaniec, można dać oceny negatywne. Odkrył jak Rusek rower na strychu u Niemca. Ta ankieta jest taka sama od zawsze i tej samej treści przynajmniej od ok. 10 lat.Podobne ankiety chcą żeby wypełniać w serwisach samochodowych, dużych sklepach to są wszystkie te badania czy człowiek zadowolony z usług. Dawniej na dole stali pracownicy zachęcali żebym wypełnił to wypełniłem a co mi tam wypełnię zawsze. Tym bardziej, że czasy się zmieniły i często spotykam ładne uśmiechnięte Panie w urzędzie nie jak za PRL. I magistrat był cały czas otwarty w czasie pandemii, nigdzie niczego się dowiedzieć nie było a urzędnicy otwarcie pomogli doradzili a nie traktowali człowieka jak trędowatego. Patrz starostwo co za schizę robili!!! Już tak się uwzioł Pan na ten urząd jak nauczyciele w szkole na niektórych uczniów. Daj se Pan już spokój idź na oranżadę
0
Zezowaty21:12, 5 września 2021
Porażka. Wataha już powinna pakować walizy wybory niedługo.
0
Jeździćczytaćipisaćpospożyciuniewolno20:52, 5 września 2021
Jedna flacha, druga flacha. Wszedłem sobie przez link podany przez Macieja literata na stronę gdzie umieszczona jest ankieta. Rzeczywiście na pierwszy rzut oka wydaje się, że odpowiedzi są zaznaczone. Ale wystarczy kliknąć i da się zrozumieć, że odpowiedzi na pytania można bez żadnego problemu zaznaczać. Proponuję bez flachy oraz innych używek ankietę wypełniać. Da się po trzeźwemu naprawdę da się ankietę wypełnić. Oj Macieju co robicie wy już rozum het tracicie.
0
Temida20:44, 5 września 2021
Mam takie deja vue, że niektórym w tym dziwnym miasteczku kasa zasłania WSZYSTKO. Beza Pavlovej może i dobra, ale wiem, z czego się ją robi...
0
Wariatka co ma na głowie kwiatka20:38, 5 września 2021
Pierwsza myśl - kocham Pana, panie doktorze. Inteligencja, poczucie humoru, styl i klasa. Metafory level master. Chyba z wrażenia umówię się na wizytę. Pozdrawiam serdecznie.
0
Kicz20:05, 5 września 2021
Śmiech na sali z następną wpadką Grzegorza Porażki
0
mądry i skromny19:50, 5 września 2021
Do mieszkańca- to raczej Ty się ośmieszasz- i niczego jak zawsze nie rozumiesz. PS. Nauczyłeśłaś się robić nosek- brawo.
0
Witold19:15, 5 września 2021
Psttt, po prostu to bomba, a kto nie rozumie ten zwykła trąba.
0
avivat19:12, 5 września 2021
Wyścig szczurów uważam za otwarty! Już za 2 lata zadecydujemy, czy chcemy dalej słuchać szumu wstążek, czy postawimy na nową krew! Wszystko będzie zależało od nas.
0
Mieszkaniec18:36, 5 września 2021
Do turysty-zgodze sie z twoim komentarzem :-) w 100%

A wogole Panie Jachymiak jak by Pan widział to tam osobiście możesz zmienić oceny i potem dajesz wyślij:-) a nie ośmieszać się w necie ???????? bo osobiście już nie ma lekarstwa na głupotę i ośmieszanie się. Szkoda poprostu że Pan się osmiesza
0
baciok@18:19, 5 września 2021
Czytając Pana Macieja nie musze juz brać tabletek na głowe.
Mam darmową terapię.
Brawo tak trzymać
0
wstążki & kolesiostwo17:51, 5 września 2021
Pawlikowska o nic nie zapyta bo zanim się zgłosi to jej Mozdyniewicz głos odbierze. Pan doktor jak zwykle w pukt. Szczera prawda o głupocie miejskiej jeszcze władzy
0
Baca17:50, 5 września 2021
Ale sie osmiesza.....
0
Torric17:05, 5 września 2021
Mała poprawka. Deja vue oznacza "już widziana", ze wskazaniem na rodzaj żeński (już widziany to deja vu). A skoro w Nowym Targu mamy deja vu(e), to by znaczyło że żyjemy w Matrixie. Czy Wataha jest jego błędem? Zobaczymy jesienią za dwa lata.
0
turysta17:01, 5 września 2021
Faktycznie genialny ..."lekarz, nowotarżanin, były samorządowiec i polityk"... niespełniony w każdej postaci
0
Wojtek16:49, 5 września 2021
Podziwiam Pana Doktora za styl i ujęcie lingwistyczne.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas