Wtorek, 05 lipca
Imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny
Rabka Zdrój
Rain
18°
Wiatr: 2.592 km/h Wilgotność: 90 %
Rain
18°
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 68 %
Rain
19°
Wiatr: 0.756 km/h Wilgotność: 89 %
Rain
19°
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
20°
Wiatr: 5.58 km/h Wilgotność: 77 %
Rain
17°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 84 %
Jakość powietrza
54 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 27 | 54 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
10.09.2021, 08:10 | czytano: 8066

Czy zaczyna się 4 fala pandemii? Do szpitala w Zakopanem trafili pierwsi pacjenci z COVID-19. Byli niezaszczepieni

Po dłuższej przerwie do Szpitala Powiatowego im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem trafili pacjenci zarażeni koronawirusem. Są to dwie kobiety, które zostały odesłane do Zakopanego ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego nowotarskiego szpitala.

Fot. Szpital Powiatowy w Zakopanem, oprac. r/
- Obie pacjentki, które do nas trafiły są niezaszczepione. Jedna z kobiet jest w stanie ciężkim ma m.in. tzw. choroby współistniejące. - mówi dr Małgorzata Czaplińska, wicedyrektor ds. lecznictwa Szpitala Powiatowego w Zakopanem - Wcześniej ostatniego pacjenta wypisaliśmy w połowie lipca i do teraz nie mieliśmy osób zakażonych wymagających hospitalizacji.

Obecnie, zgodnie z decyzją Wojewody Małopolskiego, zakopiański szpital ma cały czas w gotowości 15 łóżek dla pacjentów z COID19 i jedno stanowisko do intensywnej opieki medycznej. Są szanse, że tzw. 4 fala zostanie wypłaszczona i nie będzie tutaj już takich wzrostów zachorowań jak poprzednio. Albo co ważniejsze, że zdecydowanie mniejsza liczba osób będzie przechodzić COVID19 na tyle ciężko, że będzie wymagać hospitalizacji.

- Zachęcam cały czas do zaszczepienia się przeciwko COVID19 – tylko w ten sposób jesteśmy w stanie opanować sytuację pandemiczną i sprawić, że kolejny wzrost zachorowań będzie umiarkowany, a liczba zgonów będzie znacznie mniejsza niż w poprzednich falach. Każda osoba, której zdrowie na to pozwala może zaszczepić się np. u nas błyskawicznie, bez czekania w kolejce - apeluje wicedyrektor.

oprac. r/ źródło: Szpital Powiatowy w Zakopanem
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
ask12:55, 27 września 2021
po co ta dyskusja???- chcesz- idziesz sie zaszczepic...- nie chcesz- nie idziesz, Twoja decyzja, Twoje zdrowie
maseczka00:46, 12 września 2021
"Krakowska kancelaria zamierza pozwać Skarb Państwa za powikłania po szczepieniu przeciwko COVID-19 ? wynika z informacji Radia ***. Według stacji to pierwszy taki pozew w Polsce. Pokrzywdzoną jest pani Agata, która kilka dni po otrzymaniu drugiej dawki szczepionki została sparaliżowana od pasa w dół - podało radio."
maseczka08:52, 11 września 2021
@KZ16:01, 10 września 2021
Dziękuję za mądrą i merytoryczną wypowiedź. Zgadzam się i popieram wnioski. Szkoda że tak niewielu potrafi samodzielnie myśleć, analizować i wyciągać wnioski.

@ciekawy, odnośnie "profesora"...
Andrzej Horban (doradca premiera ds. covid-19) jest założycielem Fundacji Rozwoju Nauki w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym, której firma Gilead przekazała 1,3 mln zł tytułem darowizn. Jednocześnie firma Gilead sprzedała Polsce 80 tys. dawek remdesiviru za 120 mln złotych.

@smok, niech Cię nie zmyli "syreni śpiew"...
Smok23:26, 10 września 2021
Ale Pani Dyrektor! Zapomniała Pani podać informację w jakim wieku ci pacjenci?

A poza tym to nie mogę się powstrzymać - Pani uroda - coś pięknego.
Pozdrawiam.
ciekawy22:11, 10 września 2021
@Szczepanek
"Co tam profesory i inni specjaliści!" - przygania motyka gracy ... tak jedna, jak i druga strona powołuje się na profesorów, specjalistów o światowej renomie, czego nie da się powiedzieć o głównym doradcy premiera w sprawie covid "prof. Horbanie,/.../- to na takich profesorów się powołujesz ? to i nie dziwota, że mamy tylu covidianów gotowych przyjąć trzecią i każdą kolejną dawkę, gdy pierwsza i druga NIC nie dały. I kto tu jest pier.....ty ?
Szczepanek18:52, 10 września 2021
Podsumuję: Antyszczepieńcy to grupa mocno agresywna i hałaśliwa - mają dużą siłę przebicia i patrząc na ilość ich wypisów ma się wrażenie że 95% Polaków to antykowidowcy i antyszczepionkowcy! :DDD Dodatkowo wszyscy oni są wybitnymi znawcami tematu szczepień i wypowiadają się autorytatywnie i nie znoszą sprzeciwu! Co tam profesory i inni specjaliści!
ciekawski17:35, 10 września 2021
@Optymista - popieram
Procedury jakie stosuje się w szpitalach trudno nazwać inaczej jak oszustwem. Przyjmowane do szpitala osoby zaszczepione poddaje się testom antygenowym a wobec osób nie zaszczepionych stosuje się g...o warte testy pcr, gdzie wynik jest uzależniony od ilości cykli. Im wyższa ich ilość, to wynik będzie zawsze dodatki, nawet przy zwykłym katarze i tak można "produkować zakażonych na covid" w dowolnych ilościach i nakręcać strach i panikę w zmanipulowanym, nieświadomym społeczeństwie, czego najlepszym przykładem jest niejaki @Partyzant.
Optymista16:05, 10 września 2021
Że tak spytam. A ile lat mają te osoby ?????????. Czy są to jedyne osoby które są w stanie ciężkim i przebywają w szpitalach, w Nowym Targu oraz Zakopanem (dotyczy innych schorzeń oraz osób z wypadków)??????????
KZ16:01, 10 września 2021
W mojej ocenie porównując Covid19 do grypy sezonowej to Covid19 nie odbiega znacząco od grypy sezonowej. Zatem twierdzę, że ?komuś? na świecie w sposób perfekcyjny udało się przeobrazić najpowszechniejszą chorobę na ?coś groźnego?. Jednocześnie poziom statystyk zwiększył się poprzez dopłaty do hospitalizacji pacjenta Covid19. Grypa jest powszechna, zatem nie trudno domyśleć się jak takie działanie wpłynęło na statystyki. Jak wiadomo szczepienia na grypę sezonową nie są skuteczne, ponieważ grypa szybko mutuje, zatem każda szczepionka na grypę będzie o pewien okres czasu do tyłu względom choroby. Budzi się tu również aspekt moralny. Skutki uboczne zastosowanej szczeniaki powinny być niższe niż skutki uboczne powstałe w skutek choroby. Należy tutaj pamiętać, że wskaźnik powikłań powinien być liczony sumarycznie, a nie od jednej dawki szczepionki. Do czego doprowadzi co półroczne szczenienie? Dla mnie najbardziej rażące jest to, że występuje wśród społeczeństwa bardzo niski poziom świadomości w tematyce utrzymania prawidłowego stanu zdrowia poprzez tryb życia i spożywane pokarmy. Cóż prościej jest przyjąć dwa razy w roku zastrzyk i mieć poczucie bezpieczeństwa niż dać z siebie wysiłek i być naprawdę bezpiecznym. Wg. mnie głównym mentorem złych nawyków społeczeństwa są koncerny, które kreują nieprawdziwy obraz rzeczywistości, ale taki obraz chce ujrzeć konsument. Koncerny mają kapitał więc politycy i inni Ci, którzy mogą coś zmienić są ?ugrzecznieni?, a kapitał płynie od społeczeństwa, które zaś woli wierzyć w przekaz płynący od koncernów i życie w tym błogim stanie. Wniosek jest taki, że nikt, ale wszyscy są winni sytuacji na świecie.
Partyzant15:09, 10 września 2021
@ Ciekawy

Jeśli ten świat ma się składach z takich kumatych jak Ty i Osioł to nie wiem dokąd ten świat zmierza. Bronisz takiej formy wypocin, ze nie ma szans tego usprawiedliwienia. On nie potrafi sensownego zdania składającego się z czterech słów napisać , a Ty twierdzisz, że to jakieś mistyczne i nieodgadnione adresy stron internetowych- Ludzie, kabaret weasternu, naprawdę. I to są Ci właśnie światowej sławy lekarze i naukowcy, co wypowiadają się na tematy medyczne. Że też coś takiego nie piętnowane społecznie i wyśmiewane. Jednak głupota pleni się w społeczeństwie najprędzej.
Osiol14:48, 10 września 2021
Do @partyzant
Nie neguj sposobu pisania tak jak czyjegoś nicku to kiedyś był wolny kraj i nick niema znaczenia argumenty na stół połóż......

Napisz jakie są proporcje w Izraelu...

-dlaczego na początku zakupiono odrazu po sześć dawek na lep...

-dlaczego Dania i Holandia dziesięć razy więcej nop niż tutaj...

-co i kto blokuje info, usuwa banuje czyje to narzędzia kto za to płaci kto zleca to działanie....

Mogę tak że trzydzieści pkt zrobić ale odpowiedź na choćby te być może jesteś w płatnej grupie publicrelacjon i negowanie to twoja praca pod 30toma nickami na wszystkich forach i z 10ciu adresów za trydziesci srebrników..... A tak naprawdę to siedzisz na tej samej tratwie jak wszyscy i jak w kawale

W chlewni jedna świnia mówi do drugiej

-ja ci mówię oni nas zjadaja
Na to druga

-przestan cała chlewnia z tych twoich teorii spiskowych już się smieje
czy wiecie że14:41, 10 września 2021
Jeśli wierzyć antyszczepom to 19 mln. zaszczepionych Polaków niedługo umrze w wielkich cierpieniach!
szczepan (Pan zaszczepiony)14:37, 10 września 2021
Do antyszczepków: zapomnieliście o jednym ważnym "argumencie" - że te chore kobiety to STATYSTKI najęte do udawania choroby! Dla was też znajdzie się miejsce w szpitalu abyście mogli poudawać!
ciekawy14:01, 10 września 2021
@Partyzant
Dla kumatych - wielokropek, to inaczej www, które admin i tak by nie puścił. Lepiej być płaskoziemcem, agentem Putina, foliarzem, szurem itd itp niż królikiem doświadczalnym w eksperymencie medycznym. Wybór należy do Ciebie.
Partyzant13:29, 10 września 2021
@ Ciekawy
Naprawdę wierzysz i potrzebujesz kontrargumentów w stosunku do autora, który nie potrafi napisać jednego zdania poprawnie, nagminnie używa wielokropka i bredzi o rzeczach, których sam nie rozumie? Nie dosłuchał czegoś, nie doczytał i wylewa tu swoje mądrości, które sam sobie wymyślił i w nie wierzy. Skoro opinie osioła są dla kogoś wiarygodne, to gratuluje samozadowolenia i polecam zapisać się do miłośników płaskiej ziemi oraz zacząć leczyć się u szamana, baby wiejskiej i tańczyć przy ognisku prosząc o deszcz albo słońce.
b12:50, 10 września 2021
To pewnie po meczu na narodowym... 60 tysięcy kibiców piłke paczyło a teraz chorobę roznoszą, pewno jeszcze nie czepieni
ciekawy12:21, 10 września 2021
@j23
Jeśli się nie zgadzasz z tym co napisał @Osioł - to przedstaw swoje kontrargumenty. Chętnie je przeczytam.
j2312:04, 10 września 2021
Nie chcę obrażać nikogo, ale nik "Osioł" mówi samo za siebie. Skąd się biorą ci wszyscy "znafcy", że ten świat w ich relacjach jest zupełnie inny od tego który znamy.
pamiętający11:56, 10 września 2021
@Partyzant
"Aha, gdzie te ofiary szczepień? Bo ja jeszcze nie widziałem i nie słyszałem? Potraficie jeden przypadek wynieść na piedestał uwagi i krzyczeć, że tak się dzieje z każdym, który się zaszczepił."

Wejdź od czasu do czasu na podstronę podhale24.pl NEKROLOGI - tam są ich dziesiątki
maseczka11:49, 10 września 2021
@Partyzant, "Aha, gdzie te ofiary szczepień? Bo ja jeszcze nie widziałem i nie słyszałem?"

Bo nie czytasz i nie słuchasz, dlatego jesteś modelowym odbiorcą propagandy. Poczytaj oficjalny raport o nopach:
"Niepożądane Odczyny Poszczepienne po szczepionkach przeciw COVID-19 w Polsce
Raport za okres 27.12.2020 - 29.08.2021"

Szukać: "Raport-NOP-do-29.08.2021.pdf" na stronie: Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH - Państwowy Instytut Badawczy.

Lekarze nie zgłaszają nopów. Nawet swoich ciężko przebytych nie zgłaszają, bo to wymaga wypełnienia formularza zgłoszeniowego, wysłania i zaraportowania. A za to im nie płacą. Płacą tylko za szprycę. W innych krajach odsetek zgłoszonych nopów jest kilkadziesiąt razy większy.
Dlaczego przed szczepieniem nie jest wykonywane badanie na obecność przeciwciał, skoro udowodniono że przejście zarazy daje większą naturalną odporność i na dłużej niż preparaty?
Dlaczego szczepi się ozdrowieńców?
Konfederata11:37, 10 września 2021
Do jajakobyły: kosztami leczenia już zostali obciążeni poprzez podatki i składki zdrowotne, które placili.
Do Partyzant: wnioskuję, że uważasz, że szczepionka działa, więc się zaszczep i żyj normalnie. Nie powinno cie obchodzić, czy ktoś się zaszczepił czy nie, bo dla ciebie to nie powinno mieć żadnego wpływu. Ty jesteś bezpieczny.
Radek11:26, 10 września 2021
Osioł masz racje

To wszystko to jest przykrywka żeby ludzie mieli zajęcie

Mam nadzieje ze tych co tak straszą ludzi dosięgnie konkretna kara .
pytanko11:23, 10 września 2021
A ile osób leży w szpitalu na inne, istotniejsze kwestie zdrowotne np. kardiologiczne?
Janek z Olczy11:02, 10 września 2021
Przez trzy miesiące był spokój od zbędnych informacji "straszaków". Trzeba znowu przestać wchodzić na P24 przez 9 miesięcy aż miną te wszystkie fale.
mhm09:31, 10 września 2021
Czwarta fala się zacznie jak ją Wy - dziennikarze zaczniecie paniką we mediach...
Partyzant09:25, 10 września 2021
Jeśli w takim przypadku do szpitala trafia osoba nieszczepione na Covid, to z automatu powinna mieć zaaplikowana szczepionkę pod rygorem natychmiastowej wykonalności. Nie po to władze, kadry medyczne i rozsądni obywatele stają na głowie, żeby było bezpieczniej i pokonać pandemię, żeby inni mogli być ignorantami. Czasy, gdy jacyś śmieszni ludzie są traktowani jak znaffcy i autorytety medyczne. Śmiechu warte. Ja wiem, że zaraz piracie mi linki jakiś podejrzanych stron, patostrimerow i jakiś przybłed o tym, że szczepienia szkodzą i nie ma plandeki. Ja mogę was zasypać również setkami wyników badań światowej sławy naukowców, lekarzy i profesorów. Aha, gdzie te ofiary szczepień? Bo ja jeszcze nie widziałem i nie słyszałem? Potraficie jeden przypadek wynieść na piedestał uwagi i krzyczeć, że tak się dzieje z każdym, który się zaszczepił.
jajakobyły09:23, 10 września 2021
mam nadzieje że zostaną obciążone kosztami leczenia
Konfederata09:10, 10 września 2021
Już się zaczyna. Wszystkiemu winni niezaszczepieni. W Izraelu, który był stawiany za wzór ws szczepień, 4 fala jest większa niż 3 poprzednie. Do szpitali trafiają tak zaszczepieni i niezaszczepieni.
Czesława09:05, 10 września 2021
Dwie osoby. I nawet artykuł zrobili. Pewnie dużo wam za to straszenie ludzi płacą.
Osiol08:54, 10 września 2021
A czym się zaszczepić tymi dwoma dawkami które na te mutacje już nie dzialaja( jeśli w ogóle działały). Czy dziabnac się ta przypominająca he he he he

Okazuje się że na te mutacje niema preparatu a przypominanie trzecia dawką...... Tym co w uwierzyli nie powinno robić różnicy żadna kolejna wszak błogosławieni ci co nie widzieli...... wierzyć do końca nawet wbrew faktom np Izrael wypowiedzi ludzi nauki, cenzura wypowiedzi........

W tym chaosie rosną fortuny medycyna, informatyka, 5G,tele usługi, zakupy, kontrola robotników najemnych.........

Od zbliżającego się bankructwa dzieli nas tylko chwila już brakuje na zakupy a drukują banknoty....... Już to co było w banku jest połowę warte jeszcze rok....... I problemem nie będzie wirus, aktualny paszport cowidowy tylko żeby na podatki starczyło...... I wtedy witamy w komunizmie..... zresztą komunizm już wygrał to kapitaliści zadłużeni po uszy Chinach to tam jest przemysł......
Apropo. może podać krajowe wyniki ilu po preparacie zachorowało dwie osoby na kilkaset nie dają obrazu........ a może producent preparatu w tajnej umowie nie pozwala robić takich zestawień by sprzedaży sobie nie psuć..... bo to by była uczciwa informacja a nie kolejne niedomówienie dlaczego społeczeństwo. nie ma.
prawa znać prawdziwych danych bo ktoś z rządu podpisał umowę.........
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas