Czwartek, 23 września 2021, Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta
Nowy Targ i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 17.604 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
15°
Wiatr: 18.864 km/h Wilgotność: 72 %
-
brak pomiaru
Clouds
16°
Wiatr: 16.812 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
16°
Wiatr: 8.676 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
14°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 66 %
13.09.2021, 16:13 | czytano: 4053

XXVII Polaniarski Osod (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak

W niedzielę, po rocznej przerwie związanej z pandemią, w Kościelisku odbył się coroczny Polaniarski Osod. To jedna z największych gminnych imprez w roku, związana z zakończeniem sezonu pasterskiego.

Imprezę rozpoczęły "nuty ze sałasa", czyli nuty wygrane na instrumentach pasterskich, a w oficjalnym otwarciu wzięli udział wójt Roman Krupa, prezes Związku Podhalan w Kościelisku Maciej Krzeptowski, Małgorzata Karpiel-Bzdyk z Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej w Kościelisku oraz Kinga Biernacka z Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, który był partnerem wydarzenia.

Zgromadzeni goście mogli zobaczyć widowisko "Osod" w wykonaniu zespołu "Polaniorze" z Kościeliska, a także występy zaproszonych zespołów z Polski i Słowacji. Obecni byli bacowie, juhasi, odbył się też redyk.

Na scenie plenerowej na Chotarzu wystąpili laureaci XXVIII Przednówka w Polanach - grupy śpiewacze zespołów "Klimka Bachledy" z Zakopanego i "Zbójnicek" z Zębu, członkowie Klubu Folkloru Autentycznego "Hojana" z Żyliny, dzieci i młodzież skupiona w Zespole Pieśni i Tańca "Polany" z Kościeliska, zespół "Zielony Jawor" z Krempach prezentujący folklor Spisza i tańce węgierskie. Na zakończenie odbył się żywiołowy koncert zespołu TATRABALKAN.

Dodatkową atrakcją były, organizowane w ramach projektu "Jagnięcina Podhalańska" realizowanego przez gminę Kościelisko wspólnie z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi, przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kościeliska potrawy z jagnięciny. Odbyły się także konkursy wiedzy o jagnięcinie i pasterstwie.

oprac. r/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij