XXVII Polaniarski Osod (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 24 lutego
Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 12.132 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
Wiatr: 13.932 km/h Wilgotność: 30 %
Clouds
Wiatr: 8.712 km/h Wilgotność: 58 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
10°
Wiatr: 11.664 km/h Wilgotność: 72 %
Jakość powietrza
26 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
13.09.2021, 16:13 | czytano: 5921

XXVII Polaniarski Osod (zdjęcia)

W niedzielę, po rocznej przerwie związanej z pandemią, w Kościelisku odbył się coroczny Polaniarski Osod. To jedna z największych gminnych imprez w roku, związana z zakończeniem sezonu pasterskiego.

Fot. Piotr Korczak
Fot. Piotr Korczak
Imprezę rozpoczęły "nuty ze sałasa", czyli nuty wygrane na instrumentach pasterskich, a w oficjalnym otwarciu wzięli udział wójt Roman Krupa, prezes Związku Podhalan w Kościelisku Maciej Krzeptowski, Małgorzata Karpiel-Bzdyk z Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej w Kościelisku oraz Kinga Biernacka z Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, który był partnerem wydarzenia.

Zgromadzeni goście mogli zobaczyć widowisko "Osod" w wykonaniu zespołu "Polaniorze" z Kościeliska, a także występy zaproszonych zespołów z Polski i Słowacji. Obecni byli bacowie, juhasi, odbył się też redyk.

Na scenie plenerowej na Chotarzu wystąpili laureaci XXVIII Przednówka w Polanach - grupy śpiewacze zespołów "Klimka Bachledy" z Zakopanego i "Zbójnicek" z Zębu, członkowie Klubu Folkloru Autentycznego "Hojana" z Żyliny, dzieci i młodzież skupiona w Zespole Pieśni i Tańca "Polany" z Kościeliska, zespół "Zielony Jawor" z Krempach prezentujący folklor Spisza i tańce węgierskie. Na zakończenie odbył się żywiołowy koncert zespołu TATRABALKAN.

Dodatkową atrakcją były, organizowane w ramach projektu "Jagnięcina Podhalańska" realizowanego przez gminę Kościelisko wspólnie z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi, przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kościeliska potrawy z jagnięciny. Odbyły się także konkursy wiedzy o jagnięcinie i pasterstwie.

oprac. r/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas