Środa, 20 października 2021, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Zakopane i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 12.528 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
11°
Wiatr: 12.06 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
12°
Wiatr: 10.98 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
12°
Wiatr: 10.26 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
13°
Wiatr: 16.2 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
11°
Wiatr: 17.064 km/h Wilgotność: 71 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
17.09.2021, 15:39 | czytano: 6928

Rozpoczęły się prace rozbiórkowe na terenie starego szpitala (zdjęcia)

zdj. PPUZ w Nowym Targu

NOWY TARG. Zgodnie z zapowiedziami ruszyły prace rozbiórkowe budynków starego szpitala zlecone przez Podhalańską Państwową Uczelnię Zawodową częstochowskiej firmie ITL. Porządkowanie terenu potrwa dwa tygodnie. Koszt to ok. 166 tys. zł.

- Realizacja inwestycji pn. „Rewitalizacja starego szpitala w Nowym Targu na potrzeby dydaktyczne Instytutu Zdrowia” postępuje zgodnie z planem - podkreśla Anna Gródek z Centrum Promocji i PR Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. - Rozbiórce podlegają budynki znajdujące się w sąsiedztwie lub bezpośrednim połączeniu z elementami objętymi ochroną konserwatorską (elewacja budynku głównego, klatka główna budynku głównego - wpisane do gminnej ewidencji zabytków), dlatego wykonawca musi zachowywać wszelkie środki ostrożności, aby ich nie naruszyć - dodaje.

- Jesteśmy zadowoleni z prowadzonych prac, odbywają się one zgodnie z planowanym harmonogramem. Pozwala nam to wierzyć, że każdy zakończony etap prac, coraz bardziej przybliża nas do osiągnięcia zamierzonego celu, jakim jest nowoczesna, przestrzenna infrastruktura. Umożliwi ona przyszłym studentom komfortowe i nowatorskie warunki kształcenia - zaznacza dr Bianka Godlewska-Dzioboń, prorektor ds. współpracy i projektów.

Przekazanie terenu starego szpitala wykonawcy nastąpiło 18 sierpnia.

W trakcie kolejnych dwóch tygodni, rozbiórce ulegną: przybudówka znajdująca się po stronie północno-zachodniej, ruiny kotłowni i szybu windowego, dwukondygnacyjny łącznik, budynek garażowo-gospodarczego oraz trzykondygnacyjny obiektu z poddaszem, znajdujący się w drugiej linii zabudowy.

PPUZ, opr. s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
emeryt14:15, 19 września 2021
Konserwator zabytków to taka ważna osoba? Co z nami, konserwatorami żon, mężów ? Czy ktoś nas pyta o zdanie? Z nami nikt się nie liczy.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas