Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Jabłonka
Snow
Wiatr: 17.28 km/h Wilgotność: 86 %
Snow
Wiatr: 18.828 km/h Wilgotność: 83 %
Snow
Wiatr: 17.532 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 20.7 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
-0°
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
16 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Koronawirus
115
Zakażonych
2
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
77
38
Zgonów
2
0
Na kwarantannie
1239
508
Wykonanych testów
340
170
27.09.2021, 21:15 | czytano: 5237

Burmistrz deklaruje porozumienie, wiceburmistrz chce publicznych przeprosin

Opadły już emocje po ostatniej sesji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju w sprawie Przedszkola nr 2, ale jest ciąg dalszy całej sprawy.

Fot. Piotr Kuczaj
Małgorzata Gromala poczuła się urażona słowami, jakie wypowiedziała jedna z matek. Ujawniając zapis jej rozmowy, powiedziała ona, że zastępczyni burmistrza jest osobą skorumpowaną i szkodzącą gminie. Zapowiedziała złożenie doniesienia na policję. Na sesji wiceburmistrz wygłosiła oświadczenie, w którym podkreśla, że "relacja Pani M. W. z tej rozmowy jest zmanipulowana, moje wypowiedzi zostały wyrwane z kontekstu i nie oddają moich intencji". Wezwała ją do upublicznienia całego nagrania oraz publicznych przeprosin.

Z kolei burmistrz Leszek Świder, którego nie było na tamtej sesji, zadeklarował, iż jest gotowy na spotkanie i porozumienie w sprawie Przedszkola nr 2 z proboszczem parafii św. Marii Magdaleny ks. Pawłem Duźniakiem. Ma jednak warunek. - Jestem skłonny podpisać porozumienie z księdzem proboszczem, ale bez warunków, czyli np. wiązania tej sprawy ze sprawą śmieci - powiedział burmistrz. Miał na myśli spór między samorządem a parafią o to, kto ma płacić za wywóz odpadów z przycmentarnego parkingu. Zdaniem burmistrza, nie należy wiązać tych spraw.

Chodzi o dzierżawę przez miasto budynku parafialnego przy ulicy Orkana, w którym od września z powrotem mieści się Przedszkole nr 2. Przypomnijmy, iż w pierwszej połowie roku Rada Miejska w Rabce-Zdroju zdecydowała o przeniesieniu placówki do budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Jana Pawła II, ale negatywną opinię dla tej uchwały wydało Małopolskie Kuratorium Oświaty i do przenosin nie doszło.

Przypomnijmy, iż w pierwszej połowie roku Rada Miejska w Rabce-Zdroju zdecydowała o przeniesieniu placówki do budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Jana Pawła II, ale negatywną opinię dla tej uchwały wydało Małopolskie Kuratorium Oświaty i do przenosin nie doszło. Miasto w międzyczasie wypowiedziało umowę proboszczowi, ale od 1 września było zmuszone do powrotu do budynku przy ul. Orkana. Samorząd korzysta jednak z niego bezumownie, bo nie ma podpisanej umowy z parafią. Trwające kilka tygodni negocjacje i rozmowy nie przyniosły porozumienia.

oprac. r/
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
Jyndrek15:53, 30 września 2021
wybrała Rabka burmistrza a rządzi i decyzje podejmuje kto inny, chłopie wracaj do szkoły uczyć dalej bo i tak nie masz nic do powiedzenia w urzędzie
obserwator08:01, 28 września 2021
"Co Twoje to nasze, co moje to moje" Przedszkole oddaj, ale za śmieci płać sam. Myślenie naszego Lesia. Już niedługo,już niedługo.
piotrek05:30, 28 września 2021
uderz w stół a małgorzata się odezwie ...
Marek22:15, 27 września 2021
A moze by tak Rdzawka przestała palić gumą po kapcach i skórami >Jak się tam jedzie to capi gorzej niż z knórowni
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas