Sobota, 27 listopada 2021, Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 6.732 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 7.956 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-0°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 3.744 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 95 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
01.10.2021, 13:31 | czytano: 3823

Podsumowano koszty organizacji Wakacyjnej Strefy Letniej

Zabawa na Rynku/ zdj. M. Adamowski

NOWY TARG. Na stronie Urzędu Miasta opublikowane zostało zestawienie kosztów Wakacyjnej Strefy Letniej wraz z imprezami towarzyszącymi. Za koncerty, wodną ślizgawkę, strefy sportowe i rekreacyjne, kino letnie i inne atrakcje organizowane przez miesiąc - konkretnie od 23 lipca do 22 sierpnia Miasto zapłaciło ponad 319 tysięcy zł.

Magistrat podkreśla, że udział w wydarzeniach organizowanych w czasie wakacji przez Wydział Kultury, Sportu i Promocji był bezpłatny.

Spółka Emotivo za zorganizowanie Wakacyjnej Strefy Letniej wraz z obsługą otrzymała 130 tysięcy, za dwudniową atrakcję jaką była wodną zjeżdżalnia - blisko 31 tysięcy, za animacje dla najmłodszych 1,5 tys. Kino plenerowe kosztowało - 11,7 tys. zł.

Spółce Długa Polana zapłacono prawie 7 tys. zł za dmuchańca, mini park linowy, minigolf, mini zoo, toalety przenośne i zużycie prądu.

Koncert na otwarcie Wakacyjnej Strefy Letniej, czyli występ Tripulacion Cubana kosztował 8,6 tys zł . Do tego doszły koszty transportu, nagłośnienia i noclegów (ok. 4 tys. zł). Za Latino Party (oświetlenie, nagłośnienie, obsługa muzyczna ok. 3 tys. zł, za koncert Boskiego Romana i dwie dyskoteki - ok. 16 tys zł. Za wieczór bluesowy z Piotrem Lupim Lubertowiczem i innymi muzykami zapłacono 13 tys. Do tego doszły noclegi, catering, nagłośnienie oświetlenie, obsługa sceny, ubezpieczenie i ochrona imprezy.

Koncert poświęcony Tinie Turner, w takcie którego wystąpił duet Betii &Bobass kosztował ok. 11 tysięcy. Z czego połowę kosztów stanowiło nagłośnienie i oświetlenie.

Kolejne koncerty to kolejne 50 tysięcy zł. Transport sceny - montaż i demontaż - kosztował 3 tysiące.

Za wynajem sceny mobilnej zapłacono Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Rabie Wyżnej - 1,5 tysiąca zł. Za toalety - 1,1 tys.

Wytwórnia Wyobraźni otrzymała za plakaty blisko 5,7 tys., Podhale24 za artykuły sponsorowane 4,3 tys. zł, a Nowotarska Telewizja Kablowa za promocję imprez na portalu społecznościowym FB - prawie 3 tysiące zł.

Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji za pobór wody - ponad 2 tysiące zł, a TAURON za zwiększenie mocy przyłączeniowej - 1,3 tys. zł.

O rozliczenie Wakacyjnej Stefy Letniej zwrócił się radny Paweł Liszka. Pełne rozliczenie imprez - w formie odpowiedzi na interpelację znajduje się na stronie Urzędu Miasta.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Ulka06:40, 4 października 2021
Jak zwykle w przypadku p. Steg drogo i byle jak
Nela20:49, 1 października 2021
Mi się bardzo podobało... niestety nie ma nic za darmo...
Lump19:08, 1 października 2021
Jeden kobieta i tak mąci wodę w Mieście. Niebywałe
ciekawski14:30, 1 października 2021
@Krycha
Jak UM nic nie organizuje, to jest źle i za wzór podaje się Białkę Tatrz. Jak coś nareszcie zaczyna się w NT dziać, to zawsze znajdzie się taka Krycha, której nic nie pasuje. Dzięki za wakacyjne imprezy i oby takich w przyszłości więcej.
ff14:11, 1 października 2021
'Nowotarska Telewizja Kablowa za promocję imprez na portalu społecznościowym FB - blisko 3 tysiące zł'
Gdzie ta promocja? Na jakim profilu na fb?
Na stronie ntvk nie ma odnośnika do facebooka (jest w dziale kontakt, ale nigdzie nie prowadzi). Znalazłem jakieś dwa: https://... i https:...
Na jednym ostatni wpis jest z lutego 2018 roku. Na drugim z kwietnia 2016 roku. Każdy w tych profili obserwuje około 500 osób.
Zatem pytam, gdzie ta promocja była? Bo albo jej nie było, albo tak, żeby jej nie było widać. Bo jeśli tak, to nie warto było tyle płacić.

Proszę, by nie wklejać linków. Moderator.
hop siup13:42, 1 października 2021
Ale zabawa był przednia.
Krycha13:42, 1 października 2021
Łatwo się wydaje pieniądze na bzdety. Pani Joanna znowu szaleje. Ciekawe na ilu się skończy z przebieraniem szpetnej damy w kwiatach? Ile 20. 30 tys? Dajcie już spokój z takimi włodarzami
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas