Środa, 20 października 2021, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 12.456 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
12°
Wiatr: 12.24 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
12°
Wiatr: 10.728 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
12°
Wiatr: 10.62 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
13°
Wiatr: 16.776 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
11°
Wiatr: 17.064 km/h Wilgotność: 71 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
08.10.2021, 09:35 | czytano: 3580

Mieszkanie z widokiem na Tatry? Wynajmij je od PFR Nieruchomości S.A. (art. sponsorowany)

Już 15 października rusza nabór na 130 mieszkań w Nowym Targu przy ul. Sikorskiego na Polanie Szaflarskiej. Inwestycja powstaje w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, a realizuje ją spółka PFR Nieruchomości.

- Jako nowotarżanka mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że to 130 mieszkań powstaje w jednej z najlepszych i najpiękniejszych lokalizacji w mieście. Widok na Tatry i malownicze tereny rekreacyjne będą zachęcały mieszkańców do codziennych spacerów wzdłuż Białego Dunajca. Jednocześnie ta lokalizacja obfituje w dostępność różnorakiej infrastruktury niezbędnej. Jestem absolutnie przekonana, że mieszkańcom będzie się tu po prostu dobrze żyło – podkreśla Krystyna Wąchała-Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości S. A.


Nabór wniosków wystartuje 15 października o godz. 10:00 br. i potrwa do 5 listopada. Proces składa się z dwóch etapów. Za pierwszy odpowiada samorząd. Chętni muszą wypełnić wnioski znajdujące się na stronie www.nowytarg.mdr.pl. Jeśli wniosek został złożony poprawnie, kandydat na najemcę otrzyma wiadomość e-mail, z potwierdzeniem i przydzielonym mu numerem wniosku oraz załączniki. Wszystkie załączniki należy wydrukować, wypełnić i złożyć w Urzędzie Miasta. Na ich podstawie samorząd nada wnioskom punktację zgodną z przyjętą przez radnych uchwałą.

Radni zadecydowali, że na dodatkowe punkty będą mogły liczyć m.in. osoby, które nie posiadają własnego mieszkania czy domu, płacą podatki w Nowym Targu, posiadają książeczki mieszkaniowe, ukończyli szkołę wyższą czy posiadają dzieci. Pełną listę kryteriów można znaleźć na stronie https://nowytarg.mdr.pl/zasady-najmu/

Na doniesienie tych dokumentów kandydaci na najemców mają 30 dni od momentu wypełnienia wniosku.

Za drugi etap odpowiada spółka PFR Nieruchomości i polega on na weryfikacji finansowej najemców. Sprawdzane są wszystkie dochody, nie tylko zarobki, ale także świadczenia dodatkowe np. 500+. Kandydat jest również sprawdzany w Big Infomonitor i KRD.


Dzięki temu, że nabór jest prowadzony z wspólnie z samorządem inwestycja będzie objęta dopłatami do czynszu. Aktualnie takie dopłaty otrzymuje ok. 60 % rodzin zamieszkujących w inwestycjach zarządzanych przez spółkę PFR Nieruchomości. Ich wysokość to od 100 do nawet 800 zł miesięcznie. W Nowym Targu 4-osobowa rodzina, która zamieszka w mieszkaniu o powierzchni 55,66 mkw., będzie mogła liczyć na dopłatę w wysokości 350 zł. Takie dopłaty są przyznawane na 15 lat.

Inwestycja położona jest w malowniczej okolicy - nad Białym Dunajcem, zaledwie 500 metrów od pięknego, 64-hektarowego rezerwatu Bór na Czerwonem. Przy ul. Sikorskiego powstaje 130 mieszkań w 5-cio piętrowym bloku. Będą to mieszkania 2- i 3-pokojowe o powierzchni od 32 do 56 mkw. Mieszkania oferowane są w stanie wykończonym pod klucz, czyli zamontowano już panele, glazurę, terakotę, drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, a także pomalowano na biało ściany. Wystarczy, że najemca wniesie swoje meble i sprzęt AGD i może mieszkać! A to nie koniec udogodnień, ponieważ podpisanie umowy najmu umożliwia skorzystanie z rabatów przy zakupach w sklepach meblarskich Forte, Black Red White oraz Szynaka Meble.


PFR Nieruchomości S.A. realizująca rynkową część rządowego programu mieszkaniowego posiada 1839 wybudowanych mieszkań, a kolejne 2677 znajduje się obecnie w budowie. W 2021 roku spółka uruchomiła nabory do ponad 2 tysiące mieszkań. W rekrutacjach prowadzonych w Katowicach, Świdniku, Mińsku Mazowieckim, Dębicy, Radomiu, Krakowie, Toruniu, Wrześni i Łowiczu wpłynęło ponad 10 tysięcy wniosków.
najnowsze informacje
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas