Środa, 08 grudnia 2021, Imieniny: Marii, Wirginii, Zenona
Nowy Targ i okolice
Clear
-0°
Wiatr: 2.736 km/h Wilgotność: 75 %
Clear
-0°
Wiatr: 2.448 km/h Wilgotność: 77 %
Clear
-0°
Wiatr: 3.96 km/h Wilgotność: 75 %
Clear
-0°
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 83 %
Clear
-0°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 87 %
Snow
-0°
Wiatr: 2.628 km/h Wilgotność: 75 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
06.10.2021, 09:26 | czytano: 2098

Podhalańscy ratownicy górscy szkolili się nad... morzem

Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR brali udział w szkoleniu śmigłowcowym nad Morzem Bałtyckim.

W kilkudniowych manewrach uczestnicy szkolenia ćwiczyli współpracę ze śmigłowcem przy wykorzystaniu technik linowych w różnorodnym terenie m.in. porcie Marynarki Wojennej, platformie wiertniczej czy wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Trenowano m.in. przyjęcie śmigłowca w przygodnym terenie, zjazdy na linie w różnych wariantach, ewakuację za pomocą tzw. długiej liny.

Łącznie w ćwiczeniach zorganizowanych przez SPKP w Gdańsku z wykorzystaniem policyjnego śmigłowca BlackHawk poza Grupą Podhalańską GOPR wzięło udział kilkudziesięciu policyjnych kontrterrorystów z Gdańska, Bydgoszczy, Radomia i Szczecina, czterech pilotów i dwóch crew chiefów z Zarządu Lotnictwa Policji Głównego Sztabu Policji KGP, a także grupa wysokościowa Państwowej Straży Pożarnej, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz żołnierze 6 Brygady Powietrzno-Desantowej.

Zdobyte kwalifikacje i umiejętności podczas tego rodzaju ćwiczeń pozwalają utrzymać odpowiednie kwalifikacje oraz gotowość do działań ratowniczych oraz bojowych.

oprac. r/ GP GOPR, Policja
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas