Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama
Rabka Zdrój
Clouds
15°
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
16°
Wiatr: 3.564 km/h Wilgotność: 53 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 55 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 82 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
06.10.2021, 12:21 | czytano: 7395

Będzie most zastępczy w Trybszu!

Posłanka Anna Paluch poinformowała, że premier Mateusz Morawiecki zgodził się na wypożyczenie gminie Łapsze Niżne składanego mostu zastępczego, którym poprowadzi objazd na czas remontu mostu na Białce.

Fot. Anna Paluch / Facebook
To dobra wiadomość, bo pozwoli rozwiązać problem z budową nowego mostu. Mieszkańcy Trybsza przeprowadzili we wrześniu protest, domagając się tymczasowej przeprawy na czas rozbiórki starego i budowy nowego mostu. Alternatywnym rozwiązaniem była budowy drogi objazdowej, ale nie zgodzili się na nią mieszkańcy Krempach. Sprawa stanęła na ostrzu nożna, bowiem władze powiatu poinformowały, że nie zamierzają budować za 3-4 mln zł tymczasowej przeprawy, która po roku zostanie rozebrana, uważając, że to pieniądze wyrzucone w błoto. Tym bardziej, że mieszkańcy Trybsza mogą korzystać z objazdów przez Czarną Górę czy Falsztyn, ta jednak jest dla trybszan zbyt uciążliwa.

Łapszańska gmina zwróciła się do rządu o wypożyczenie tymczasowego mostu od wojska. "Dzięki Premierowi Mateuszowi Morawieckiego gmina otrzyma wsparcie poprzez nieodpłatne użyczenie mostu jako przeprawy tymczasowej na czas realizacji tej inwestycji, którą inwestor zaplanował bez bliskiego objazdu lub przeprawy zastępczej" - poinformowała Anna Paluch.

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu przesunął rozpoczęcie budowy mostu na grudzień. Nie wiadomo tylko, czy uda się uzyskać niezbędne pozwolenia i postawić most do tego czasu. Niewykluczone, że potrwa to dłużej. W czwartek do Trybsza mają przyjechać przedstawiciele wojska i ocenić sytuację.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Byłem widziałem21:56, 8 października 2021
Ale podobno mostu objazdowego nie będzie dlatego że przepisy ochrony środowiska na to nie pozwalają, a nie dlatego że ktoś mostu nie potrafi wybudować bez pseudo mostów Morawieckiego. Prześledżcie sobie informacje wstecz a nie podniecajcie się propagandą Pani Paluch i niestety teraz Wójta Jamroza.
Olo18:03, 7 października 2021
Krympasany to sobki,ale przjdzie kryska na matyska.
wojtek02:55, 7 października 2021
Brawo PIS następnej okazji na wybudowanie mostu mogło by już nie być przez kilkanaście lat. A dzięki tej inicjatywie mieszkańcy będą mogli spać spokojnie i nie martwić się o to że w razie dużej wody i uszkodzenia starego mostu zostaną odcięci od świata.
wojtek02:51, 7 października 2021
To się nazywa sprawne zarządzanie państwem. Nawet o takiej miejscowości nie zapominają.
venti22:54, 6 października 2021
Noooooooooooooooooooooooooo Patrzcie no jaka dobrotliwa Pani Paluch nic tylko lektykę jej załatwić i nosić
O Litościwa !!!!!!!!!!!!
Tutejszy19:56, 6 października 2021
Z mostu korzysta CAŁA POLSKA! Popatrzcie sobie na tablice rejestracyjne aut, nie tylko w wakacje, cały rok turyści jeżdżą mostem do Niedzicy, Czarnej Góry, Łapsz czy Kacwina.
Cyga19:39, 6 października 2021
Morawiecki ma wypożyczalnie mostów ...??? , hhehe
Ładnie się chłopak ustawił
Olik15:56, 6 października 2021
Kiedyś nie można było położyć asfaltu do Morskiego Oka. Wojsko przejęło teren położył asfalt. Służy do dziś.
????15:52, 6 października 2021
No właśnie zgadzam się z Misiek , wszędzie jest przedstawione że to tylko ten most jest dla mieszkańców Trybsza, że tylko my mamy problem,że będzie zamknięty . Przepraszam bardzo a reszta gminy co? To może zamknijmy dojazd od tamtej strony wsi skoro ten most jest tylko dla Trybsza i tylko Trybszanom jest potrzebny .
fk15:23, 6 października 2021
Ma racje ewa Pan Premier, który lubi popisywać się znajomością historii nie raczył rzucić paru groszy na budowę nowego mostu w 100-lecie przyłączenia części ziemi spiskiej do Polski mimo że wszyscy łącznie ze Związkiem Podhalan wprost go o to błagali, a teraz ....szkoda gadać
Misiek14:35, 6 października 2021
A to tylko mieszkańcy Trybsza jeżdżą przez ten most? Ciekawe którędy jeździ Kacwin i Niedzica?
Śicek14:13, 6 października 2021
Ciekawe czy dostaną pozwolenie no postawienie tego mostu.
ewa13:46, 6 października 2021
Ej Panie Premierze na nowy most nie dałeś pieniędzy. Szkoda ci było? A na most objazdowy "tymczasowy" wyłożyłeś kasę.Marnotrawstwo!!!
Ewa13:45, 6 października 2021
Tak najlepsze jest to, żeby postawić znak i światla wystarczył jeden wieczór, nic nie musiało się uprawomocnić, nie potrzebne były żadne decyzje, pozwolenia ale jak już chodzi o most zastępczy to nie wiadomo czy zdążą bo decyzję , uprawomocnienia. Śmiech na sali. Urzędy robią co chcą i pokazują że są nad nami. Urzędy, które maja być dla obywatela non stop temu szaremu obywatelowi robią pod górkę. Urzędy w Polsce to masakra począwszy od szczebla samorządowego do rządowego. Każdy tylko grzeje stołek a co miesiąc wpływa wypłata .
PasterzPPP13:34, 6 października 2021
Czyli za most nie zapłacą mieszkańcy gminy Łapsze Niżne tylko ogół podatników. Vivat gwiazda Pienin, vivat Mateusz.
Lena13:29, 6 października 2021
Żeby postawić światła i znak 3,5 tony wystarczy jeden wieczór i parę godzin ale żeby już pozwolenie na amost zastępczy to oczywiście będzie musiała być wydana decyzja potem uprawomocnić się musi, potem pozwolenie znów musi się uprawomocnić i tak. Robią co chcą i jak chcą. Urzędy które maja być dla obywatela zawsze temu zwykłemu obywatelowi pod górkę. Szkoda słów, byleby pokazać, że sa nad nami .
Henryk12:52, 6 października 2021
Łaskawcy....
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas