Środa, 20 października 2021, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Nowy Targ i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 12.528 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
13°
Wiatr: 12.06 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
13°
Wiatr: 10.98 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
13°
Wiatr: 10.26 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
14°
Wiatr: 16.2 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
12°
Wiatr: 17.028 km/h Wilgotność: 71 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
07.10.2021, 09:32 | czytano: 1084

Zakopane ma nowego konserwatora zabytków

ZAKOPANE. Miejskim Konserwatorem Zabytków została Paulina Lis.

Paulina Lis ukończyła Liceum Zawodowe w zawodzie renowator zabytków architektury. Posiada wykształcenie wyższe magisterskie na kierunku historia sztuki, a także ukończyła studia podyplomowe w zakresie konserwacji, kształtowania architektury, aranżacji wnętrz sakralnych.

Jak informuje Urząd Miasta w Zakopanem, posiada bogate doświadczenie zawodowe w zakresie ochrony zabytków, a także administracyjne. Wykonywała liczne prace renowacyjne i konserwatorskie, dokumentacje konserwatorskie, inwentaryzacje opisowe i fotograficzne obiektów zabytkowych oraz zabytkowego wyposażenia wnętrz i rzemiosła artystycznego. Prowadząc działalność gospodarczą z zakresu historii sztuki i konserwacji zabytków wykonywała prace związane z dokumentowaniem zabytków i ich renowacją, które poprzedzały prace badawcze, stratygraficzne i kwerendy.

Jednocześnie od 2008 r. do dnia dzisiejszego była zatrudniona w Urzędzie Miasta i Gminy Wieliczka. Do jej obowiązków należy między innymi prowadzenie spraw związanych z gminną ewidencją zabytków oraz Gminnym Programem Opieki nad Zabytkami, nadzory merytoryczne nad renowacją zabytków ruchomych, merytoryczna ocena programów konserwatorskich, przygotowywanie dokumentacji do wniosków o dotacje na prace konserwatorskie zabytków ruchomych, uzgodnienia zabytków i stref ochrony konserwatorskiej dla planów zagospodarowania przestrzennego. Realizowała także program odnowy zabytkowych kapliczek na terenie Miasta i Gminy Wieliczka.

W ocenie burmistrza Zakopanego Leszka Doruli, kandydatura Pauliny Lis daje gwarancję należytej realizacji zadań Miejskiego Konserwatora Zabytków w Zakopanem, co spotkało się z pełną aprobatą Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie.

Źródło: UM Zakopane, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Michał11:27, 7 października 2021
Leszek Świder nie jest burmistrzem Zakopanego.
alicja11:18, 7 października 2021
W ocenie burmistrza Zakopanego Leszka Świdra????
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas