Sobota, 04 grudnia 2021, Imieniny: Barbary, Krystiana, Berny
Jabłonka i okolice
Snow
-1°
Wiatr: 7.38 km/h Wilgotność: 62 %
Snow
-1°
Wiatr: 7.956 km/h Wilgotność: 72 %
Snow
-0°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
-0°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 62 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
10.10.2021, 12:06 | czytano: 4918

Kamienica dawnego hotelu poczeka na renowację

Dawny hotel Herza/ zdj. Podhale24

NOWY TARG. Jeden z najstarszych budynków w Mieście nie może się doczekać renowacji. Chodzi o dawny hotel Herza, będący obecnie m. in. siedzibą Euroregionu Tatry.

O odnowę fasady budynku, znajdującego się na "historycznym szlaku z Krakowa na Spisz i Węgry" rozpoczęto starania już wiele miesięcy temu. Miasto dostało 50 tys. euro dofinansowania na renowację, a łączny koszt inwestycji oszacowano na ok 330 tys. zł.

Na konserwatorski remont (budynek został wpisany do rejestru zabytków) ogłoszony zostanie kolejny przetarg, z terminem realizacji w przyszłym roku.

Podobny los spotkał plany modernizacji domu przedpogrzebowego na cmentarzu komunalnym. W tym przypadku Miasto przeznaczyło 200 tys zł - i także brak ofert sprawił, że zadanie przesunięto na rok następny.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Jasiek z Gorców18:21, 10 października 2021
@ Jarek - nie mieszaj, bo w tej herbatce bez cukru, cukru w cukrze nie przybędzie. A tak na serio, wyłączna wina burmistrza Watychy, bo to on odpowiada za politykę miasta i klimat gospodarczy w Nowym Targu. Nikt inny. A jak tego nie rozumiesz to zajmij się budowlanką lub zostań burmistrzem. Wtedy będziesz miał mandat by nawijać ten makaron na uszy jak Grzegorz Watycha. Tragifarsa.
Daria16:47, 10 października 2021
MF
Czas najwyższy żeby Watycha ujawnił wreszcie kim jest ten tajemniczy Pan Burmistrz. A może Ty coś wiesz? A co do przekrętów to już niebawem się ludzie dowiedzą o pewnych sprawach wstążkowej brygady kuglarzy
MF16:27, 10 października 2021
Pan Burmistrz dozo zrobil dla Miasa dobrego a nie przekrety jak za poprzedniej wladzy hejterz msciwi ...
Cymes15:55, 10 października 2021
Panie Watycha przetargi ogłasza się wczesną wiosną a nie na zimę. No ale u Watychy wszystko jest na odwrót
Andrzejx4814:48, 10 października 2021
Żałosne i bzdurne te wszystkie utyskiwania na burmistrza Watyche który jak dotąd zrobił sporo dobrego dla tego miasta zresztą widać to nie to co za Śp Fryżlewicza który dbał tylko o kościoły i teren wokół nich i nic poza tym zresztą pokażcie mi co zrobił i jak dbał o miasto prócz spotkań z klerem
Jarek14:12, 10 października 2021
Ta nienawiść i usilne próby dowalenia obecnemu burmistrzowi to już was tak zaślepia, że to aż budzi litość.
To wina Watychy, że firmy nie startują w przetargu? Taka sama sytuacja jest i w Zakopanem i w Rabce i w innych miejscowościach.
Sytuacja związana jest z tym co się teraz dzieje na rynku budowanym.
parabola13:27, 10 października 2021
U Watychy to constans. Lepiej wydać, choć właściwiej byłoby takie działanie nazwać wyrzucaniem publicznego grosza, na bzdety, kicz i całą stertę zbytecznych bzdur mających jedynie za zadanie ogłupić i zadowolić mało ambitnych mieszkańców. Żadnego pomysłu na miasto, żadnego szacunku dla tradycji i kultury, żadnej strategii działania. Po prostu z wizją i konsekwencją staczamy się w przepaść. Po Grzesiu i Asi w Nowym Targu może być tylko potop.
arch13:21, 10 października 2021
Dobrze, że chociaż renowacja a nie styropian. To miasto już ma tak paskudną architekturę, że każda renowacja z głową jest na wagę złota. A za zaniedbywanie starych kamienic, obklejanie reklamami i styropianem to powien być pręgież...
hahaha12:55, 10 października 2021
Ale kaczynski ma to wam da hahahahahaaaaa
wstążki & kolesiostwo12:47, 10 października 2021
Jakich przetargów jest najwięcej u Watychy? Unieważnionych i nierozstrzygniętych
p.12:39, 10 października 2021
Ten budynek to prywatny czy miasta?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas