Środa, 06 lipca
Imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny
Zakopane
Clouds
17°
Wiatr: 7.452 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
18°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.804 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
21°
Wiatr: 8.928 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
19°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
10.10.2021, 17:32 | czytano: 4316

Scena plenerowa w Poroninie oficjalnie oddana do użytku (zdjęcia)

Gmina Poronin zakończyła rewitalizację zabytkowego budynku „Wańkówka” oraz terenu wokół niej. Dziś uroczyście oddana została do użytku scena plenerowa, na której wydarzenia organizuje Gminny Ośrodek Kultury. Od kilku dni najmłodsi mieszkańcy gminy cieszą się również z nowoczesnego placu zabaw, otwartego za budynkiem przedszkola. Całość prac kosztowała 4 mln złotych.

zdj. Piotr Korczak
Pierwszym etapem prac, był remont budynku Wańkówka, w którym mieście się Gminny Ośrodek Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna, a także siedziba oddziału Związku Podhalan w Poroninie. Cały budynek został wyczyszczony, zmodernizowana została instalacja elektryczna. W budynku wykonano również nowe podłogi.

W drugim etapie zrewitalizowany został park wokół Wańkówki. Wybudowano nowe oczko wodne, nawierzchnię placu, alejki spacerowe i przede wszystkim scenę plenerową, na której odbywa się dzisiejsza uroczystość.

Podczas otwarcia wójt Anita Żegleń przypomniała historię miejsca oraz wiązanego z nim rodu Gutów-Mostowych. Podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji inwestycji: urzędnikom pozyskującym środki unijne, projektantom, wykonawcom i nadzorcom budowy. Podkreślała, że inwestycja mogła być zrealizowana dzięki pracy także jej poprzedników, w tym wieloletniego wójta - Bronisława Stocha.

W czasie dzisiejszego wydarzenia wystąpił poroniański zespół Regle. Przed nami występ gwiazdy wieczoru, grupy Pectus.

pk/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas