Środa, 20 października 2021, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Zakopane i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 10.26 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
11°
Wiatr: 10.008 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
11°
Wiatr: 8.244 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
12°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
12°
Wiatr: 15.336 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
10°
Wiatr: 17.172 km/h Wilgotność: 72 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
12.10.2021, 19:40 | czytano: 5615

Jabłonka też przeciw

Jabłonka dołączyła do tych samorządów, które nie chcą, aby na ich terenie powstała Młodzieżowa Rada Gminy. Wniosek złożony przez Stowarzyszenie Młodzi Demokraci został jednogłośnie odrzucony podczas ostatniej sesji przez radnych.

Podobne uchwały podjęli radni w Krościenku, czy w Czorsztynie. Jak podkreślają radni z Jabłonki, wnioskodawcą jest tylko jedno stowarzyszenie, które nawet nie działa na terenie gminy. Przedstawiciele stowarzyszenia nie są mieszkańcami gminy, a sami mieszkańcy nie zgłaszali wniosku o powołanie młodzieżowej rady.

Radni do końca nie byli zorientowani na czym miałaby polegać działalność młodych samorządowców. W sprawach dotyczących młodzieży, zawsze mogą kontaktować się przecież z radnymi, sołtysami i członkami rady sołeckiej. Do końca nie wiadomo, jaką funkcję miałaby pełnić młodzieżowa rada.

Według przewodniczącego Rady Gminy w Jabłonce, radni i Rada Gminy są dostępni i młodzież indywidualnie, jak i w szerszej grupie zawsze może kierować swoje propozycje pod ich adresem. Nie ma żadnych przeszkód, aby młodzi ludzie aktywnie uczestniczyli w życiu gminy.

Józef Słowik
najnowsze informacje
komentarze
Orawiec11:14, 14 października 2021
Inny Orawiec - Cały czas słyszę, stara rada, stara rada, czemu młodzi nie kandydują na radnych?

Czemu są wybierane stare dziadki, bo idą ich rodziny i znajomi i oddają na nich głos, a młodzi mają gdzieś głosowania więc jest jak jest, wina tylko ludzi bo mają tych co wybierają....

co do skate-parku to czy ktoś z młody dał wniosek do rady gminy o budowę czegoś takiego na terenie, bo nie słyszałem?
Inny Orawiec17:45, 13 października 2021
Orawiec -- Młodzi jak wyjdą z jakom inicjatywom to pewnie nawet ich nie posłucha ta cała stara Rada Gminy.... haha :D Tam są tak stare dziadki, że nie potrafią planu zagospodarowania mądrego przyjąć, gdyby nie ta cała afera z parkingami w jabłonce to mur berliński nadal by tam stał :D Pytasz się ich o różne rzeczy to nic konkretnego nie potrafią powiedzieć. Jakiś czas temu młodzież zbierała chyba podpisy na Skate-park w Jabłonce nawet i jak widać nic się nie zadziało!!! Sami już powinni poodchodzić dawno, dbają tylko o swoje interesy...
Orawiec12:00, 13 października 2021
Młodzi jak chcą to zawsze mogą wyjść z inicjatywą do Rady Gminy, mogą się też pofatygować na sesję w/w rady i uczyć się polityki.

Ciekawi mnie jedno co młodzi demokraci(PO) chcą reprezentować na terenie Gminy Jabłonka, kiedy nie są z tego terenu i nie mają pojęcia o sytuacji jaka tutaj panuje?
Ell11:27, 13 października 2021
Do obserwator i 888. Żeby komentować, to trzeba mieć wiedzę, a jak widać tej wiedzy brakuje obserwatorowi. Młodzieżowa Rada w Rabce zorganizowała kilka fajnych imprez kierowanych do mieszkańców i kuracjuszy w Rabce. Ale to trzeba wiedzieć a nie prezentować poglądy rodem ze średniowiecza.Młodzi ludzie są uważnymi obserwatorami i nie wystarczy Im powiedzieć, że "trzeba w życiu coś przeżyć ...", jak napisał 888. Właśnie w ten sposób przeżywają, pracują i zabierają głos w ważnych dla Nich sprawach!
Ociec10:36, 13 października 2021
Dziwne pojmowanie demokracji na Podhalu.
Wiekowa08:29, 13 października 2021
Dorośli zamiast słuchać młodych i dyskutować z nimi zamykają im usta. Boją się konkurencji.
Wasze doświadczenie byłoby dla Młodych czymś ważnym. Wy przeminiecie, a Wasze doświadczenia nie będą wspominane i realizowane.
Ciekawa jestem czy będzie chociaż jedna pozytywna gmina w powiecie nowotarskim, która szanuje Młodych.
Smok07:47, 13 października 2021
Ósemki, weź coś na rozluźnienie, bo ci serce pierdyknie z tej miłości do karakana.
Młody Orawianin23:43, 12 października 2021
Do 888 i obserwatora może jakieś argumenty? Bo z waszego komentowania nic nie wynika i co ma lgbt, manifestacje i seksulanośc do siebie. To tylko do teo sprowadza się Wasze rozumienie polityki? Większość młodych ma gdzieś politykę i w tym jest problem bo nikt ich nie uczy działalności politycznej, wyjeżdżają z Podhala o Orawy za chlebem za granicę zakładają rodziny i nie garną się do zarządzania. /.../
Asnyk. Adam Asnyk21:34, 12 października 2021
Daremne żale, próżny trud,
Bezsilne złorzeczenia!
Przeżytych kształtów żaden cud
Nie wróci do istnienia.

Świat wam nie odda, idąc wstecz,
Zniknionych mar szeregu:
Nie zdoła ogień ani miecz
Powstrzymać myśli w biegu.

Trzeba z Żywymi naprzód iść,
Po życie sięgać nowe:
A nie w uwiędłych laurów liść
Z uporem stroić głowę!

Wy nie cofniecie życia fal!
Nic skargi nie pomogą!
Bezsilne gniewy, próżny żal!
Świat pójdzie swoją drogą
obserwator21:29, 12 października 2021
Nie dopuście tych młokosów,bo będzie jak w Rabce . manifestacje i seksualność .
88820:22, 12 października 2021
Brawo,tak trzymać.A fejzbuk to nie polityka.Najpierw trzeba w życiu coś przeżyć, popracować a później się polityką zajmować a nie pierdołami lgbt.
zed20:20, 12 października 2021
Leśne dziadki się potem dziwią, że młodzi wolą Kraków lub poniewierkę za granicą, nic się nie zmieniło a tyle PiS obiecywał.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas