Środa, 20 października 2021, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Jabłonka i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 12.456 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
14°
Wiatr: 12.24 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
13°
Wiatr: 9.72 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
12°
Wiatr: 10.62 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
13°
Wiatr: 16.776 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
13°
Wiatr: 17.064 km/h Wilgotność: 71 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
12.10.2021, 17:22 | czytano: 5352

Dwie szkoły działają pod jednym dachem. Wójt zadowolona

Na budowie szkoły w Murzasichlu. Fot. Robert Miśkowiec

- Wydawało się to niemożliwe, takie były opinie, żeby połączyć ze sobą te dwie szkoły, mimo to sprawnie się to odbyło - mówi wójt Poronina Anita Żegleń. Od początku tego roku szkolnego dzieci z Murzasichla uczą się w Małem Cichem, gdzie została przeniesiona sichlańska szkoła. W wakacje ruszyła bowiem budowa nowej szkoły w Murzasichlu.

W ramach inwestycji powstanie nowy budynek dydaktyczny, który zostanie połączony z istniejącą salą. W efekcie Murzasichle zyska nowoczesny kompleks szkolny - z salą sportową, gminnym przedszkolem dla 100 dzieci i świetlicą - mogący pomieścić 380 uczniów. Gmina planuje, żeby po oddaniu budynku do użytku, naukę rozpoczęły tu dzieci z Murzasichla oraz z klas IV-VIII ze szkół w Małem Cichem i Stasikówce.

Tymczasowo szkoła w Murzasichla została przeniesiona do Małego Cichego. - Wydawało się to niemożliwe, takie były opinie, żeby połączyć ze sobą te dwie szkoły, mimo to sprawnie się to odbyło. Tak jak obiecywałam, żaden nauczyciel mający etat nie został zwolniony. Dzieci mają doskonałe warunki do nauki. Zakupiliśmy dla nich bezpieczny i wygodny autobus, który dowozi uczniów do szkoły. Panie dyrektor są w stałym kontakcie ze mną i wszystkie problemy, które się pojawiają, staramy się rozwiązywać. Jestem pełna uznania, szczególnie dla obu dyrektor, bo wykonały wspaniałą pracę, zrobiły wspólnie z nauczycielami i pracownikami obsługi bardzo dużo - mówiła na sesji Rady Gminy Poronin wójt Anita Żegleń.r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas