Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony
Rabka Zdrój
Clear
18°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
19°
Wiatr: 2.52 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.916 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
19°
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 83 %
Clear
17°
Wiatr: 2.484 km/h Wilgotność: 83 %
Clear
14°
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 73 %
Jakość powietrza
58 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
56 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Koronawirus
4
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
2
2
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
7
16
12.10.2021, 17:22 | czytano: 5868

Dwie szkoły działają pod jednym dachem. Wójt zadowolona

- Wydawało się to niemożliwe, takie były opinie, żeby połączyć ze sobą te dwie szkoły, mimo to sprawnie się to odbyło - mówi wójt Poronina Anita Żegleń. Od początku tego roku szkolnego dzieci z Murzasichla uczą się w Małem Cichem, gdzie została przeniesiona sichlańska szkoła. W wakacje ruszyła bowiem budowa nowej szkoły w Murzasichlu.

Na budowie szkoły w Murzasichlu. Fot. Robert Miśkowiec
W ramach inwestycji powstanie nowy budynek dydaktyczny, który zostanie połączony z istniejącą salą. W efekcie Murzasichle zyska nowoczesny kompleks szkolny - z salą sportową, gminnym przedszkolem dla 100 dzieci i świetlicą - mogący pomieścić 380 uczniów. Gmina planuje, żeby po oddaniu budynku do użytku, naukę rozpoczęły tu dzieci z Murzasichla oraz z klas IV-VIII ze szkół w Małem Cichem i Stasikówce.

Tymczasowo szkoła w Murzasichla została przeniesiona do Małego Cichego. - Wydawało się to niemożliwe, takie były opinie, żeby połączyć ze sobą te dwie szkoły, mimo to sprawnie się to odbyło. Tak jak obiecywałam, żaden nauczyciel mający etat nie został zwolniony. Dzieci mają doskonałe warunki do nauki. Zakupiliśmy dla nich bezpieczny i wygodny autobus, który dowozi uczniów do szkoły. Panie dyrektor są w stałym kontakcie ze mną i wszystkie problemy, które się pojawiają, staramy się rozwiązywać. Jestem pełna uznania, szczególnie dla obu dyrektor, bo wykonały wspaniałą pracę, zrobiły wspólnie z nauczycielami i pracownikami obsługi bardzo dużo - mówiła na sesji Rady Gminy Poronin wójt Anita Żegleń.r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij