Czwartek, 21 października 2021, Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny
Zakopane i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
11°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
12°
Wiatr: 6.984 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
12°
Wiatr: 7.128 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
12°
Wiatr: 13.572 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
10°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 69 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
14.10.2021, 12:30 | czytano: 2179

Gmina wybuduje miejsce spotkań dla mieszkańców

Herb gminy Ochotnica Dolna

Urząd Gminy w Ochotnicy Dolnej ogłosił drugi przetarg na wykonanie miejsca rekreacji i wypoczynku na osiedlu Dłubacze.

To drugi przetarg - w pierwszym nie udało się wyłonić wykonawcy. W lipcu firma, która wygrała przetarg, zrezygnowała z podpisania umowy z gminą.

Inwestycja zakłada m.in. budowę ciągów pieszych i pieszo-rowerowych oraz obiektów budowlanych: punktu gastronomicznego, toalet publicznych, altany, placu zabaw, parku linowego, skate parku i siłowni zewnętrznej wraz z zielenią.

W zakres zaplanowanych prac wchodzi m.in.: budowa ścieżki pieszo-rowerowej, 9 miejsc parkingowych, w tym: 6 standardowych + 3 miejsca dla osób niepełnosprawnych, budowa 5 niewielkich obiektów budowlanych w tym: budynek obsługi parku linowego, lodowiska oraz wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego, budynek toalet publicznych, budynek małej gastronomii, altana parkowa oraz wiata śmietnikowa. Powstanie plac zabaw, ogród sensoryczny, „skate park” z urządzeniami mobilnymi, funkcjonujący w sezonie zimowym jako lodowisko, park linowy, ścianka wspinaczkowa i siłownia zewnętrzna. W planach są również elementy małej architektury: pergola drewniana, stojaki na rowery, ławki i stoły parkowe, hamaki, kosze na śmieci, miejsce na ognisko – grill, słupki blokujące wjazd. Do tego dojdzie remont istniejącego ogrodzenia siatkowego wokół boiska piłkarskiego obejmujący wymianę piłkochwytów, montaż oświetlenia i częściowa wymiana murawy na boisku piłkarskim.

Termin zakończenia prac to marzec 2023 roku.

oprac. r/ UG Ochotnica Dolna
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas