Sobota, 27 listopada 2021, Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 6.732 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 7.956 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-0°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 93 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
16.10.2021, 10:50 | czytano: 4424

Problem z quadami na Orawie. Niszczą łąki, lasy i polne drogi

Fot. KPP Nowy Targ / Archiwum

Z problemem quadów, które niszczą teren, zmaga się gmina Lipnica Wielka.

- Szczególnie w soboty i niedziele quady zaczynają jeździć po lasach i łąkach. Jak zidentyfikować kierowców? - pytał na sesji w Lipnicy Wielkiej Henryk Kowalczyk, sołtys Kiczor. Mówił o tym, korzystając z obecności u urzędzie komendanta komisariatu policji w Jabłonce. - Ja miałem kilka takich zgłoszeń, żeby były zniszczone znaki i małe drzewa - przekazał sołtys.

- Wiemy, że to ogromny problem z jazdą na quadach i motocyklach. Niszczą tereny zielone, działki, hałasują. Staramy się z tym walczyć, jak możemy, ale mamy ograniczone możliwości - mówił Marcin Mikołajczyk, komendant Komisariatu Policji w Jabłonce. Policjanci w Jabłonce nie mają samochodu terenowego ani motocykla, ale kiedy trzeba jechać na interwencję, proszą o pomoc policję z Nowego Targu. - Jeśli będzie się powtarzał problem z quadami, to proszę o sygnał i będziemy starali się pomóc - zadeklarował komendant z Jabłonki.

Radni mówili też o tym, że na terenie gminy niektórzy, zwłaszcza młodzi kierowcy jeżdżą samochodami, które nadmiernie hałasują. Jest to uciążliwe dla mieszkańców. Dochodzi też do nadmiernego przekraczania prędkości. - Zorganizujemy działania, może Inspekcja Transportu Drogowego również się w to włączy - obiecał kom. Mikołajczyk.

ag/
najnowsze informacje
komentarze
Andrzej z Lipnicy Wielkie16:29, 17 października 2021
Tyn z te corne BMW kiesik dojeździ jak się mu lutnie a tak samo tymu z biołe audi tys się mu lutnie i be spokój Hej trzymojcie się to jo Andrzej z Wielkie
Szymon09:22, 17 października 2021
Ej ale co wy chcecie zróbcie młodym tor to będą jeździć a kto wie może się znajdzie jakąś gwiazda
kierowca23:48, 16 października 2021
Czarne Bmw z kierownica po prawej stronie jeździ na zderzaku innym uczestnikom drogi!
P.22:22, 16 października 2021
Coś mi się wydaje że na obietnicach policji się skończy.
do Wnerwiony22:22, 16 października 2021
jak to nic nie robi babcie na wiecach przegania
Lipnicanin z Kudzi20:11, 16 października 2021
Lipnicanin ust mi to wyjałeś czarne BMW i audi pana z centrum. Co do Qladzikow owszem przesadzają sam ostatnio w miejscu krzywań działka zryta gorzej jak przez świnie.... ludzie macie drogi ja rozumie przejechać komuś po działce w lesie spoko przejedź spokojnie nic takiemu nie zrobię ale nie ryj jak idiota ciesząc się jak debil bo zrył komuś działkę następnym razem wysypie gwoździe w tym miejscu gdzie się ciaplos jak swinia i to wtedy jo sie Bem ciesył ale z Ciebie....a co do sołtysów a raczej sołtysa z Centrum daj i Ty przykład innym gonisz ludzi gdzie jak się ma jeździć a sam nie dajesz przykładu jeżdżąc niezarejestrowanym trupem po drodze asfaltowej i jadąc po największych ulewach w las....ludzie patrzą i widzą.....
:(18:45, 16 października 2021
To chyba nieudana sesja pana komendanta była. Poniosło pana narzekającego na wszystko, a przy okazji obnażył komendant kilka tematów.
fred15:05, 16 października 2021
Policja z Jabłonki to nic nie działa w tym zakresie a wiedzą doskonale kto jedzi .
Ek12714:10, 16 października 2021
Super sprawa napisac jawnie ze nie ma na to sposobu bravo!
Lipnicanin13:45, 16 października 2021
No w szczególności czarne BMW i białe Audi
Wnerwiony11:19, 16 października 2021
Dokładnie.Jezdza po polach,lasach,rzece itd.Jak człowiek zwróci uwagę,to jeszcze wielkie pretensje.Policja nic nie robi!!!.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas