RPO o decyzji co do sprzedaży biletów na skoki narciarskie tylko osobom zaszczepionym: "Może to prowadzić do naruszenia wolności obywateli" - podhale24.pl
Poniedziałek, 02 października
Imieniny: Teofila, Dionizego, Trofima
Szczawnica
Clouds
18°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
19°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
19°
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
22°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 64 %
Jakość powietrza
26 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
26.10.2021, 13:49 | czytano: 3538

RPO o decyzji co do sprzedaży biletów na skoki narciarskie tylko osobom zaszczepionym: "Może to prowadzić do naruszenia wolności obywateli"

ZAKOPANE. Jak informowaliśmy, zaplanowane na styczeń przyszłego roku zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich będą mogły oglądać na żywo tylko osoby zaszczepione przeciwko COVID-19. W reakcji na skargi - głos zabrał Rzecznik Praw Obywatelskich. Domaga się on wyjaśnień od Polskiego Związku Narciarskiego.

arch. Podhale24
arch. Podhale24
W komunikacie biura RPO czytamy: "Marcin Wiącek w piśmie do prezesa PZN stoi na stanowisku, iż tworzenie różnego rodzaju wydarzeń, które uniemożliwiłyby udział jedynie osobom zaszczepionym lub ograniczały dostęp osób niezaszczepionych może prowadzić do naruszenia praw podstawowych i wolności obywateli".

Zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich - "kryterium ewentualnych ograniczeń może być co najwyżej zagrożenie dla zdrowia publicznego powodowane przez daną osobę". Wiącek dodaje, iż "zdaje sobie sprawę, iż część osób nie będzie mogła się zaszczepić ze względów zdrowotnych lub też nie będzie chciała skorzystać z nieobowiązkowego szczepienia, jak również może być odporną na zachorowanie". Przypomina, że nie ma prawnych mechanizmów weryfikacji zaszczepienia, a "podmioty zobowiązane przepisami o limitach osób nie mają uprawnień do kontroli statusu szczepienia osób, których dotyczy limit (chodzi o rządowe rozporządzenie odnośnie limitu osób biorących udział w imprezie, do którego nie wlicza się osób zaszczepionych - przyp. red.) /.../ a "ewentualne okazywanie dowodów zaszczepienia może się odbywać z inicjatywy osoby zainteresowanej daną usługą”.

PAP, s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
maseczka18:55, 29 października 2021
Cristian Terhes, członek Parlamentu Europejskiego reprezentujący Rumunię pozyskał treść umowy pomiędzy Unią Europejską a producentami szczepionek p. COVID-19. Umowę zaprezentował na konferencji prasowej 28.10.2021 r.

Szuka po kodzie na tubie: t7gO1byQozk

Prezentacja "odtajnionej" umowy od 16:13.
Bedzie pusto17:29, 27 października 2021
Tyle se Tajner dorobi że na skoki nikt ńie przyjedzie przez debilne decyzje
ciekawski15:40, 27 października 2021
@XyZ
"Nie rozumiem jak można być tak przeciwnym nauce i medycynie."
Nie rozumiem jak można być tak naiwnym, przeciwnym logice i wierzyć wszelkiego rodzaju Horbanom, z tytułami prof - dr - przed nazwiskiem, którzy w zależności od sytuacji wielokrotnie zmieniają swoje zdania i robią takim jak Ty wodę z mózgu.
zbyszek15:07, 27 października 2021
powiedzmy stop cholernej segregacji sanitarnej i każdej innej. Stop skłócaniu ze sobą ludzi. Nie dajmy się dzielić i nastawiać przeciwko sobie. Powiedzmy wreszcie won tym psychopatom z sejmu i rządowych gabinetów
XyZ12:28, 27 października 2021
Nie rozumiem jak można być tak przeciwnym nauce i medycynie. Zamiast mieć trochę szacunku do lekarzy i naukowców, docenić jak szybko powstała szczepionka, jak nasz świat jest rozwinięty, to nie. Lepiej myśleć że powstała po to by zabić ludzkość. Podziały jak widać robimy sami.
NIE dla preparatu22:27, 26 października 2021
Preparat do którego wszyscy namawiają nie jest obowiązkowy. To na jakiej podstawie odbierane są prawa obywatelom???
To może wprowadźmy przepis, że skoki mogą oglądać tylko ludzie z niebieskimi oczami. A dlaczego nie?

Ludzie opamiętajcie się i nie dajcie się sprowokować, bo jesteśmy testowani czy się taka forma w społeczeństwie przyjmie.
Stop dyskryminacji i segregacji ludzi.
Stop segregacji ludzi22:17, 26 października 2021
Ja się na skoki nie wybieram i w ramach protestu oglądał skoków również nie będę. Stop dyskryminacji
PL21:23, 26 października 2021
Same nieszczęścia dla zwolenników najjaśniejszej partii.
Nie dosyć że skoki będzie w tym roku transmitował tvn to jeszcze trzeba być zaszczepionym aby podziwiać zawody na żywo. Ojej ojej :)
sąsiad i ja21:02, 26 października 2021
Już wiele krajów skutecznie utrudnia życie niezaszczepionym, a u nas, gdy wyszło, że nie szczepi się głównie elektorat pisowski, to cisza, jak po śmierci organisty...Rok temu przy tym poziomie zakażeń już byliśmy "zalokdownowani", a teraz hulaj dusza.
myslacy20:40, 26 października 2021
Zobaczycie za parę lat. Niezaszczepieni będą docenieni, że nie dali się zastraszyć i poddać eksperymentowi. Politycy, lekarze , ludzie przebiegli, inteligentni doskonale wiedzą po co wymyślony covid i czym jest toksyna na niego dlatego się nie szczepią
alik18:33, 26 października 2021
Bilet kupić można, ale wejść na stadion bez okazania szczepienia lub aktualnego badania covid JUŻ NIE!. I super. Przecież jest wybór.
Osiol18:17, 26 października 2021
Ale konkurs niema sensu zawodnicy część zaszprycowana część nie co to za wyrównane warunki potrzac na olimpijczyków to część już tylko w paraolimpiadzie może po szprycowania startować więc tutaj także abo poziom spadnie na pysk albo nie zaszprycowani wygrają
Do znizonego poziomu to rzeczywiście może niech to zaszprycowani oglądają

Do rekrut
Cóż takiego wielkiego zrobili Ci zaszprycowani że mają uprawnienia i wyłączność jakież kwalifikacje.....
Jeszcze publicznie dr Horban są wywiady ze zaszprycowani nie będą zarażać bo nie zachorują (puścić sobie dla przypomnienia) a Ty rekrut nic nie pamiętasz z obietnic chyba pamięć coraz słabsza i stan się pogarsza i tylko agresja wzrasta jak innym zaszprycowanym
Emerytowany wirusolog16:51, 26 października 2021
Zobaczycie za parę lat. Niezaszczepieni będą docenieni, że nie dali się zastraszyć i poddać eksperymentowi. Politycy, lekarze , ludzie przebiegli, inteligentni doskonale wiedzą po co wymyślony covid i czym jest toksyna na niego dlatego się nie szczepią.
cyk16:19, 26 października 2021
rekrut - bredzisz

O ile prawo się nie zmieniło od rana - to szczepienia nie są obowiązkowe. Na jakiej podstawie więc obierane są ludziom prawa obywatelskie?
rekrut16:15, 26 października 2021
Tia, wpuszczenie za kierownicę samochodu jedynie osób z prawem jazdy to zamach na wolności obywatelskie, Panie Kryptokomuchu RPO
luzik15:42, 26 października 2021
Wreszcie ktoś zaczął myśleć. Szkoda że w szpitalach ten argument nie działa. Marzy mi się żeby w końcu nie pytali już czy jestem zaszczepiony bo inaczej nie wejde na odwiedziny (a na marginesie to powinni przywrócić odwiedziny w szpitalach). Ci zaszczepieni też podobno przenoszą chorobę to o co kaman???
ciekawski15:30, 26 października 2021
Propozycję pana z centrali nie można inaczej nazwać jak debilizm a tego pana określić jako socjopata. Jak się ma 15 - 20 tysięcy osób zgromadzonych na imprezie otwartej na wolnym powietrzu w porównaniu do 30 - 40 tysięcy kibiców na meczu piłkarskim - widzi różnicę, czy może łopatologicznie wbić wiadomo gdzie.
Osiol15:16, 26 października 2021
Boże ale...... Dykiel obszczekują, dr Kuny za granicami nie można odtworzyć wywiadu.,czego i kto się panicznie boi każdy kto dostrzega w tym obłędzie coś innego co powinien jest cenzurowany
A o przewrocie w Słowenii tylko radio Maryja mówi
A barany nadal wierzą PIS-owi14:59, 26 października 2021
Czego można się spodziewać po rządzie PIS?

Wszystkiego co wiąże się z łamaniem PRAWA I KONSTYTUCJI

PIS pokazał już nie raz, że stoi ponad prawem !!!!
oooooo14:57, 26 października 2021
Brawo RPO. Nie powtarzajmy schematu Australii, Włoch, Słowacji i innych krajów, które nie oparły się naciskom NWO !
Koronaświrus14:57, 26 października 2021
Pro tip: możesz kupić bilet dla zaszczepionego nie będąc zaszczepionym. Nikt nie ma prawa żądać od Ciebie okazania certyfikatu.
covidianie14:23, 26 października 2021
FASZYZM jest zakazany czy moze juz nie? /.../
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas