Zmarł Roman Dzioboń - podhale24.pl
Szczawnica
Clouds
17°C
Clouds
17°C
Clouds
19°C
Clouds
20°C
Clouds
19°C
Clouds
17°C
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zakopane
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 33 | 66 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Kartka z kalendarza
26.10.2021, 22:20 | czytano: 12666

Zmarł Roman Dzioboń

NOWY TARG. Odszedł Roman Dzioboń - poeta, autor gawęd, książek, juror wielu konkursów gwarowych, społecznik. Miał 89 lat. pogrzeb odbędzie się w sobotę 30 października na starym cmentarzu w Nowym Targu.

Arch. Podhale24.pl
Arch. Podhale24.pl
Urodził się w Nowym Targu. Z wykształcenia był dentystą - pracował w przychodniach na terenie całego Podhala.

Dał się poznać jako znakomity gawędziarz, inicjator akcji społecznych. Swoje wiersze i opowiadania zawarł w tomikach: "W gałęziach śpiewam", "Bywało rozmaicie", "Paciorki ziemią pachnące", czy "Mój nowotarski niepamiętnik".

s/
Reklama
WITTCHEN - sklep internetowy
Kiermasz do -70%
Sklep Internetowy WITTCHEN | esklep@wittchen.com | telefon: 22 266 88 00
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Ewas21:42, 27 października 2021
Pokój jego duszy racz mu dać PANIE. Wspaniały człowiek,wielki miescon.
0
GĄSIOR STANISŁAW - ZE SKRZYPNEGO19:30, 27 października 2021
*** WIECZNY ODPOCZYNEK - RACZ MU DAĆ PANIE ...Wspaniały człowiek ,BARDZO DOBRY DENTYSTA Z OŚRODKA ZDROWIA W SZAFLARACH. KORZYSTAŁEM W LATACH 1973 - 1978 Z JEGO MEDYCZNYCH USŁUG. TAKICH LUDZI ZAWSZE JEST NAM ŻAL- NIE WAŻNE ILE LAT PAN BÓG IM DAŁ PRZEŻYĆ NA TYM NASZYM ŁEZ PADOLE - ZAWSZE PANA ROMANA WSPOMINAŁEM - NIE WIEDZĄC NAWET CZY JESZCZE BIEDNY ŻYJE - BO OD 42 LAT MIESZKAM W ZABRZU - NA ŚLĄSKU. Z WIELKIM SZACUNKIEM I POKORĄ DLA PANA - PANIE ROMANIE - CZEŚĆ WASZEJ PAMIĘCI.
0
PiK2615:43, 27 października 2021
Panie Romanie,
mimo tak wspaniałego zdrowia nie doczekał Pan setki :(
A niedawno jeszcze, kiedy spotkaliśmy się na rowerze, z uśmiechem Pan to obiecywał..
Nigdy Pana nie zapomnę, szczególnie pierwszych "dorosłych" wakacji w Sudetach...
Żal...
Paweł
0
Monika Jarecka13:43, 27 października 2021
Wspaniały człowiek doktor I przyjaciel,, wieczny odpoczynek racz mu dać Panie
Reklama
0
RiP10:15, 27 października 2021
CZŁOWIEKU DOBRY
0
Jasiek08:48, 27 października 2021
Wspaniały człowiek. Wielka szkoda.
0
Kazimierz Zubek Sołtys Rogoźnika08:00, 27 października 2021
Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie !
Dziękuję za obecność na ROGOŹNICKICH WATRACH !
Będzie brakowało Twojego humoru. Odpoczwaj w pokoju !
0
skate06:32, 27 października 2021
cześć JEGO pamięci !
0
Mak06:25, 27 października 2021
Świeć Panie nad Jego duszą...
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas