Środa, 08 grudnia 2021, Imieniny: Marii, Wirginii, Zenona
Jabłonka i okolice
Clouds
-5°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
-5°
Wiatr: 2.988 km/h Wilgotność: 95 %
Clear
-5°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
-5°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-6°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
-6°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 90 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
27.10.2021, 15:49 | czytano: 5450

Wyłudzali pobyty w luksusowych hotelach podróżując z 2,5-letnim dzieckiem

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24

Zakopiańscy policjanci zatrzymali parę dwudziestolatków, która wyłudzała pobyty oraz usługi w luksusowych hotelach. Oszuści okradali pokoje hotelowe z wyposażenia, które następnie zastawiali w lombardach. Zakopiańscy hotelarze zgłaszali wysokie straty związane z ich pobytem, sięgające nawet 2-3 tysięcy złotych.

Zdobyte w ten sposób pieniądze wydawali na używki, niestety zapominając o należytej opiece nad ich 2,5-letnim dzieckiem. Wpadli w Częstochowie, gdy przeprowadzali się do kolejnego hotelu.

Tatrzańscy policjanci w sierpniu otrzymali zgłoszenia dotyczące pary, która oszukała kilku właścicieli luksusowych hoteli, nie płacąc za pobyt jednocześnie okradając pokoje z ich wyposażenia. Łupem dwudziestolatków stały się ręczniki, radia, konsole do gier, a nawet suszarki do włosów, które jak się później okazało, zastawiali w lombardach.

Zakopiańscy hotelarze zgłaszali wysokie straty związane z ich pobytem, sięgające nawet 2 - 3 tysięcy złotych. Metoda ich działania za każdym razem była taka sama. Para przed zbliżającym się końcem pobytu „po cichu” szukała innego drogiego hotelu, po czym przeprowadzała się korzystając dalej z wszelkich udogodnień i atrakcji w nowym miejscu.

Para zniknęła z Zakopanego, jednak kryminalni szukali ich na terenie całego kraju i 24 października wpadli na trop oszustów w Katowicach. Poszukiwania w mieście trwały kilka godzin przy udziale śląskich policjantów (oszuści zdążyli opuścić hotel przed przyjazdem policjantów). Rozpoczęły się poszukiwania na ulicach Częstochowy, gdyż jak ustalili śledczy to tam oszuści wyjechali w środku nocy. Ostatecznie całkowicie zaskoczona para wpadła w ręce tatrzańskich policjantów 25 października, podczas przeprowadzki do nowego hotelu w Częstochowie.

Zatrzymani mieli pod opieką 2,5-letnie dziecko, które było bardzo zaniedbane - dziecko było brudne, głodne i w pieluszce niezmienianej od kilkunastu godzin, a jeden z rodziców najprawdopodobniej nietrzeźwy. Bulwersujące dla policjantów było oświadczenie jednego z rodziców, że dziecko nie mogło być głodne, bo przecież „miało słodyczy pod dostatkiem”. Konieczna była pilna interwencja sądu rodzinnego, który podjął decyzję o ustanowieniu pieczy zastępczej przekazując maluszka już pod właściwą opiekę.

Po zatrzymaniu młodzi rodzice zostali przetransportowani do Zakopanego, gdzie trafili do „policyjnego hotelu” o zdecydowanie niższym standardzie. Niebawem usłyszą zarzuty. Śledczy podejrzewają 22-letniego mężczyznę i 20-letnią kobietę pochodzących z woj. wielkopolskiego, o wyłudzenie pobytu i atrakcji hotelowych w siedmiu obiektach na terenie Zakopanego i najprawdopodobniej kilkunastu innych na terenie kraju. Tak więc sprawa jest rozwojowa, a oszustom grozi kara do 8 lat więzienia.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
takitam.09:42, 28 października 2021
do gorola z gorc - "8 ani u nikogo nie jedliśmy za darmo chleba, ale pracowaliśmy w trudzie i zmęczeniu, we dnie i w nocy, aby dla nikogo z was nie być ciężarem. 9 Nie jakobyśmy nie mieli do tego prawa, lecz po to, aby dać wam samych siebie za przykład do naśladowania. 10 Albowiem gdy byliśmy u was, nakazywaliśmy wam tak: Kto nie chce pracować, niech też nie je!1 11 Słyszymy bowiem, że niektórzy wśród was postępują wbrew porządkowi: wcale nie pracują, lecz zajmują się rzeczami niepotrzebnymi. 12 Tym przeto nakazujemy i napominamy ich w Panu Jezusie Chrystusie, aby pracując ze spokojem, własny chleb jedli". widzisz gorol, "pincetplus" dzisiaj coz to jest na dzieciaka? lenin mial racje, "kak nie rabotajesz, tak nie kuszajesz". dla patologii pincetplus to jest jakies 250 harnasi lub 25 flaszek, a dla pracujacego czlowieka problem - kurtke czy buty kupic dzieciakowi...
kaczka dziwaczka07:59, 28 października 2021
Gorol z gorc puknij sie ty w glowe.I wylacz tvp info bo samodzielnie nie umiesz myslec.
z nudów06:53, 28 października 2021
Pięknie zobrazowane jest podzielenie polaków :D
jeden na pis drugi na po.

Przecież to ta sama partia wy głupi ludzie !!!
Gorol z gorc22:11, 27 października 2021
@kaczka dziwaczka Pierdzielnij się mocno w metalowy słup, nie obrażaj ciężko pracujących rodziców. Wszystkich wsadzasz do jednego wora. A patologie były przed 500 + i nic tego nie zmieni. Nie widzisz drugiej tej lepszej strony, zmniejszenia ubustwa wśród dzieci. Eurostat- taka strona z różnymi danymi, sprawdź, poczytaj i się więcej nie wypowiadaj
88821:09, 27 października 2021
No i wychodzi..pokolenie Tuska...
kaczka dziwaczka17:22, 27 października 2021
Patologia z 500 plus w natarciu.Wybrancy pis i wszystko w temacie...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas