Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina
Czarny Dunajec
Clouds
-10°
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-9°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
-8°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
-6°
Wiatr: 6.588 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
-7°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
-11°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 77 %
Jakość powietrza
110 %
Nowy Targ
26 %
Zakopane
92 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 55 | 110 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 46 | 92 %
Koronawirus
102
Zakażonych
4
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
74
28
Zgonów
4
0
Na kwarantannie
1139
684
Wykonanych testów
405
157
02.11.2021, 09:42 | czytano: 34031

Maciej Jachymiak: Powoli porzućmy czas smutku

FELIETON. Panburmistrz napisał piękną laurkę dla nauczycieli na ich święto! Nie ma się co przyczepić. Może z wyjątkiem tego, że takie same życzenia złożył kurator oświaty w opolskiem w 2019 roku, a w 2020 zostały złożone w przedszkolu w Rogoźnicy - pisze Maciej Jachymiak, lekarz, nowotarżanin, były samorządowiec i polityk.

„Moi Drodzy !

Powoli porzućmy czas smutku. Jeszcze tylko Dzień Zadusznych… Dla mnie wyjątkowy. W Dzień Zadusznych Roku Pańskiego 1991 poszedłem do pracy w medycynie. To 30 lat!

Byłem lekarzem stażystą. Właśnie przewala się dyskusja, bo mają teraz lekarski staż likwidować. Niech robią jak chcą. Ja tam sporo skorzystałem… Zacząłem od interny w szpitalu Narutowicza w Krakowie. Był tam taki srogi ordynator. Aż mnie ciarki przechodziły jak na mnie patrzył. Ale na którejś z pierwszych odpraw mówi, że oglądał w film o Solidarności i ja w tym filmie stałem na froncie zadymy i krzyczałem, że telewizja kłamie. Mój staż od tego czasu to była sielanka. Nigdy tej produkcji nie widziałem, podobno jakaś francuska... Cudne to były czasy.

Gdzieś od połowy moich studiów manifestacje w Krakowie odbywały i co dzień. Jedna manifa, kogoś zamknęli, to na drugi dzień manifa, żeby go uwolnili, i tak w koło… Ile się wtedy przyjaźni wykuło w boju! Znam jednego wielce szacownego lekarza, chłopa na schwał, który walił płytami chodnikowymi w zomowców na placu, nomem omen, Wszystkich Świętych.

Nie chcę tu robić za kombatanta czy pisać o biedzie jaka wtedy była w medycynie. Bardziej mnie interesuje, że 30 lat minęło a telewizja dalej kłamie. To się już chyba nie zmieni. Szczególnie jak nie musi dbać o widownię, bo ma za kłamstwa płacone przez polityków. Kto przy żłobie ten płaci za propagandę. Jedyne wyjście to zlikwidować to dziadostwo. Ale to chyba utopia…

W wojnie polsko – polskiej każdy liczy na to, że dorwie się do szkła i będzie trąbił swoje. Media współczesne, a szczególnie te publiczne bardziej formują niż informują. A słowo „publiczne” bardziej tu kojarzy się z domem publicznym niż publiczną własnością.

Uwagi moje dotyczą nie tylko tzw. kurwizji (czyli TVP). Różne się rzeczy widziało także i w nowotarskiej telewizji kablowej. Która dogorywa, ale jest reanimowana. Pewnie ma wytrzymać do najbliższych wyborów i odegrać swoją szemraną rolę. Bardzo szanuję wybranego właśnie na jej prezesa redaktora Bolechowskiego. I szczerze mu współczuję. Dobrzy dziennikarze mają w dzisiejszych czasach przegwizdane. Szczególnie na prowincji. Chociaż są wyjątki. Na szczęście.
Takie to smutne…

Na koniec jednak mam dla Państwa coś weselszego. Pojawiają się, nie pierwszy raz, pozytywne skutki felietonów! Krytykowałem Naszą Watahę za grafomanię. I zaraz pojawił się w mieście mistrz pióra, Michał Ogórek. A Panburmistrz napisał piękną laurkę dla nauczycieli na ich święto! Nie ma się co przyczepić. Może z wyjątkiem tego, że takie same życzenia złożył kurator oświaty w opolskiem w 2019 roku, a w 2020 zostały złożone w przedszkolu w Rogoźnicy. Wynika z tego, że Nasza Wataha kupuje teraz teksty. Nie dopuszczam nawet myśli, że kradnie z sieci. Popieram! Co prawda nie bardzo może się podobać podpisywanie się pod nieswoim, ale jak zapłacone to co innego. Nie to co ten rektorek, który przekopiował od Księdza Profesora kilkanaście stron do habilitacji…

*

p.s.

Wykład jubileuszowy wygłoszę w najbliższą środę o 20.30 w restauracji meksykańskiej. Spotykamy się tam jak w klubie Profesora Tutki i wygłaszamy. Tym razem moja kolejka. Będzie skierowany do Kai Godek w temacie homoseksualizmu i spraw pokrewnych. Miejsc wolnych brak. Ale może opublikuję. Mam nadzieję, że nie zostanę posądzony o plagiat…

p.s.p.s.

Kwiatów nie piję. Wolę kubańskie cygara

Maciej Jachymiak
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
komentarze
cba15:40, 3 listopada 2021
No, pogratulować skoro za samo darcie r.... miałeś pan dobre oceny. Braki w wyksztalceniu i kulturze osobistej zawsze wyjda. Wyszedłeś pan ze wsi-jak to dalej było?
H2O08:23, 3 listopada 2021
krzyczał, ze telewizja kłamie! po 30 latach zmądrzał!? w czyim imieniu teraz kłamie? projekcja?
Mirek21:20, 2 listopada 2021
Taki pan Gadomski bis tu walczył tam się napatrzył coś pięknego. Pali cygara popija piwem, taki behawioralny i dobroduszny gość. Korzysta z życia sama radość. To dlaczego tyle jadu i goryczy płynie z jego tekstów. Widać jest problem. Panie doktorze może pójdzie Pan w Prezydenty.
szuser18:29, 2 listopada 2021
Panie Jachymiak. Stara targowica zlikwidowana?- zlikwidowana! Nowe Centrum Kultury jest? Jest! No i było pyszczyć?
fff18:26, 2 listopada 2021
Dzień Zaduszny. Przyganiał kocioł?
Adam Wołyński16:23, 2 listopada 2021
Brawo Brawo dla Pana Macieja człowiek bardzo pozytywny Myślący nie tak jak reszta tych nieudaczników -- wiadomo o kogo chodzi ?
Wszystkiego dobrego Panie Macieju .
Serdecznie pozdrawiam .
Tadek emeryt15:24, 2 listopada 2021
Panoe burmistrzu ściągać to w pana przypadku lipa. Ale dać się złapać na ściąganiu i to w piśmie do nauczycieli to swit szczytów. Wstyd na całe miasto.
Pisarka15:15, 2 listopada 2021
No, można sie ubawić
marian13:56, 2 listopada 2021
Panie Macku czas udac sie do kolegi psychiatry po porade i leki
Besala13:42, 2 listopada 2021
Dla pewnej klasy ludzi wartości niematerialne, prawa autorskie nie istnieją. Od tej pewnej klasy ludzi nie należy nawet oczekiwać wstydu, że dopuścili się plagiatu, czyli kradzieży. Nie ukradli kury ani roweru więc o co tyle hałasu? Należy oczekiwać, że nasi najwyżsi urzędnicy zaczną się niedługo doktoryzować. Jest doktorem Patryk Jaki, jest doktorem ksiądz Rydzyk, jest doktorem arcybiskup Głódź, czemu nie ma być doktorem burmistrz średniego miasta. Posiadł już umiejętność podpisywania się pod tekstem cudzego autorstwa.
kamerka13:35, 2 listopada 2021
ntvke zostaw Pan w spokoju bo robią dobrą robotę dla Miasta
Oskar5112:40, 2 listopada 2021
Panie Jachymiak - wielki solidarnościowcu , walczący podobno w pierwszym szeregu z komuna - coś się panu całkowicie pomieszało , nic się panu nie podoba , wszyscy źli i bezmyślni ! A co pan zrobił dla Nowego Targu ? Chyba tylko to , ze wszystkie wybory w których brał pan udział kończyły się pana przegrana . I bardzo dobrze bo potrafi pan tylko judzić i krytykować !
Kora12:39, 2 listopada 2021
Grzegorz Watycha mógł poprosić Panaburmistrza toby mu napisał życzenia. Lekki wstyd ściągać życzenia dla nauczycieli. No ale u Watychy wszystko jest na odwrót
Pik12:36, 2 listopada 2021
Ciekawe czy jako wicestarosta pan felietonista sam pisał liczne życzenia i teksty. Ciężko uwierzyć. Cóż skoro tak często się pojawia alkohol w tekstach mozna cuda zrobić.
Wyrocznia12:18, 2 listopada 2021
Do normal - ja na tym świecie żyję trochę krócej, ale nie zauważyłem żeby jakaś telewizja podawała czystą, niezmanipulowaną prawdę. Nie spotkałem też przez całe życie człowieka, który by nie kłamał. Więc niby dlaczego akurat jakaś stacja telewizyjna miałaby nie manipulować? A swoją drogą, niech Pan kiedyś spróbuje mówić cały czas prawdę, to przekona się ilu ludzi Pana znienawidzi.
normal09:58, 2 listopada 2021
Panie Macieju. W czasach lock downu pracowałem w domu i przez około dwa tygodnie oglądałem obrady sejmu oraz wiadomości na wszystkich stacjach telewizyjnych nawet Trwam.
Mam więc wyrobione swoje osobiste zdanie na temat tego która TV podaje prawdę a która mataczy i wyciąga tylko zdania z kontekstu.
Wiec z całym szacunkiem tacy jak Pan nie zrobią mi już wody z mózgu.
Przeżyłem na tym świecie już ponad 60 lat i nie jedno widziałem i słyszałem. Mam prawo do swojej oceny i nie jestem przypisany do żadnej partii politycznej.
Benek09:57, 2 listopada 2021
Pęknę ze śmiechu. Watycha i Stegowa odpowiedzialna za oświatę ściągnęli życzenia od kuratora? No ale jak się ma problem z pisaniem to tylko ściąganie zostaje. Marna ta nowotarska władza co pisać nie umie i z myśleniem też na bakier - jak widać po ostatnim wpisie p. Nieckarz.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas