Kulawa Ekipa tworzy projekt Kino Bez Obaw - podhale24.pl
Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni
Zakopane
Clouds
Wiatr: 6.876 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
Wiatr: 8.46 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
Wiatr: 7.2 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
Wiatr: 7.776 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 74 %
Jakość powietrza
24 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
10 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
14.11.2021, 17:36 | czytano: 2977

Kulawa Ekipa tworzy projekt Kino Bez Obaw

Na terenie Zakopanego zwiększy się liczba miejsc "dostępnych" dla osób z ograniczeniami fizycznymi, czy intelektualnymi. Projekt Kino Bez Obaw realizuje grupa nieformalna - Kulawa Ekipa przy wsparciu Towarzystwa Gimnastycznego Sokół Gniazdo w Zakopanem.

zdj. materiały prasowe
zdj. materiały prasowe
"Akcja przybliża światy zakopiańskich kin do światów osób ze szczególnymi potrzebami. Wszyscy kochamy i chcemy chodzić do kina, jednak nie wszyscy możemy" - wyjaśniają inicjatorzy przedsięwzięcia.

Inicjatywa zwiększy ilość miejsc kulturalnych otwartych na osoby ze szczególnymi potrzebami. Sprawi, że kina staną się przestrzeniami bardziej dostępnymi i przyjaznymi dla dzieci, młodzieży i dorosłych z różnego rodzaju niepełnosprawnościami (fizycznymi, intelektualnymi, czy też z nadwrażliwościami związanymi z integracją sensoryczną).


"To pilotażowe działanie, nastawione jest na wzajemną integrację dwóch środowisk, kina i osób niepełnosprawnych. Ma zwrócić uwagę i zdefiniować wzajemne potrzeby tych światów, przezwyciężyć drobne obawy i bariery w zakresie wzajemnych relacji. W ramach cyklu zaplanowanych działań odbywają się specjalne pokazy nowości filmowych, szkolenia, spotkania i kluby dyskusyjne. W zakopiańskim Kinie Miejsce emitowane są seanse dla osób wrażliwych sensorycznie, samo kino będzie też mogło bezpiecznie obsługiwać osoby poruszające się na wózkach. Przez cały projekt obsługa kin szkoli się z praktykami i psychologami z bardzo dużym doświadczeniem. Za sprawą szkoleń dla personelu i spotkań, zakopiańskie obiekty kinematograficzne i ich pracownicy staną się bardziej wrażliwi i otwarci na osoby ze szczególnymi potrzebami" - czytamy w wyjaśnieniu.


Działanie wspierają Polskie Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Zakopanem, Fundacja Pomoc Autyzm, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Zakopanem, Kino Miejsce, Kino SOKÓŁ.

Inicjatywa odbywa się w ramach Małopolska Lokalnie dzięki wsparciu Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych. Projekt realizowany przy wsparciu Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

opr.s/ zdj. mat. prasowy
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas