Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama
Zakopane
Clouds
15°
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
16°
Wiatr: 3.564 km/h Wilgotność: 53 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 82 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
23.11.2021, 08:57 | czytano: 2896

Nowa goprówka już wkrótce. Ratownicy podziękowali poseł Paluch

Nowa dyżurka GOPR-u powstanie w Krościenku nad Dunajcem dzięki 1 mln zł przekazanemu z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. - Bardzo dziękujemy za wsparcie – mówił Paweł Konieczny, prezes Grupy Podhalańskiej GOPR, a naczelnik Marek Ciaś podkreślił, że brak goprówki z prawdziwego zdarzenia był zawsze bolączką Grupy Podhalańskiej GOPR z sekcji operacyjnej w Krościenku nad Dunajcem, która powstała już w 1957 roku.

W sali konferencyjnej ratusza w Krościenku na Dunajcem spotkali się przedstawiciele ratowników Podhalańskiej Grupy GOPR na czele z naczelnikiem Markiem Ciasiem i prezesem Pawłem Koniecznym z poseł RP Anną Paluch i wójtem Janem Dydą.Poseł Anna Paluch przypomniała, że umowa o przekazaniu środków publicznych dla GOPR-u została podpisana przez wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Macieja Własika dokładnie 17 listopada. – Bardzo się cieszę, że budowa nowej goprówki będzie mogła ruszyć dzięki przychylności pana ministra. Sama jestem przewodnikiem górskim i jak mam dość polityki, idę w góry odpocząć – mówiła poseł Anna Paluch, która osobiście monitowała o przyznanie środków dla goprowców w Krościenku na Dunajcem u ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Poseł podkreśliła, że o przyznanie środków zabiegał też wójt Jan Dyda, który od lat jest ratownikiem górskim GOPR.Warto przypomnieć, że obecnie dyżurka GOPR w Krościenku nad Dunajcem mieści się w budynku Pienińskiego Parku Narodowego. Panują tu trudne warunki. To dlatego władze gminy na czele z wójtem Janem Dydą przekazały dla GOPR działkę budowlaną wraz z dokumentacją i ostatecznym pozwoleniem na budowę. Nowa goprówka już wkrótce stanie przy ulicy Sienkiewicza, prace ruszą najpewniej wiosną. W budynku będzie nie tylko zaplecze socjalne z prawdziwego zdarzenia, ale i garaż dla samochodów, które teraz stoją pod gołym niebem.

CKIP Krościenko, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
grypa19:37, 23 listopada 2021
Przybijam Ci piątkę@respirator!
respirator18:38, 23 listopada 2021
Na jednym zdjęciu w kagańcach na drugim i trzecim bez kagańców , przestańcie już robić ten cyrk , wszyscy wiedzą że te szmaty nic nie dają , robicie z siebie idio...ów , ratownik raz w masce raz bez maski , jak tu mieć do takich ratowników zaufanie ?
z tąd18:10, 23 listopada 2021
Jakieś układy pani kciuk ma.Niech jak najdłużej bryluje do puki mamy coś z tego, pozornie dzięki niej.
Nowy wał11:23, 23 listopada 2021
@ratownik dobrze to ująłeś. Już niedługo .przyjdzie jej zapłacić za to.
Jasiek10:17, 23 listopada 2021
Zrozumiałem, że to poseł Paluchowa wybudowała wam tą goprówkę. Dobrze kumam?
Ola09:49, 23 listopada 2021
Ta Pani to typowy pozorant. Nie chciałbym jej nie szczerej pomocy.
ratownik09:12, 23 listopada 2021
Marku, dobrze wiesz że pani Paluch tylko się wygrzewa przy pracy innych. Szkoda się kłaniać komuś kto na to nie zasługuje. Poniekąd rozumiem Twoją pozycję i ją szanuję. Natomiast w żadnym wypadku nie szanuję "roboczych wizyt w zakładach pracy" pani poseł. Otwiera wszystko i wszędzie. Przyjdzie czas na to że ktoś za nią zamknie ... metalowe drzwi.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas