Sobota, 28 maja
Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Rabka Zdrój
Clouds
10°
Wiatr: 24.228 km/h Wilgotność: 40 %
Clouds
11°
Wiatr: 24.66 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
11°
Wiatr: 24.3 km/h Wilgotność: 40 %
Clouds
11°
Wiatr: 24.336 km/h Wilgotność: 43 %
Clouds
18°
Wiatr: 21.132 km/h Wilgotność: 37 %
Clouds
16°
Wiatr: 22.968 km/h Wilgotność: 39 %
Jakość powietrza
24 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
01.12.2021, 14:17 | czytano: 4173

Policja zatrzymała parę złodziei. Szukali noclegu i okradali turystów

Policjanci z Zakopanego zatrzymali parę, która podróżując z dzieckiem pod pozorem poszukiwania kwatery okradała pensjonaty i innych turystów. Mężczyzna i kobieta zostali zostali tymczasowo aresztowani.

Do kradzieży doszło 27 listopada br., gdy w pensjonacie w Kościelisku, gdzie pojawiła się para z dzieckiem. Tego dnia właściciel obiektu zainteresował się zaparkowanym przed budynkiem samochodem na świętokrzyskich numerach rejestracyjnych. Gdy wyszedł na podwórko, w samochodzie było tylko dziecko. Natomiast wracając w swoim pensjonacie zastał parę młodych ludzi, którzy oświadczyli, że szukają kwatery. Wówczas nikt nie spodziewał się, że są to złodzieje.

Para grzecznie opuściła pensjonat i pojechała dalej. Tego samego dnia okazało się, że pozostałym turystom mieszkającym w pensjonacie zniknęły wszystkie pieniądze z trzech portfeli. Łączna suma przekroczyła 7500 złotych. Właściciel był przekonany, że kradzieży dokonała właśnie ta para i o swoich przypuszczeniach powiadomił tatrzańskich policjantów.

Kryminalni rozpoczęli poszukiwania samochodu i podróżującej nim pary z dzieckiem. Kilka godzin trwały poszukiwania w Zakopanem i sąsiednich gminach powiatu. Jednak wieczorem w Zakopanem w jednym z hoteli para została zlokalizowana i zatrzymana. Dziecko trafiło pod opiekę rodziny zastępczej do czasu przyjazdu babci, a para do policyjnego aresztu. 21-letnia kobieta i jej 32-letni partner odpowiedzą za kradzieże za co grozi im do 5 lat więzienia. Na wniosek śledczych, decyzją sądu, para została tymczasowo aresztowana.

Policjanci z Zakopanego analizują sprawy o podobnym charakterze oraz apelują do turystów, którzy w podobnych okolicznościach mogli zostać okradzeni o zgłaszanie się. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
mhm14:37, 1 grudnia 2021
Szkoda w tym wszystkim dziecka.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas