Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Czarny Dunajec
Snow
Wiatr: 17.28 km/h Wilgotność: 86 %
Snow
Wiatr: 18.828 km/h Wilgotność: 83 %
Snow
Wiatr: 17.532 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 20.7 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
-0°
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
16 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Koronawirus
115
Zakażonych
2
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
77
38
Zgonów
2
0
Na kwarantannie
1239
508
Wykonanych testów
340
170
03.12.2021, 14:21 | czytano: 2746

Szpital nowotarski proponuje "szczepienia przeciw COVID-19 bez wcześniejszej rejestracji"

NOWY TARG. Od poniedziałku do piątku, czyli od 6 do 12 grudnia w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II osoby powyżej 18 roku życia będą mogły się zaszczepić jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson, a młodzi - od 12 roku życia - szczepionką Pfizer. Wcześniejsza rejestracja nie jest konieczna.

zdj. Podhale24
Szczepienia trwa będą w godzinach od 08.00 do 14.00 w Gabinecie Opieki Całodobowej.

W komunikacie szpitala czytamy: "Wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty, a po szczepieniu każdy z Państwa otrzyma Unijny Certyfikat Covid -19 potwierdzający szczepienie (dawka II oraz szczepionka jednorazowa Johnson&Johnson). Szczepienie dla obcokrajowców przebywających w Polsce: wymagane okazanie pozwolenia na pobyt/pozwolenie na pracę, paszport/nr Pesel.Osoby od 12-15 lat wymagana obecność przedstawiciela ustawowego /opiekuna prawnego".

Zainteresowanym podajemy kontakt z punktem szczepień: 797 488 273.

s/
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
komentarze
maseczka10:16, 4 grudnia 2021
pulsmedycyny 29-11-2021

prof. Piotr Kuna, kierownik II Katedry Chorób Wewnętrznych UM w Łodzi - fragment rozmowy

"W mojej ocenie histeria wynika z niewiedzy. Nowy wariant rzeczywiście ma więcej mutacji od dotychczasowych. Tak naprawdę jednak nie wiemy w tym momencie, czy będzie bardziej zakaźny, czy będzie cięższy, czy też łagodniejszy. Chcę tylko zwrócić uwagę, że nowy wariant pochodzi z Afryki. Tam jest na pewno od jakiegoś czasu, a dopiero teraz został wykryty. Jeżeli patrzy się jednak na liczbę zakażeń wirusem SARS-CoV-2 na tym kontynencie, a także liczbę zgonów spowodowanych COVID-19, to jest ona zdecydowanie niższa od tej w Europie. To zastanawiające.

Druga sprawa - tam poziom wyszczepienia społeczeństw jest bardzo niski. Można powiedzieć oczywiście, że liczba przypadków zakażeń jest niska, bo się nie bada pacjentów, ale nie obserwujemy też wzrostu obiektywnego wskaźnika - liczby zgonów. Albo tamta populacja przechodzi tę chorobę znacznie łagodniej, albo po prostu warianty afrykańskie są łagodne.

Pamiętam, gdy nas straszono ok. pół roku temu wariantem południowoafrykańskim. On miał być najgroźniejszy i najgorszy, a jednak prawie w ogóle nie rozprzestrzenił się po świecie. W tej chwili 99,5 procent zakażeń to wariant indyjski - Delta. Tylko na podstawie informacji, że ten nowy wariant ma więcej mutacji, wywołano po raz kolejny panikę."

Polecam lekturę całości.
znalezione w sieci09:15, 4 grudnia 2021
"Ludzie oduczyli się obserwacji otoczenia. Nie ufają już swojej intuicji. Wierzą w tv i media, i w tą ich propagandę... Wręcz mam wrażenie, że media im funkcje życiowe potrzymają ????"
maseczka19:53, 3 grudnia 2021
Naftali Bennett - premier Izraelitów

"Bardzo ważna sprawa, którą opinia publiczna powinna zrozumieć a myślę że większość ludzi jeszcze nie jest tego świadoma. Najbardziej wrażliwą populacją w tej chwili paradoksalnie sa ci, którzy otrzymali dwie dawki szczepionki, ale nie trzecią. Czemu? Ponieważ chodzą czując, że są chronieni, bo otrzymali dwie dawki. Nie rozumieją, że druga szczepionka wyblakła przeciwko delcie - i trzeba szybko zasczepić się trzecią dawką szczepionki. Dlatego kazdy z nas, w tym członkowie knesetu Gilad Kariv i Itamar Ben-Gvir, którzy są młodzi - jest wielu młodych ludzi zaszczepionych, którzy są poważnie chorzy, w tym hospitalizowani. Te grupy wiekowe są najbardziej narażone. Bo ktoś, kto nie został zaszczepiony, wie o tym od półtora roku... Pewnie siedzi w zamknietym pokoju czy gdzieś."

Jak wytłumaczyć że czarne jest białe...?
Wicher19:37, 3 grudnia 2021
Trzeba być upośledzonym umysłowo albo frajerem aby brać udział w eksperymencie medycznym za który ani producent ani rząd nie bierze odpowiedzialności za skutki uboczne a o nich w mediach głównego nurtu ani chu chu ! Zdrowia życzę naiwniakom !!!
mjz19:03, 3 grudnia 2021
Drogie antyszczepy argumentacja w stylu "sąsiad sąsiada mojej przyszywanej ciotki się zaszczepił i dostał zgagi, a jego kot nie zdążył do kuwety" to wyżyny mitomani na jakie się wzbijacie. Zaparzcie sobie herbatki i przyjmijcie do wiadomości, że szczepionki są bezpieczne a logicznie myślący ludzie się z was wyśmiewają. Tacy z was "poszukiwacze nieistniejących intryg"
Absurdalny18:15, 3 grudnia 2021
Do mjz
A czy wierz, że na podstawie Art. 191 kodeksu karnego grozi ci do 3 lat pozbawienia wolności??
Nie, szkoda
Debil18:13, 3 grudnia 2021
Do bułka i dr.edke
Ja jestem tym pieprz....m ignorantem nie zaszczepionym ale posłuchajcie mojej historii.
Rok temu miałem swirusa dwa dni 38-39 stopni bez kataru trzy dni później utrata węchu i smaku ,,tv mówiło coś o wysokim stopniu zarazania,, nie było jeszcze ,,szczepionki,, spałem w jednym łóżku z żoną i ona nie zachorowała dzieci też nie . ,,Lekarz, leczyl mnie na zasadzie obserwować jak co to na sor wszyscy bez kwarantanny
Teraz rok później historia całkiem inna eureka przecież mamy SZCZEPIONKE super
Moja żona zaszczepione w pełni dla czego bo to służba zdrowia i szczepili ich bo to i tamto i teraz chodzi w stroju kosmity co zrobisz taka praca ale w domu dalej śpimy razem ja ignorant i moja żona zaszczepiona ja lekki katar przeziębienie (jak co roku ) moja żona szpital tlen 40 stopni ledwo ducha nie wyzionela i teraz pytanie do was szczepic się czy nie
Chyba ważne przykład jak moja żona z lekarzy 85% się nie szczepi no chyba że na papierze z tym że na niego można pluć sr...A wymiotować i on się nie odezwie tyle w temacie.


Zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia wszystkimi życzę z całego serca
Absurdalny18:11, 3 grudnia 2021
do kkk
Ale nie w Polsce, nad czym bardzo ubolewamy, dlatego się nie szczepimy
Smok17:55, 3 grudnia 2021
Jedyny gabinet do którego nie ma kolejek xD
mjz17:54, 3 grudnia 2021
Brednie sączone przez antyszczepionkowców , powinny być ścigane z urzędu, jako nakłanianie do zachowań szkodzących życiu i zdrowiu.
Osiol17:53, 3 grudnia 2021
No niewdzieczni górale sam dyr firmy pfi... się nie zaszprycowal by dla was zostało a wy co pozwalacie aby mln dawek wyjeżdżały z kraju i jeszcze dopłacacie ze swoich podatków na transport by to wyjechało no drugą półkule....
Ratujcie te preparaty które nazywacie szczepionkami i wszczepcie je sobie bo gdzie to wylać.... rybą mogą zaszkodzić...

Odrzućcie statystyki nie patrzcie na Izrael czy Wielką Brytanię Niemcy czy Australię uwierzcie doradcom rządu im tak dobrze z oczu patrzy jak min N mówi ze 99procent hospitalizowanych to nie zaszprycowani to mówi nie wierzcie dyr który w wywiadzie mówi co innego twierdzi ze sami zaszprycowani na oddziale leżą on temu rządowi kij w szprychy wkłada ale minister się pewnie go.... awansuje...
Idźcie smialo aktualizujcie sie

Tak mi się jeszcze przypomniało z filmu ze oficerowie zaczęli odczuwać strach i niepokój dopiero jak wiozące ich ciezarowki skręciły w las......
Romek17:28, 3 grudnia 2021
Wśród moich bliskich jest w sumie na razie 9 osób, o których wiem, że zaszczepiły się trzecią dawką. Wszystkie 9 osób po szczepionce były dosyć ciężko chore z uciążliwymi objawami, na kwarantannie. Część pomimo tego że już są zdrowi, wciąż nie ma smaku, węchu, lub mają problemy oddechowe. Pozostali moi bliscy którzy jeszcze się nie szczepili,też zdarzyło się, że zachorowali tej jesieni. Lekko, ledwie zauważalne przeziębienie... Cóż...
Dr.Edke17:26, 3 grudnia 2021
@kkk
Ignorantów tobie podobnych jest na pęczki,naczytaja się mundrych znachorow internetowych i wychodzą z założenia że nic im nie będzie.Kazda inna szczepionka nie gwarantuje powikłań chorobowych,jest podawana po to żeby lżej przechodzić zakażenie w razie jakby organizm się zarazil.Madrujecie a wielkie G wiecie,specjaliści od siedmiu boleści.Jakbys żył w dawnych czasach gdy była pandemia hiszpanki czy grypy z pewnością też byście tak madrowali.
Bulka16:53, 3 grudnia 2021
Każdy może przyjść do szpitala i zgłosić się na jeden dzień pracy w kombinezonie. Po takim dniu każdy poszedłby się zaszczepić.
Danon16:52, 3 grudnia 2021
mjz@ sam jesteś ignorant nie szanujący własnego ciała skoro chcesz sobie wstrzykiwać substancje niewiadomego pochodzenia za które nawet sam producent nie odpowiada,to trzeba już wgl nie mieć szacunku do samego siebie,po drugie jeśli jesteś katolikiem i rzekomo wierzącym to poczytaj sobie Biblię a dowiesz się co zrobiłeś dając sobie wstrzyknąć to znamię bestii a po trzecie mam znajomych którzy byli zdrowi i od kiedy się zaszczepili siedzą jak zombie i nawet nie dadzą rady pracować bo bolą ich nawet kości, więc nie pisz głupot że to są bujdy bo bujdy to ci wciskają wszyscy systemowcy i propaganda w tv a jakbyś miał chociaż trochę oleju w głowie to wiedział byś że ani to nie przebadane ani nikt nie chcę brać za to odpowiedzialności i żaden lekarz nie chce leczyć skutków ubocznych(NOP ) po tym specyfiku.
Osiol16:27, 3 grudnia 2021
A poziom przeciwciał przed trzecią szpryca nie jest ważny bada to ktoś czy tak na oko wywiad się przeprowadza
Może dyr by podał ilu na kwarantannie i jakie proporcje tych i tamtych może za prawdę go nie zwolnią chociaż......
A aktualizacja działa na najnowszy......
Może jeden radny i jeden dyrektor dałby przykład i sam aktualizacje....
Radni którzy wnioski popierają też powinni dać dobry przykład i aktualizacje.....
Te 25proc zaszprycowanych aby nie zostać antyszczepionkowcami (he he he po dwóch szprycach) też powinni aktualizacje wziąć wszak 75proc nie szprycowanych ich bacznie obserwuje i ocenia na ich zachowaniu i wizytach u lekarza czy warto przyjąć więc aby zachęcić i być jeszcze bardziej bezpieczni i pokazać sąsiadom swoją postępowość nowoczesność i trwać w swoich poglądach i aktualizować się zresztą co to za różnica czy dwie czy cztery zadna prawie
Dzięki którejs grupie ZUS obojętne której stanie na nogi ważne aby jedna......
kkk15:53, 3 grudnia 2021
mjz sam jestes ignorant ja znam osoby ktore umarly po szczepionce to jeden wielki eksperyment medyczny a firmy produkujace te szczepionki do dzis placa milionowe odszkodowania za zgony poprzednich nieudanych lekow
mjz14:43, 3 grudnia 2021
I bardzo dobrze. Szczepcie się ludzie i nie wierzcie w bujdy o szkodliwości szczepionek, głoszone przez ignorantów.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas