Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Franciszka, Zdzisława, Walerego
Nowy Targ
Clouds
-5°
Wiatr: 5.58 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
-5°
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
-4°
Wiatr: 7.956 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
-4°
Wiatr: 8.316 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-3°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
-6°
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 92 %
Jakość powietrza
20 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Koronawirus
161
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
130
31
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
1167
531
Wykonanych testów
402
154
07.12.2021, 19:31 | czytano: 8915

Rząd poinformował o nowych obostrzeniach od 15 grudnia. Obowiązkowe testy na COVID-19 dla współdomowników, zamknięte dyskoteki - dyspensa na sylwestra

Od 15 grudnia zmienią się limity osób w transporcie, restauracjach, kinach czy teatrach. Zwiększenie limitu będzie możliwe tylko dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę za pomocą certyfikatu COVID-19. Kluby nocne i dyskoteki zostaną zamknięte. Wyjątkiem będzie noc sylwestrowa.

Fot. Ministerstwo Zdrowia / Twitter
Od 20 grudnia do 9 stycznia uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą uczyć się zdalnie. Zmiany obejmą także testowanie na COVID-19. Każda osoba, która przyleci do Polski spoza strefy Schengen, będzie musiała wykonać test. Taki obowiązek będą mieć także współdomownicy osoby zakażonej koronawirusem.

Od 15 grudnia zostaną zaostrzone limity osób:

- transport zbiorowy – max. 75 proc. obłożenia
- restauracje, bary i hotele – max. 30 proc. obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę za pomocą certyfikatu COVID-19)

- kina, teatry, obiekty sportowe i sakralne – max. 30 proc. obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych i zweryfikowanych za pomocą certyfikatu COVID-19)

Dodatkowo, w kinach będzie obowiązywał zakaz jedzenia i picia podczas seansów.

Od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą uczyć się zdalnie.

Żłobki i przedszkola będą funkcjonowały bez zmian.

Od 15 grudnia do odwołania zostaną zamknięte kluby, dyskoteki i inne miejsca udostępnione do tańczenia. Wyjątkiem będzie Sylwester (31.12-1.01). Tej nocy imprezy będą mogły odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym – max. 100 osób (limit nie dotyczy osób, które posiadają certyfikat COVID-19).

Od 15 grudnia każda osoba przed przylotem do Polski spoza strefy Schengen będzie musiała wykonać test na COVID-19. Test powinien być wykonany nie wcześniej niż 24 godziny przed wylotem. Co ważne, zaszczepienie nie zwalnia z obowiązku testowania.

Od 15 grudnia obowiązkowy test będzie dotyczył także osób, które mieszkają z osobą zakażoną COVID-19. W tej sytuacji również zaszczepienie nie będzie zwalniać z obowiązku testowania.

r/ gov.pl
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
o wolność trzeba zawalczyć12:08, 10 grudnia 2021
do jutro będzie lepiej - nie uprawiaj rządowej propagandy
jutro będzie lepiej01:00, 10 grudnia 2021
absolutnie nie jestem za obowiązkiem szczepienia , ale niektórych zmusiła do tego sytuacja< jadąc ostatnio do Berlina pociągiem oczywiście mało kto posiadał maskę zakrywającą usta i nos , bo przecież nas to nie dotyczy my jesteśmy wielcy cwaniacy < jakież było moje zdziwienie gdy pociąg przekraczał granicę niemiecką , nikt nie dyskutował tylko oczy było widać nad maską < tam się nikt z człowiekiem nie patyczkuje i obywatel nie ma nic do gadania < i co wyjdziemy na ulicę ja ktoś tu wspomniał to i tak nic nie da tylko możemy się narazić na uszczerbek zdrowia
Grypa19:05, 9 grudnia 2021
Tracę wiarę w ludzkość głównie przez tych co nadal wierzą w tą całą pandemię... i gratulują Niedzielskiemu, że wprowadza obostrzenia i naukę zdalną... Wszyscy co tak robią powinni się rozpędzić i uderzyć głową w .... WIADOMO CO. Ja doskonale wiem, że covid jest i można go przejść ciężko, ale już dość tego... Przecież obostrzenia donikąd nie prowadzą. Obowiązkowe szczepienia dla medyków? To taka fajna ta szczepionka i taka bezpieczna, że trzeba do niej zmuszać?! Coś tu chyba nie gra... W tym roku dużo więcej ofiar śmiertelnych niż rok temu, co nikt nie był zaszczepiony. PARODIA
ciekawski17:19, 9 grudnia 2021
@Burok
Kolejny chwyt socjotechniczny dla takich naiwnych jak TY i Tobie podobnych. Lepiej bym tego nie ujął - też się na taki spot piszę.

"Osiol13:12, 9 grudnia 2021
No teraz to i gminnych celebrytow którzy są anty służby będą kładły do szpitala warunek musi być bez szprycy i wywiadu udzielać najlepiej spod respiratora jak dużo płacą to czekam na propozycje zona też za dobrą kasę się zgodzi
Była kasa na yutuberow celebrytow aktorów reklamę straszenie tarcze loterię to teraz kolej na tych przekupnych opozycjonistów co starczy im odwagi na odziale się położyć w,, jedynce''
Czekam na poważne oferty filansowe tanio skóry nie sprzedam "
Burok10:59, 9 grudnia 2021
Jak admin każą . Polecamy artykuł Znany Antyszczepionkowiec w Szpitalu , na Onecie , może się komu oczy otworzą.
Burok09:06, 9 grudnia 2021
Szanownego Admina uprzejmie proszę o wklejenie linka https://...

Wystarczy podać tytuł informacji. Linki nie są potrzebne. Moderator.
maseczka18:55, 8 grudnia 2021
Idą święta... dzieci w prezencie zostały dopuszczone do dobrowolnych szczepień. Jednocześnie na portalach pojawiły się artykuły o ciężkim przechodzeniu choroby przez najmłodszych i nawet zgonach.

Tymczasem już 3.11.2021 pojawił się komunikat Konsultanta Krajowego do spraw Pediatrii, Profesor Teresy Jackowskiej, zakazujący stosowania iniekcji w leczeniu ambulatoryjnym u osób do 18 roku życia i od teraz wszelkie takie próby są eksperymentem medycznym, mimo że stosuje się zarejestrowane leki.

Poniżej fragment komunikatu przychodni z Przemyśla. Całość na stronie przychodni. Zachęcam do zapoznania się z całością.

"Informujemy, że z dniem 23.11.2021 w Przychodni Lekarskiej Optima nie będą przyjmowane osoby poniżej 18 roku życia spoza listy aktywnej przychodni tj. niezapisanych w ramach lekarza POZ, do odwołania. Tym bardziej dzieci z podejrzeniem czy chorobą COVID-19, nie będę też doradzać w jakimkolwiek zakresie.

Powodem jest wydany komunikat z dnia 03.11.2021 przygotowany przez Konsultanta Krajowego do spraw Pediatrii, Profesor Teresę Jackowską. Ten komunikat zamyka drogę do skutecznego i efektywnego leczenia, bo zakazuje stosowania iniekcji w leczeniu ambulatoryjnym u osób do 18 roku życia i od teraz wszelkie takie próby są eksperymentem medycznym, mimo że stosuje się zarejestrowane leki.

Do tej pory to lekarze o tym decydowali, którzy na co dzień mają pod opieką w przychodniach dzieci, czyli pediatrzy, lekarze rodzinni, pulmonolodzy oraz pozostali specjaliści i im zakazuje się podawania iniekcji na pierwszym etapie infekcji, wtedy gdy mogą przynieść natychmiastową poprawę. Na przykład czasami nawet jedna iniekcja może skrócić chorobę o wiele dni w stosunku do leków doustnych. Jednocześnie zdaniem konsultanta, to zastrzyki stwarzają traumę u dzieci i powinny być podawane w szpitalu.

Nie zawsze zastrzyk jest od razu wskazaniem do hospitalizacji, ale do szybkiego zatrzymania infekcji, która inaczej ciągnęłaby się tygodniami i mogła skończyć się właśnie hospitalizacją. W związku z tym, tą decyzją zakazuje się skutecznego leczenia. Od teraz podawanie zastrzyków dzieciom w przychodni i w domu jest eksperymentem medycznym (mimo że są zarejestrowane dla dzieci) i próba podania będzie ścigana z urzędu, może się skończyć utratą prawa wykonywania zawodu oraz odpowiedzialnością karną.

Uważam, że leczenie wielu ostrych infekcji u dzieci pod okiem doświadczonego lekarza w warunkach domowych jest najbardziej komfortowe dla rodziny i dziecka. Widocznie trendy się zmieniają, a rodzice i ja jako lekarz nie wiemy co jest dla ich dziecka najlepsze, widocznie mamy coraz lepsze i większe zaplecze szpitalne. Tym samym mamy wysoki i bezstresowy komfort leczenia dla dziecka? Dziwne jest to, że wszystkie przekazy medialne informują o braku miejsc w szpitalach a tu taka niespodzianka - wszystkie dzieci z ostrymi infekcjami mają być leczone szpitalnie."
trzeźwo myślący14:22, 8 grudnia 2021
Niedzielski mówi o V fali...............Tego się już nie da słuchać
życzliwy12:10, 8 grudnia 2021
No nic ZMIAŻDZYMY ich w wyborach. Pamiętajcie tylko, kto ile wolności wam daje!!! I pamiętajcie, że pół roku przed wyborami ich retoryka zmieni się o 180 stopni, ale nie zapominajcie co robią teraz. Będą chrzanić, iż to tylko dzięki Naszej determinacji i poświęceniu udało się zwalczyć pandemię a oni nam tylko w tym POMAGALI.
obserwator12:03, 8 grudnia 2021
UWAGA!!! COVID (wszelkie odmiany!!) jest programowalny. W sylwestra zostanie dezaktywowany, aby cho.ota mogła zaszaleć. Proszę nie dziękować rządowi za wyraz jego dobrej woli, to się wam należy, więc SZALEJCIE!!!
tak09:36, 8 grudnia 2021
Bardzo dobrze ze jest odgornie chociaz na chwile nauka zdalna, bo w szkolach podhalanskich, szczegolnie w Nowym Targu covida zamiata sie pod dywan, tylko rodzice miedzy soba szepcza kto teraz na covid lezy z klasy, panie znikaja chore niby na grype na dwa tygodnie, jedna wielka tajemnica, zeby nikomu zycia nie utrudniac kwarantanna.. wiec wszyscy sobie tutaj dzielnie przechorowujemy, czy chcemy czy nie chcemy..
dejcie juz spokoj08:29, 8 grudnia 2021
podziekujcie lewicy oni najwiecej ... o szczepienia i segregacje...
pamiętający07:10, 8 grudnia 2021
Jak to mówił Wielce Szanowny Janusz Korwin Mikke - Jego Ekscelencja Pan Niedzielski niech sobie swoje rozporządzenia "wsadzi tam, skąd nogi wyrastają." To jest człowiek, który odnosząc się do jednego tematu - zagadnienia "w poniedziałek mówi jedno, w środę drugie a w piątek robi trzecie" Osoba całkowicie niewiarygodna, powinna opuścić ten rząd już dawno, dawno temu.
zz23:14, 7 grudnia 2021
Prezes TVP musi zrobić lans w Zakopanem, to i tego dnia - Sylwestra, zagrożenie związane z COVID nie istnieje... Obłuda tej władzy nie ma sobie równych!!!
Osiol23:11, 7 grudnia 2021
Do partyzant
Jakbyś chopie miał co do powiedzenia tobyś tyz wypocil jakie pytanie
A tak to sluchoj jak starsi urodzaja i sie uc
A widze ze studiujes analizujes ino cobyś nie przenosił w raportach temu co go prezydent polinu ułaskawił hej
ryś22:49, 7 grudnia 2021
@Partyzant, a ja z kolei na poważnie zawsze czekam na komentarz Osiola. On, w przeciwieństwie do ciebie, jest dobrze zaznajomiony z różnymi faktami, wie różne rzeczy, a ty wiesz tylko tyle, co ci w tubach propagandowych przekażą. Może zamiast powielać bez końca różne pro szczepionkowe brednie za swoimi "autorytetami", to się dokształć i zacznij sam łączyć fakty, może do czegoś sensownego kiedyś dojdziesz...
5722:16, 7 grudnia 2021
Na jakiej podstawie mam pokazywać swój certyfikat jak jest RODO i nawet w szpitalu nie mówią po imieniu i nazwisku tylko wzywają po numerach.
Miejscowy21:38, 7 grudnia 2021
Mam rozumieć že korona wirus w sylwestra ma wolne i nie będzie zaražał.
Absurdalny21:20, 7 grudnia 2021
Widzę gdzieś niekonsekwencję.
Zaszczepienie nie zwalnia z obowiązku testowania:
- po kontakcie z zakażonym,
- po powrocie spoza Schengen.
Reszta co przyjeżdża (przylatuje, przypływa, przychodzi od wschodu) nie musi, uczestnicy sylwestra też nie, a wirus mutuje, powiedzcie mi gdzie??
Osoby zaszczepione obecnie po kontakcie z potwierdzonym chorym (członkiem rodziny) normalnie chodzą do pracy, nie ma kwarantanny.
Teraz ma być??
Omnikoron coś podobno łagodniejszy jest, niż na początku się wydawało.
Osiol21:04, 7 grudnia 2021
100tys testów dziennie(kraj zbankrutuje) i co te testy bez np tabletek ano nic siedzimy i czekamy aż stan się pogorszy bez tabletek których nikt nie chce..... To po co to jeśli niema lekaretwa
Wmawianie szprycy jako czegoś skutecznego..... pokażcie kraj w którym to działa.....
Sprzedaż towarów i usług o 30proc niżej więc niedługo zwolnienia i bankructwa bezrobocie też......
Chyba ze wybawią nas kolejnym dodrukiem na razie tarcza antyinflacyjna to dosypanie 10mld dodruku to jakby benzyną pożar gasić he he he he
Co hierarchowie tak milczą czyżby tarcza jakas się im szykowała....
Optymista20:48, 7 grudnia 2021
Ten kochany rząd nas buja. Cały czas nas robi w XXXX
Partyzant20:45, 7 grudnia 2021
Czekam na Komentarz Osioła. Nie przestaje mnie zadziwiać, jak sam sobie zadaje pytania, stawia tezy i sam sobie na nie odpowiada. Stek bzdur, których nawet nie chce się już komentować. Odpuść, nikt nie czyta twoich wypocin rodem z podstawówki, już nie wspominając o sposobie wypowiadania się, który świadczy o skończeniu co najwyżej podstawówki bądź gimbazy.
Leśny Ludzik20:18, 7 grudnia 2021
Jo to bym wogole wszystko na zawsze pozamykał i będzie spokój i korków nie będzie a żyć będziemy ze zbieractwa,łowiectwa i szabrownictwa i przeżyją najubożsi bo potrafią se radzić w trudnych czasach a biznesmeni co jojdają bo w sezonie dwa pokoje mniej wynajęli będą się wieszać bo na koncie 200zł mniej będzie niż rok temu...
Henio20:10, 7 grudnia 2021
Paranoja ,chory zaszczepiony może zarażać , bo mu wolno ( nie wiadomo dlaczego), a zdrowy niezaszczepiony nie , gdzie tu mamy postawowe prawa człowieka- wolność i równość.
ar20:10, 7 grudnia 2021
dzięki o przemądry rzondzie, że sylwester bez obostrzeń, covid nie będzie witał nowego roku ino bedzie społ.
Zosieńka19:50, 7 grudnia 2021
Największa liczba samobójstw nastolatków, jednocześnie prawie zerowa w tej grupie wiekowej śmiertelność na Covid. Ale to nic! Pozamykajmy ich w domach, niech ześwirują jeszcze bardziej!
Gaweł19:48, 7 grudnia 2021
Szczerze współczuję tym, którzy są poważnie chorzy na cokolwiek innego niż Covid. Trzymajcie się! Może w końcu to minie, i będziecie mieli normalny dostęp do opieki medycznej!
Kordian19:46, 7 grudnia 2021
To jest fascynujące jak bardzo zaszczepieni boją się niezaszepionych!
Czarownik19:46, 7 grudnia 2021
I w końcu wyjdziemy na ulice jak Austria i skończycie te głupoty. Nie jem czekolady bo sąsiad ma cukrzycę taki sens mają te wasze obostrzenia żal
ksiądz19:45, 7 grudnia 2021
Niedzielski to kłamca. Raz mówi że obostrzenia nic nie dają a dziś je wprowadza. Tak samo z nauką zdalną. Jak to szkodzi uczniom a teraz nie szkodzi. A dyspensa pewnie tylko po to aby odbył się sylwester marzeń.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas