Wtorek, 09 sierpnia
Imieniny: Romualda, Romana, Ireny
Zakopane
Clouds
13°
Wiatr: 3.672 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.744 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
16°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
14°
Wiatr: 2.412 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.14 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
15°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Koronawirus
3
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
3
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
5
27.12.2021, 14:00 | czytano: 4567

Ukrainiec zatrzymany przez straż graniczną

W pierwszy dzień świąt, funkcjonariusze Straży Granicznej w Zakopanem, zatrzymali podczas kontroli drogowej w Chyżnem obywatela Ukrainy.

Dane 42-latka widniały w bazach danych jako osoby niepożądanej na terytorium RP - w związku z tym pobyt cudzoziemca w Polsce był niezgodny z przepisami dotyczącymi warunków wjazdu i pobytu na terytorium RP. Cudzoziemiec będąc świadomy ciążącego na nim zakazu próbował przekroczyć granicę wewnętrzną UE, licząc na uniknięcie konsekwencji swojego wcześniejszego postępowania.

Ustalono, że obywatel Ukrainy w listopadzie 2019 r. został skazany przez Sąd Rejonowy w Grójcu za jazdę pod wpływem alkoholu.

Dodatkowo okazało się, że dane mężczyzny figurują w policyjnych bazach danych, jako osoby poszukiwanej celem ustalenia miejsca pobytu, zatrzymania oraz doprowadzenia do zakładu karnego i odbycia kary 49 dni pozbawienia wolności na mocy zarządzenia Sądu Rejonowego w Grójcu … również za jazdę pod wpływem alkoholu - tym razem we wrześniu 2020 r. Cudzoziemiec mógł się uwolnić od odbycia kary pozbawienia wolności poprzez uiszczenie grzywny w wysokości 1 720 zł na konto sądu, czego dokonał.

W związku z tym, że pobyt cudzoziemca w Polsce był niezgodny z przepisami dotyczącymi warunków wjazdu i pobytu na terytorium RP, Komendant Placówki SG w Zakopanem wszczął postępowanie w sprawie zobowiązania cudzoziemca do powrotu. Mężczyzna nie wjedzie do strefy Schengen przez kolejne 5 lat

26 grudnia obywatel Ukrainy został pod konwojem funkcjonariuszy zespołu konwojowo-ochronnego PSG Kraków - Balice dowieziony na granicę polsko-ukraińską i opuścił terytorium strefy Schengen.
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij