- Film o NZPS. "Szanujmy wspomnienia, bo warto coś mieć"...(obejrzyj)
- "Fabryka utracona", wspomnienie o kombinacie obuwniczym (zdjęcia)
- Rowerowy rajd "śladami nowotarskiego kombinatu" (zdjęcia)
Stowarzyszenia za cel stawia sobie promocję dorobku kombinatu obuwniczego w publikacjach, poprzez organizację wystaw, czy na stronach internetowych.
- Kombinat "Podhale" dba o to, by pamięć o zakładzie pozostała. NZPS nie istnieje ponad 30 lat, ale powinniśmy się czuć dumni z tego, że takie zakłady tu były. Książka zawiera fakty o fabryce, o tym jak powstawał zakład, co produkowano, jak wielkie było jego znaczenie dla Nowego Targu. Zakład funkcjonował w określonym ustroju i upadł poprzez pewne decyzje polityczne. Kombinat była pionierem w nowoczesnej produkcji i stosowanych rozwiązaniach, był jednym z głównych eksporterów obuwia nie tylko do ZSRR, ale także do krajów zachodnich. Dzięki tej fabryce rozwijało się Miasto, powstawały osiedla mieszkaniowe, były instytucje kultury, toczyło się w Nowym Targu życie kulturalne, powstał basen. Mało kto wie, że NZPS Podhale ufundował szkołę podstawową w Tylce koło Krościenka - mówi Anny Majorczyk.
Trwające dwie godziny spotkanie przeplatane było pokazami slajdów i wspomnieniami. Wśród uczestników była m. in. wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska- Steg, przewodniczący Rady Związku Euroregionu Tatry Bogusław Waksmundzki, Miloš Handak - kierownik działu projektów parasolowych w Euroregionie "Tatry", Aleksander Bukański przedstawiciel firmy Wojas i Elżbieta Łabuz przewodnicząca Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
opr.s/ zdj. Szymon Pyzowski