Niedziela, 03 lipca
Imieniny: Anatola, Jacka, Ottona
Zakopane
Clouds
22°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
23°
Wiatr: 6.372 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
23°
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
23°
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
28°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
26°
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 76 %
Jakość powietrza
30 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
32 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
31.12.2021, 14:05 | czytano: 1853

Miasto dopłaci do linii autobusowych

NOWY TARG. Samorząd wyraził zgodę na udzielenie pomocy finansowej dla powiatu nowotarskiego na dofinansowanie przewozów na linii komunikacyjnej Nowy Targ - Czarny Dunajec - Chochołów i Nowy Targ- Łapszanka. Dotacja wyniesie ponad 10 tysięcy zł, jako dopłata do przewozów na terenie Miasta.

Chodzi o uruchomioną w tym roku linę autobusową, która w części objęta jest dofinansowaniem z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej oraz w części przez gminy, w których istnieją obszary gdzie brak jest komunikacji zbiorowej.

W Nowym Targu - na wniosek mieszkańców - trasa przejazdu autobusów tej linii, oprócz centrum - obejmuje osiedle Marfiana Góra. Z przejazdu autobusem korzystają przede wszystkim dzieci dojeżdżające do szkoły podstawowej na Kowańcu oraz do szkół średnich w Mieście. Starostwo jako organizator transportu publicznego na terenie powiatu planuje utrzymanie tej linii w roku 2022.

W uzasadnieniu wskazano, iż "w celu realizacji co najmniej 4 kursów na osiedle Marfiana Góra planuje się podzielić po dwa kursy linią Nowy Targ- Chochołów - Nowy Targ - Łapszanka". Kursów w sumie będzie 6.

W kalkulacji kosztów przyjęto stawkę dopłaty z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 3 zł do wozokilometra. Ostateczna wysokość udziału poszczególnych gmin znana będzie po rozstrzygnięciu przetargu na obsługę tej linii.

Zgoda Rady Miasta na dofinansowanie wynika także z faktu, iż istnienie tej linii umożliwia obsługę transportu zbiorowego dla mieszkańców osiedla Marfiana Góra i części osiedla Zadział.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas