Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Hipolita, Kasjusza
Jabłonka
Clouds
15°
Wiatr: 2.988 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
16°
Wiatr: 2.52 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
16°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
16°
Wiatr: 2.88 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
11°
Wiatr: 3.852 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
54 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
46 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 27 | 54 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Koronawirus
16
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
12
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
14
09.01.2022, 18:45 | czytano: 2879

Puchar Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim (duża galeria)

ZAKOPANE. 160 dzieci i ponad 70 dorosłych wystartowało na Harendzie w tegorocznym cyklu Pucharu Zakopanego Amatorów. Dzieci wzięły udział w 44. szkolnej lidze sportów zimowych, a dorośli w Pucharze Zakopanego.

zdj. Marcin Szkodziński
Zawody na Harendzie zainaugurowały tegoroczny Puchar Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim.

Jako pierwsi na starcie stanęli zawodnicy HANDICAP-u, których czasy na trasie wcale nie były słabsze od dzieci. - Trenujemy już kilka lat, więc te wyniki muszą być - mówiła z uśmiechem Małgorzata Tlałka-Długosz, która czekała na swoją kolej startu w Pucharze Zakopanego. - Mieliśmy wyśmienite warunki, bo startowaliśmy jako pierwsi - dodaje.

Prezeska Fundacji HANDUCAP mówi że to już pomału staje się tradycją, iż zawodnicy z niepełnosprawnością startują na równych warunkach i równie trudnej trasie. - Cieszy nas to, że jesteśmy włączani do sportowej rodziny - zaznacza Tlałka Długosz.

Po zjazdach podopiecznych Fundacji HANDICAP wystartowała młodzież, dla której start w zawodach był zaliczany do 44. Szkolnej ligi Sportów Zimowych. - Najmłodsi startujący mają po pięć lat - mówi Leszek Behounek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zakopanem. - Po ilości zapisów sięgającej 160 osób widać, że dzieci są spragnione takiej rywalizacji - dodaje.

Zanim na trasie pojawili się pełnoletni narciarze, tyczki wyznaczające slalom zostały przestawione, aby zapewnić większe bezpieczeństwo startującym narciarzom.

Najszybszy wśród nich okazał się Grzegorz Majcher, który trasę pokonał za pierwszym razem w czasie 26,32 sekundy, a w drugim przejeździe poprawił czas na 25,82 s. - Wystarczyło tylko jeden błąd zrobić i nie było gdzie już tego nadrobić - komentuje Grzegorz Majcher, który już nie może się doczekać kolejnych zawodów na Kasprowym Wierchu. - 12 lutego spotykamy się na świętej górze narciarzy, czyli na Kasprowym Wierchu - zaprasza Kinga Ripper, naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej i Komunikacji Społecznej zakopiańskiego Urzędu Miasta.

ms/ Marcin Szkodziński
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij